Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
40 rokov od Charty 77

40 rokov od Charty 77

.oldřich Škácha .róbert Csere .michal Magušin .foto

Tento rok si pripomíname 40. výročie vydania dokumentu Charta 77, ktorý kritizoval štátnu moc za nedodržiavanie ľudských práv.

Aký bol tento rok?
11:02

Aký bol tento rok?

.michal Magušin .video

Na večierku .týždňa sme sa pýtali niektorých hostí, ako vnímajú rok 2015. /Redakcia sa ospravedlňuje za nekvalitný zvuk./

Kiska a Mikloško o .týždni a roku
12:24

Kiska a Mikloško o .týždni a roku

.eugen Korda .michal Magušin .video

Na večierku .týždňa hovoril prezident o prekážkach v živote a František Mikloško predniesol slová útechy - ale inak sme sa všetci dobre bavili.

Vlhovej víťazné „Áno!“​

Vlhovej víťazné „Áno!“​

.róbert Csere .michal Magušin .foto

Mladá slovenská lyžiarka Petra Vlhová nechala za sebou všetky hviezdy alpských disciplín a vyhrala slalom žien na podujatí Svetového pohára.

.týždeň

Tri nové tváre

.michal Magušin .časopis .téma

Na politických kandidátkach do marcových volieb je veľa nových mien. Vybrali sme z nich troch ľudí, ktorých považujeme za zaujímavých, lebo majú za sebou nejaký príbeh.

Turci zostrelili ruskú stíhačku

Turci zostrelili ruskú stíhačku

.eva Čobejová .michal Magušin .slovensko

Pri sýrsko-tureckých hraniciach prišli Rusi o vojenské lietadlo Su-24. Turecko uviedlo, že zostrelilo lietadlo, ktoré narušilo ich vzdušný priestor.

Je SNS naozaj nová a čistá?

Je SNS naozaj nová a čistá?

.michal Magušin .slovensko

Po Slotovom období sa nám Slovenská národná strana predstavuje ako nová a obrodená. Predseda vystupuje kultivovane a prieskumy dávajú šancu na parlament. Je však SNS naozaj iná?

.týždeň

Krach futbalu v Kubíne

.michal Magušin .časopis .reportáž

Dolný Kubín odmietol štátnu dotáciu vo výške trištvrte milióna eur na rekonštrukciu futbalového štadióna. Pre mesto je údajne nevýhodná. Je to naozaj tak?

.týždeň

Žijeme v krajine strachu

.michal Magušin .názory

Zdravotné sestry sú nejednotné a napriek hrozným podmienkam sa boja niečo podniknúť. Je to v súlade s atmosférou v tejto krajine. Niečo sa stane, až keď budú ľudia zúfalí.

.týždeň

Koho sklamal Fico

.michal Magušin .denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .téma

Vláda Roberta Fica zažíva dobré obdobie, volebné preferencie vládnucej strany atakujú 40 percent. Sociálne balíčky, ktoré Smer rozbaľuje, sa tešia širokému uznaniu vo verejnosti.