Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Téma .týždňa: Dedičstvo generácie 89

Téma .týždňa: Dedičstvo generácie 89

.týždeň .témy 24.11.2023

Od Nežnej revolúcie ubehlo 34 rokov. Mnohí predstavitelia Novembra 89 prijali dedičstvo, o ktorého naplnenie sa zaslúžili, iní sa mu spreneverili. Odkiaľ sa však zobrali a čo z ich odkazu chýba dnešným osobnostiam? Majú šancu zaslúžiť sa o podobný výsledok?

Téma .týždňa: 1989 - Ešte sme neskončili!

Téma .týždňa: 1989 - Ešte sme neskončili!

.týždeň .témy 16.11.2023

Sloboda, na ktorej cestu sme s tápaním nastúpili pred 34 rokmi, nebola a nie je spočinutím na konci dejín. Správanie dnešnej novej moci nám krehkosť výdobytkov skvelého roku 1989 pripomína dnes až príliš jasne. A MY musíme jasne odpovedať.

Téma .týždňa: Bráňme spravodlivosť

Téma .týždňa: Bráňme spravodlivosť

.týždeň .témy 10.11.2023

Štát, ktorého inštitúcie sú nepevné, sa nevie brániť proti nepriateľom zvonku, ale ani proti tým zvnútra. Inštitúcie spravodlivosti sú pri tom najpodstatnejšie. Postavme sa na ich obranu, kým sa to dá.

Téma .týždňa: Fico IV.

Téma .týždňa: Fico IV.

.týždeň .témy 03.11.2023

Robert Fico je po štvrtýkrát premiérom. Ako bude vyzerať jeho vládnutie sa ukázalo už v predvolebnej kampani. Minister vnútra postavil mimo služby vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu, odvolali policajné vedenie a ohlásili ďalšie čistky. A toto je len začiatok.

Téma .týždňa: Nastáva národná nenávisť?

Téma .týždňa: Nastáva národná nenávisť?

.týždeň .témy 27.10.2023

Je po voľbách, zvyknite si – túto niekdajšiu vetu Vladimíra Mečiara budú ešte určite v niekoľkých variantoch pripomínať tí, ktorí budú najbližšie obdobie sedieť vo vláde a v parlamente. Ale Slovensko je rozglejené a súdržnej opozície nikde. Čo s tým?

Téma .týždňa: Nová moc

Téma .týždňa: Nová moc

.týždeň .témy 20.10.2023

Robert Fico doručil prezidentke Zuzane Čaputovej mená budúcich členov vlády. Niektoré z nich vzbudzujú u verejnosti kontroverzie vzhľadom na ich minulosť, resp. odbornú spôsobilosť vykonávať ministerskú funkciu. Aká bude nakoniec nová vláda?

Téma .týždňa: Ficoland?

Téma .týždňa: Ficoland?

.týždeň .témy 13.10.2023

Povolebné rokovania ešte chvíľu ponúkali nádej, že Peter Pellegrini možno vystúpi z Ficovho tieňa, ale bolo to skôr zbožné želanie demokratického voliča. Slovenskú vládu zloží Smer-SD, Hlas-SD a SNS. Je to také zlé, ako to vyzerá?

Téma .týždňa: O čom vypovedajú voľby

Téma .týždňa: O čom vypovedajú voľby

.týždeň .témy 05.10.2023

Máme za sebou voľby, v ktorých sa rozhodlo, kto nám bude nasledujúce štyri roky vládnuť. Prezidentka poverila zostavením vlády víťaza volieb. Rozhodujúci vplyv na zostavu koalície má ale Peter Pellegrini. Dá prednosť spolupráci so Smerom alebo PS?

Téma .týždňa: Poď voliť!

Téma .týždňa: Poď voliť!

.týždeň .témy 28.09.2023

Za desiatky hodín rozhodneme, aké chceme Slovensko v nasledujúcich rokoch. Rozhoduje každý hlas, a to aj vtedy, ak by to nebolo také tesné ako dnes. Náš hlas je našou predstavou o krajine a tá tu ostane bez ohľadu na volebný výsledok.

Téma .týždňa: Nádej verzus strach

Téma .týždňa: Nádej verzus strach

.týždeň .témy 22.09.2023

Strach je normálny a aj zdravý. Niektorí politici však vezmú normálny strach, nafúknu ho na fóbiu a volič sa zabudne zdravo báť reálnych hrozieb, lebo sa bojí čerta na stene. Bude rozum silnejší ako fóbie?