Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
.týždeň

Je tu zjednotená opozícia?

.michal Magušin .časopis .politika

Parlamentné subjekty SaS a OĽaNO vytvorili opozičnú radu. Svitá rozdrobenej politickej scéne na nové, jednotnejšie časy? Zlaté časy politickej opozície na Slovensku v období panovania Vladimíra Mečiara sú za nami. 

Pješčak nesvätí prostriedky

Pješčak nesvätí prostriedky

.michal Magušin .názory

Kolega Filip Olšovský tvrdí, že diskusia ohľadom Kalmusa a Lorenza sa uberá zlým smerom, keď sa namiesto komunistického zločinca Pješčaka, rieši ich umelecký vkus a správanie.

Kačica šoféruje autobus KDH

Kačica šoféruje autobus KDH

.michal Magušin .názory

Nenaučí sa skôr kačica šoférovať autobus, ako Hlina predsedať KDH? Aj toto sa pýta Miroslav Kráľ, jeden z kandidátov na šéfa kresťanských demokratov.

.týždeň

Pomôžeme Ficovi?

.filip Olšovský .lukáš Krivošík .michal Magušin .časopis .téma

V politickej rovine sa o tej dileme uvažovalo už pred voľbami. To mal v prieskumoch ešte Smer okolo štyridsať percent a najpravdepodobnejšou možnosťou povolebného usporiadania bola jeho koalícia s ďalšou stranou. Diskutovalo sa o tom, či dozrel čas na pravo-ľavú koalíciu.

.týždeň

Netešme sa len na život po smrti

.michal Magušin .časopis .rozhovor

Tvrdí, že v uvažovaní o posmrtných veciach sa príliš zameriavame na dualitu nebo – peklo a zabúdame, že budeme mať aj nové materiálne telá v novom svete. Teológ N. T. Wright.

.týždeň

Veríte vo vzkriesenie?

.michal Magušin .časopis .literatúra

Všetci raz zomrieme. A nikto nevie presne povedať, čo sa stane potom. Kniha N. T. Wrighta Prekvapení nádejou však šokujúco tvrdí, že otázka „Čo s nami bude potom?“ vôbec nemusí byť kľúčová.

Potrebujeme Rybníčkovu (r)evolúciu?

Potrebujeme Rybníčkovu (r)evolúciu?

.michal Magušin .lukáš Krivošík .eva Čobejová .filip Olšovský .slovensko

Rybníček chce rozdeliť Slovensko na 16 prirodzených regiónov, chce presúvať kompetencie a meniť volebný systém. Ľudia tak majú dostať krajinu späť do rúk. Je to atraktívna ponuka?

Štartér, primátor a premiér

Štartér, primátor a premiér

.michal Magušin .názory

V diskusii s honosným názvom „Hľadá sa nový líder“​ sa v pondelok večer stretol Alojz Hlina, Milan Majerský a Richard Rybníček. Štartér, primátor a premiér.

Rybníček: Stretávam sa so strachom

Rybníček: Stretávam sa so strachom

.michal Magušin .slovensko

Ako primátor Trenčína Richard Rybníček s ambíciou zásadne prebudovať krajinu reaguje na prvé výhrady k svojim plánom?

Padá KDH z dna do predpeklia?

Padá KDH z dna do predpeklia?

.michal Magušin .názory

Niežeby Kresťanskodemokratické hnutie nebolo takmer pochované. Rezignácia Milana Majerského na kandidatúru na lídra KDH, sa však javí ako ďalší klinec do rakvy.