Eva Čobejová
.eva Čobejová
Autorsky sa venuje najmä domácim udalostiam, reportážam a rozhovorom. Vyštudovala novinárstvo a ako redaktorka krátky čas pracovala aj pred rokom 1989, a to v časopise Život. V roku 1990 nastúpila do Smeny ako reportérka, patrila k zakladajúcemu tímu denníka SME. V roku 1998 prešla do týždenníka Domino Fórum a odtiaľ do časopisu .týždeň. Je vydatá, má jedno dieťa.
.posledné
Ako bez Andreja Kisku?

Ako bez Andreja Kisku?

.eva Čobejová .michal Magušin .martin Mojžiš .témy

Rozhodnutie prezidenta nevstúpiť do straníckej politiky a neuchádzať sa o post premiéra je jednou z najvýznamnejších udalostí tohto volebného obdobia. Prečo je to tak a čo nás teraz čaká? Môže niekto Andreja Kisku nahradiť?

Verejnoprávne a aj dobré

Verejnoprávne a aj dobré

.eva Čobejová .elena Akácsová .kultúra

O RTVS sa začína zvádzať politický súboj. Nič nové na Slovensku, ale kritika neprišla vo vhodnom čase. Verejnoprávnej televízii teraz celkom ide karta.

.týždeň

Krokusový ošiaľ

.eva Čobejová .lifestyle .na cudzom mieste

Hranicu do Poľska sme prešli za Suchou Horou a za obcou Chocholow sa to začalo. Všade po ceste, po lúkach, parkovali autá a jedným smerom tiahli davy ľudí. Vyzeralo to tak, ako keby niekde na poli za dedinou pristál pápež František a Poliaci sa ponáhľali pozdraviť ho. 

Kde pochovali Ježiša

Kde pochovali Ježiša

.eva Čobejová .klub .história

Pre niekoho sú sviatky Veľkej noci príjemným časom na jarnú dovolenku, pre kresťana je to však popri Vianociach najväčší sviatok roka. A kde je možné najintenzívnejšie prežiť tieto dni? No predsa tam, kde bol Ježiš ukrižovaný, umrel a bol pochovaný. A tretieho dňa vstal z mŕtvych.

Mečiar sa už bude hanbiť vyjsť na ulicu

Mečiar sa už bude hanbiť vyjsť na ulicu

.eva Čobejová .názory

Parlament svojím hlasovaním urobil prvý opatrný krok k zrušeniu amnestií. Ešte to nie je isté, ale už to nie je ani vylúčené. Niečo sa stalo.

.týždeň

Iba denníčky?

.eva Čobejová .kultúra .zásah

Vlani na jeseň vyšla nová kniha českej autorky zo známej disidentskej rodiny. Tereza Boučková, dcéra Pavla Kohouta, nazvala svoju poslednú knihu nie celkom originálne či príťažlivo: Život je nádherný. 

.týždeň

Stasiuk cestuje na Východ

.eva Čobejová .kultúra .knižnica

Občas sa objavia hlasy pripomínajúce, ako málo pestujeme svoje vzťahy s naším severným susedom, s Poľskom. Akoby to bola krajina ležiaca tisíce kilometrov od nás a nám kultúrne či historicky úplne vzdialená.

Úpadok malých miest

Úpadok malých miest

.eva Čobejová .denisa Gdovinová .témy

Malé mestá zohrali v modernizácii Slovenska veľkú úlohu aj preto, že skutočné veľkomestá sme tu vlastne takmer nemali. Malé mestá spájali výhody miest a výhody vidieka. Dnes je to inak: slovenské malomestá zväčša strácajú obyvateľov, upadajú, starnú a prichádzajú o „mozgy“.

Nová ombudsmanka Patakyová: Motejl to nebude, ale prekvapiť môže

Nová ombudsmanka Patakyová: Motejl to nebude, ale prekvapiť môže

.eva Čobejová .názory

Slovensko má od dnešného dňa oficiálne novú ombudsmanku. Vládna koalícia zvolila Máriu Patakyovú, profesorku práva, ktorá veľa skúseností s ochranou ľudských práv nemá. Pár poznámok k tejto voľbe.

Šedivá doba, farebný dizajn?

Šedivá doba, farebný dizajn?

.eva Čobejová .elena Akácsová .kultúra

Slovenské múzeum dizajnu zatiaľ nemá stálu expozíciu, ale do konca februára ponúka výstavu dizajnu Československa a NDR zo šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov pod názvom Farebná šeď - Buntes Grau. Hovoríme s jej hlavným kurátorom Marošom Schmidtom.