Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
.týždeň

Sú najväčšou hrozbou kresťania?

.michal Magušin .časopis .téma 11.10.2015

Maďarský premiér Viktor Orbán znel ako ustarostený strážca cenného pokladu svojho národa a celej Európy. „Nie je iná alternatíva. Musíme chrániť naše hranice,“ hovoril.

.týždeň

Nechala sa opozícia umlčať?

.michal Magušin .časopis .politika 04.10.2015

utečenecká kríza ako hlavná téma na politickej scéne priniesla stúpajúce percentá vládnej strane Smer. Éterom znel silnejší a sebavedomejší hlas premiéra Fica.

Andrej Bán: Čo sa deje na ostrove Lesbos
3:49

Andrej Bán: Čo sa deje na ostrove Lesbos

.michal Magušin .video 03.10.2015

Reportér .týždňa Andrej Bán sa nedávno vrátil z gréckeho ostrova Lesbos. Opisuje, ako vyzerala situácia na mieste, kam každý deň prichádzajú člny s migrantmi.

.týždeň

Revolúcia stredných vrstiev

.lukáš Krivošík .michal Magušin .časopis .téma 26.09.2015

Hovorí sa, že práve na nej stojí stabilita demokratického spoločenského poriadku. Jej móresy sa dávajú za vzor chudobným, ktorí sa chcú materiálne pozdvihnúť a rozšíriť jej rady. – Stredná trieda, stredná vrstva, či skôr „stredné vrstvy“. Kto k nim patrí na Slovensku? A kto zastupuje ich hlas v politike?

Sedemkrát o filme Se7en

Sedemkrát o filme Se7en

.michal Magušin .video 22.09.2015

Legendárny film Sedem dnes oslavuje dvadsať rokov. Sedemkrát sa za ním obzrel filmový znalec Peter Konečný.

Atmosféra pochodu za život

Atmosféra pochodu za život

.michal Magušin .video 21.09.2015

Dianie na Národnom pochode za život aj cez vyjadrenia hovorcu KBS Martina Kramaru, koordinátora iniciatívy Kto pomôže Huga Glossa či bezpečnostného experta Radovana Bránika.

Nie, to nebol pochod

Nie, to nebol pochod

.michal Magušin .názory 20.09.2015

V niečom to znie aj zvláštne, že na jedno z najväčších verejných zhromaždení na Slovensku od roku 1989 pritiahli ľudí potraty.

Michalčík: Na Pochode utečencov neignorujeme
2:20

Michalčík: Na Pochode utečencov neignorujeme

.michal Magušin .video 19.09.2015

Organizátor Národného pochodu za život hovorí o tom, prečo akciu viac nespájajú s utečeneckou krízou. Reaguje aj na kritiku pastierskeho listu k Pochodu.

.týždeň

Meňme srdcia, nielen zákony

.iva Mrvová .michal Magušin .časopis .rozhovor 19.09.2015

Chce, aby mal každý možnosť žiť. Utečeneckú krízu vníma. Nechce však, aby prekryla tému ochrany života nenarodených. Tvrdí, že muži sa zbavili zodpovednosti za rodinu a deti, ale morálne ju stále majú. Organizátor Národného pochodu za život Marek Michalčík.

Čo sa stalo po zatvorení maďarskej hranice

Čo sa stalo po zatvorení maďarskej hranice

.michal Magušin .video 17.09.2015

Andrej Bán vysvetľuje, čo sa stalo po zatvorení maďarsko-srbskej hranice a viedlo ku včerajším nepokojom medzi migrantmi a políciou.