Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
.týždeň

Má minister riadiť inšpekciu?

.michal Magušin .časopis .politika

Pri pohľade na Kaliňákove kauzy logicky vyvstávajú otázky, či politika neničí princípy nezávislého policajného vyšetrovania. A ak politici naozaj políciu zneužívajú, mali by sme ich od nej čo najviac odstaviť?

.týždeň

Zo zlatých čias do marazmu

.michal Magušin .časopis .literatúra

Príbeh rodiny, čo zažila belle époque prvej Československej republiky, vojnu a obdobia zmien, je zážitkom. Najmä keď je okorenený vyberaným jazykom, sviežosťou detailu a osobným rozprávaním.

Americký Slovák: Tieň totality je stále v hlavách

Americký Slovák: Tieň totality je stále v hlavách

.michal Magušin .spoločnosť

V roku 1968 emigroval z Československa do Nemecka a odtiaľ do USA. Je špičkový detský kardiológ, no vášnivo sa venuje aj histórii Slovenska. Zoltán George Meško.

Zlatý vek sa skončil

Zlatý vek sa skončil

.michal Magušin .slovensko

Obavy z destabilizácie Európy po brexite sú podľa neho prehnané. Zároveň však vidí vážne hrozby pre slobodný svet. Veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek.

.týždeň

Zlatý vek sa skončil

.michal Magušin .časopis .téma

Obavy z destabilizácie Európy po brexite sú podľa neho prehnané. Zároveň vidí vážne hrozby pre slobodný svet a myslí si, že žijeme v časoch pochybností a iluzórnych alternatív. Veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek.

Zrodil sa slovenský Snowden?

Zrodil sa slovenský Snowden?

.michal Magušin .spoločnosť

Filip Rybanič vyniesol na svetlo sveta informácie, ktoré jasne potvrdzujú prepojenie slovenských politikov s podnikateľmi podozrivými zo zločinov. Napodobnil Edwarda Snowdena?

.týždeň

Takto fackajú džentlmeni?

.filip Olšovský .michal Magušin .časopis .téma

Metropolitné centrum Londýna verzus okrajové štvrte a prístavné mestečká na východe Anglicka. Krajina rozdelená podľa nálepiek IN a OUT, ktorej skrytú frustráciu neodhadol ani vlastný premiér. Zažili sme posledné tri dni Británie v EÚ.

Veríte vo vzkriesenie?

Veríte vo vzkriesenie?

.michal Magušin .spoločnosť

Všetci raz zomrieme. A nikto nevie presne povedať, čo sa stane potom. Otázka „Čo s nami bude potom?“ však vôbec nemusí byť kľúčová.

Londýn po Brexite
2:13

Londýn po Brexite

.michal Magušin .filip Olšovský .spoločnosť

Aké pocity prevládajú v hlavnom meste Anglicka po referende, v ktorom väčšina jeho obyvateľov hlasovala za zotrvanie v Európskej únii? Šok a smútok.

Navštívili sme baštu Brexitu
2:06

Navštívili sme baštu Brexitu

.michal Magušin .filip Olšovský .slovensko

Vo východoanglickom meste Southend-on-Sea bude väčšina obyvateľov hlasovať za Brexit. Boli sme sa pýtať prečo.