Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
Fedor Gál pokrstil novú knihu aforizmov
8:23

Fedor Gál pokrstil novú knihu aforizmov

.daniel Klembara .kultúra

„Intelektuáli žijú obsesiou, že ak nepopíšu stoh papiera, tak ani nežili,“ opísal s humorom svoj literárny comeback intelektuál Fedor Gál pri krste svojej novej knihy Krédo. Aforizmy, ktoré ju vypĺňajú, sú koncentrátom jeho celoživotných skúseností.

TEDxBratislava 2018 bude posúvať názorové hranice

TEDxBratislava 2018 bude posúvať názorové hranice

.sponzorované .kultúra

Obľúbená konferencia pod hlavičkou globálneho konceptu TED sa 1. júla po roku vráti do Bratislavy. 9. ročník TEDxBratislava uvedie na pódiu Slovenského národného divadla šestnásť jedinečných vystúpení. Vstupenky si možno zakúpiť priamo na webovej stránke usporiadateľa.

Vojna a mier v repertoári SND s Mariánom Amslerom a Robertom Rothom

Vojna a mier v repertoári SND s Mariánom Amslerom a Robertom Rothom

.elena Akácsová .kultúra

Román L. N. Tolstého, ktorý patrí ku klenotom svetovej literatúry, sa dočkal viacerých televíznych a filmových spracovaní. V takmer storočnej histórii bude mať táto epopeja v Činohre SND premiéru len druhýkrát – tentoraz v réžii oceňovaného Mariána Amslera. Prečo práve teraz?

.do slova zaľúbení: Eva Surovková

.do slova zaľúbení: Eva Surovková

.jablko .kultúra

Do slova zaľúbená psychologička, gurmánka a cestovateľka Eva Surovková číta knihy, ktoré sú podľa nej veľmi vtipné.

Ušatý má 90

Ušatý má 90

.anton Vydra .kultúra

Je to neuveriteľné, ale je to tak. Pred deväťdesiatimi rokmi sa premietal prvý film s Mickeym Mousom a odvtedy sa tento fiktívny hlodavec rozmnožil po celom popkultúrnom svete a aj za jeho hranicami.

Zastavme ich, bratia!

Zastavme ich, bratia!

.peter Bálik .ján Tkáč .kultúra

Slovenská hymna, ktorú sme si pripomínali zväčša iba pri dávnych úspechoch našich hokejistov, dostala počas protestov Za slušné Slovensko nový dôvod na život.

.týždeň

Toto divadlo nie je také ako kniha

.milo Juráni .kultúra .kritika

Reportážna próza Martina Pollacka Americký cisár (Masový útek z Haliče) je ako loď plná emigrantov. Ako zaoceánsky parník, aký režisérka Iveta Ditte Jurčova premieta na plátna v rovnomennej inscenácii bratislavského Študia 12 a Divadla Pôtoň z Bátoviec.

.týždeň

Skúsili sme spraviť protest

.michal Čop .kultúra .hlas východu

V posledných parlamentných voľbách v okrese Snina získal Smer takmer 47 percent hlasov, čo znamená, že tu Smer volí zhruba každý druhý volič. Takmer všetci starostovia v našom okrese sú smeráci.

.týždeň

Abbasovi židia

.marína Gálisová .kultúra .fototéma

Abbas, slávny a záhadný iránsky fotograf, nedávno zomrel. Zanechal po sebe rozsiahle vplyvné dielo – patrí tam aj nedokončená séria o židovstve vo všetkých kútoch sveta.

Prečo sú slovenskí televízni diváci za sklom?

Prečo sú slovenskí televízni diváci za sklom?

.martin Boszorád .kultúra .seriál

Na obrazovky sa 1. mája po polročnom odkladaní vrátil druhou sériou krimiseriál Za sklom. Je slovenský, a to nie zlou úrovňou, ale ukotvením v našich spoločensko-politických reáliách. Po udalostiach uplynulých mesiacov sa stal aj mimoriadne aktuálny.