Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Magušin
.michal Magušin
V .týždni sa venuje predovšetkým politike. Robil šport v tlačovej agentúre, písal fejtóny o dedinskom futbale na študentský portál Inštinkt. Má rád šport, silné pivo a ozajstných intelektuálov, okolo ktorých sa posledné roky motal v USA a v Bratislave. Keď už toho bolo dosť, začal behať po uliciach Londýna s kamerou a točiť reportáže. Študentsky a potom s Financial Times. Pôsobí dôstojne a mierumilovne. Keď ale hrá futbal a nedarí sa, zúri. V mladosti bol bitkár. Bolo to nevyhnutné, vyrastal s piatimi bratmi a siedmimi sestrami.
.posledné
.týždeň

Zrodil sa slovenský Snowden?

.michal Magušin .časopis .politika

Filip Rybanič vyniesol na svetlo sveta informácie, ktoré nad slnko jasnejšie potvrdzujú prepojenie slovenských politických špičiek s podnikateľmi podozrivými zo zločinov. Napodobnil Edwarda Snowdena?

.týždeň

Hlinov víťazný ťah

.michal Magušin .časopis .téma

Dvadsiaty štvrtý snem KDH v Hlinkovom Ružomberku priniesol predsedu Hlinu. Kľúčové hlasovanie bolo prekvapivo jednoznačné. Cesta k nemu však nie. A cesta KDH po ňom bude ešte veľmi tŕnistá.

Videli ste Kaliňákovo poníženie v priamom prenose?

Videli ste Kaliňákovo poníženie v priamom prenose?

.michal Magušin .názory

Minister vnútra Slovenskej republiky asi nikdy nebol tak verejne ponížený, ako v dnešnej debate O 5 minút 12. Zaslúži si to. Ale cítim smútok za našu krajinu.

Je tu zjednotená opozícia?

Je tu zjednotená opozícia?

.michal Magušin .slovensko

Parlamentné subjekty SaS a OĽaNO vytvorili opozičnú radu. Svitá rozdrobenej politickej scéne na nové, jednotnejšie časy? Jedno je isté, zlatá mečiarovská opozícia je dávno za nami.

.týždeň

Koniec Kaliňákovej éry

.michal Novota .martin Mojžiš .michal Magušin .eva Čobejová .časopis .téma

Minulý týždeň bolo v parlamente, v médiách či na sociálnych sieťach povedané o Robertovi Kaliňákovi ako politikovi hádam všetko. Politicky je to dnes mŕtvy muž. 

Koniec Kaliňákovej éry

Koniec Kaliňákovej éry

.michal Novota .martin Mojžiš .michal Magušin .eva Čobejová .slovensko

Tento týždeň bolo v parlamente, v médiách či na sociálnych sieťach povedané o Robertovi Kaliňákovi ako politikovi hádam všetko. Politicky je to dnes mŕtvy muž. 

Kar KDH sa odkladá

Kar KDH sa odkladá

.michal Magušin .názory

Napriek tragickému pádu ožíva pre KDH slabá nádej. Získali Hlinu pod nohami.

Pomôžeme Ficovi?

Pomôžeme Ficovi?

.filip Olšovský .lukáš Krivošík .michal Magušin .slovensko

Pred voľbami sa dlho diskutovalo sa o tom, či dozrel čas na pravo-ľavú koalíciu. Po voľbách vznikla bez väčších problémov koalícia naprieč deliacimi čiarami, ale so Smerom na čele.

.týždeň

Je tu zjednotená opozícia?

.michal Magušin .časopis .politika

Parlamentné subjekty SaS a OĽaNO vytvorili opozičnú radu. Svitá rozdrobenej politickej scéne na nové, jednotnejšie časy? Zlaté časy politickej opozície na Slovensku v období panovania Vladimíra Mečiara sú za nami. 

Pješčak nesvätí prostriedky

Pješčak nesvätí prostriedky

.michal Magušin .názory

Kolega Filip Olšovský tvrdí, že diskusia ohľadom Kalmusa a Lorenza sa uberá zlým smerom, keď sa namiesto komunistického zločinca Pješčaka, rieši ich umelecký vkus a správanie.