Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
Nejdeme sa hrať na hrdinov

Nejdeme sa hrať na hrdinov

.michal Magušin .michal Novota .spoločnosť

Vladimír Štrba a Zoltán Pál. Jeden bol na osemtisícovke Čho Oju, druhý pomáhal slepému lezcovi vystúpiť na najvyšší štít Európy. Minulý týždeň si odišli splniť svoj himalájsky sen.

Ako chutí zrada

Ako chutí zrada

.michal Magušin .názory

Verejnosť na sociálnych sieťach označila poslancov Mosta a Siete za zradcov a dala im pocítiť svoj hnev. Ide len o krátke vzplanutie bez dlhodobých následkov?

.týždeň

Ponúknem zásadnú zmenu

.eva Čobejová .michal Magušin .časopis .téma

Richard Rybníček, primátor Trenčína, predpovedá, že čoskoro tu máme predčasné voľby. A on sa v nich bude uchádzať o mandát pre zmenu krajiny.

.týždeň

Pád kresťanskej politiky?

.michal Magušin .časopis .téma

Parlament opustila kresťanská demokracia. Bola skostnatená, zaprášená a bez tváre. Prečo opustila slávnu minulosť a kam povedú jej kroky?

Záborská: KDH má už len jednu šancu

Záborská: KDH má už len jednu šancu

.michal Magušin .slovensko

Spomína sa ako možná líderka zmeny v Kresťanskodemokratickom hnutí, ktoré spoluzakladal jej otec Anton Neuwirth. Je ochotná dočasne viesť hnutie a naštartovať vnútornú diskusiu.

.týždeň

Nejdeme sa hrať na hrdinov

.michal Novota .michal Magušin .časopis .rozhovor

Obaja žijú na rovine, ale doma sa cítia vo výškach. Jeden stál na osemtisícovke Čho Oju, druhý pomáhal slepému lezcovi vystúpiť na najvyšší štít Európy.

.týždeň

Volím, lebo môžem krúžkovať

.michal Magušin .filip Olšovský .eva Čobejová .časopis .téma

Ešte v lete sa v prieskumoch ukazovalo, že voľby sú pre voličov neatraktívne. Akoby prestali veriť, že vhodenie volebného lístku do urny môže mať nejaký vplyv na ich život.

.týždeň

Dno kresťanskej demokracie

.michal Magušin .názory

Výsledky volieb poslali KDH, jednu z najstarších slovenských strán, pred brány parlamentu. Straníckemu vedeniu dôsledky zdanlivo nedochádzajú.

Utečenci SaS výrazne nepomohli

Utečenci SaS výrazne nepomohli

.michal Magušin .slovensko

Richard Sulík vedie SaS do volieb so silným ekonomickým programom. Dlhodobo, i keď tesne, sa drží nad päťpercentnou podporou.

.týždeň

Zlomy slovenských volieb

.michal Magušin .lukáš Krivošík .michal Novota .časopis .téma

Od prvých slobodných volieb v roku 1990 sme zažili voľby, ktoré rozhodovali o osude krajiny, i také, ktorých témy a spory medzičasom upadli do zabudnutia.