Eva Čobejová
.eva Čobejová
Autorsky sa venuje najmä domácim udalostiam, reportážam a rozhovorom. Vyštudovala novinárstvo a ako redaktorka krátky čas pracovala aj pred rokom 1989, a to v časopise Život. V roku 1990 nastúpila do Smeny ako reportérka, patrila k zakladajúcemu tímu denníka SME. V roku 1998 prešla do týždenníka Domino Fórum a odtiaľ do časopisu .týždeň. Je vydatá, má jedno dieťa.
.posledné
Bráňme inštitúcie. Aj RTVS

Bráňme inštitúcie. Aj RTVS

.eva Čobejová .názory

Keď sa stal Donald Trump prezidentom, americký historik Timothy Snyder spísal 20 ponaučení z 20. storočia. Dajú sa použiť aj u nás.

Tri veci, ktoré sa udejú v Rezníkovej RTVS

Tri veci, ktoré sa udejú v Rezníkovej RTVS

.eva Čobejová .názory

Jaroslav Rezník dnes síce nezvíťazil, ale do druhého kola postúpil s výrazným náskokom.

Ako dlho bude Žitňanská vo vláde?

Ako dlho bude Žitňanská vo vláde?

.eva Čobejová .názory

Lucia Žitňanská hrá „vabank". Dala najavo, že ak sa jej štátna tajomníčka Monika Jankovská (Smer) dostane do Súdnej rady, odíde z vlády. Ak by sa s takouto vyhrážkou hral iný člen vlády, mohli by sme sa pousmiať.

.týždeň Evy Čobejovej

.týždeň Evy Čobejovej

.eva Čobejová .stĺpčeky ..týždeň

Lipšic má dostať spravodlivý trest, nič iné; Druhý protikorupčný a premiér na poli; Ďalší rodinný krach českého premiéra;

Rezník šéfom RTVS?

Rezník šéfom RTVS?

.eva Čobejová .spoločnosť .profil

Koalícia sa stále nedohodla na spoločnom kandidátovi na post šéfa RTVS. Opozícia a Most-Híd sa pravdepodobne priklonia k Michalovi Ruttkayovi. Smer a SNS budú hlasovať za súčasného šéfa TASR Jaroslava Rezníka. To je človek, ktorý nie je síce tak mediálne zbehlý, ale pre politikov má svoju cenu.

Úľava z amnestií

Úľava z amnestií

.eva Čobejová .názory

Dnes je dôležitý deň. Ústavný súd Slovenskej republiky, teda presne tá inštitúcia, ktorá je považovaná za akýsi anachronizmus mečiarovskej éry a nie veľmi dôveryhodné zariadenie, rozhodol, že Mečiarove amnestie mohli byť v parlamente zrušené. Že to nie je protiústavný akt.

.týždeň

Za Máriou Teréziou

.eva Čobejová .lifestyle .na cudzom mieste

V máji si všetky krajiny, ktoré patrili k dedičným územiam habsburského rodu, pripomenuli trojsté výročie narodenia jednej z najtalentovanejších osobností tohto kráľovsko-cisárskeho domu. 

Žena z neutrálnej krajiny

Žena z neutrálnej krajiny

.eva Čobejová .klub .história

Astrid Lindgrenová je tá žena, ktorá vymyslela fascinujúci detský príbeh o Pipi Dlhej Pančuche. Stále je to jeden z najvýraznejších symbolov Švédska. Ale jeho autorka písala aj iné veci, napríklad pozoruhodný vojnový denník.

Inšpirujúcejšia ako Sissi

Inšpirujúcejšia ako Sissi

.eva Čobejová .témy

Návštevníka Hofburgu či Schönbrunnu môže prekvapiť jedna vec: ako veľmi sa všade zdôrazňuje a pripomína postava nešťastnej manželky Františka Jozefa Sissi a ako málo sa nájde stôp po Márii Terézii.