Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
.týždeň

Čomu čelí dnešná cirkev?

.iva Mrvová .michal Magušin .časopis .téma

Vo Vatikáne prebieha biskupská synoda, na ktorej sa podľa pápežových slov má slobodne diskutovať o výzvach, ktorým sa Katolícka cirkev musí postaviť.

Kto ohrozuje kresťanskú kultúru?
5:43

Kto ohrozuje kresťanskú kultúru?

.michal Magušin .video

Niektorí európski lídri hovoria o ohrození kresťanskej kultúry zo strany utečencov. Martin Luterán vysvetľuje, čo je kresťanská kultúra, či ju máme a čo jej škodí najviac.

.týždeň

Sú najväčšou hrozbou kresťania?

.michal Magušin .časopis .téma

Maďarský premiér Viktor Orbán znel ako ustarostený strážca cenného pokladu svojho národa a celej Európy. „Nie je iná alternatíva. Musíme chrániť naše hranice,“ hovoril.

.týždeň

Nechala sa opozícia umlčať?

.michal Magušin .časopis .politika

utečenecká kríza ako hlavná téma na politickej scéne priniesla stúpajúce percentá vládnej strane Smer. Éterom znel silnejší a sebavedomejší hlas premiéra Fica.

Andrej Bán: Čo sa deje na ostrove Lesbos
3:49

Andrej Bán: Čo sa deje na ostrove Lesbos

.michal Magušin .video

Reportér .týždňa Andrej Bán sa nedávno vrátil z gréckeho ostrova Lesbos. Opisuje, ako vyzerala situácia na mieste, kam každý deň prichádzajú člny s migrantmi.

.týždeň

Revolúcia stredných vrstiev

.lukáš Krivošík .michal Magušin .časopis .téma

Hovorí sa, že práve na nej stojí stabilita demokratického spoločenského poriadku. Jej móresy sa dávajú za vzor chudobným, ktorí sa chcú materiálne pozdvihnúť a rozšíriť jej rady. – Stredná trieda, stredná vrstva, či skôr „stredné vrstvy“. Kto k nim patrí na Slovensku? A kto zastupuje ich hlas v politike?

Sedemkrát o filme Se7en

Sedemkrát o filme Se7en

.michal Magušin .video

Legendárny film Sedem dnes oslavuje dvadsať rokov. Sedemkrát sa za ním obzrel filmový znalec Peter Konečný.

Atmosféra pochodu za život

Atmosféra pochodu za život

.michal Magušin .video

Dianie na Národnom pochode za život aj cez vyjadrenia hovorcu KBS Martina Kramaru, koordinátora iniciatívy Kto pomôže Huga Glossa či bezpečnostného experta Radovana Bránika.

Nie, to nebol pochod

Nie, to nebol pochod

.michal Magušin .názory

V niečom to znie aj zvláštne, že na jedno z najväčších verejných zhromaždení na Slovensku od roku 1989 pritiahli ľudí potraty.

Michalčík: Na Pochode utečencov neignorujeme
2:20

Michalčík: Na Pochode utečencov neignorujeme

.michal Magušin .video

Organizátor Národného pochodu za život hovorí o tom, prečo akciu viac nespájajú s utečeneckou krízou. Reaguje aj na kritiku pastierskeho listu k Pochodu.