Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.mladí: Bezmoc mocných

.mladí: Bezmoc mocných

.milo Hasala .mladi 21.02.2024

Čím to je, že mladý človek, zdanlivo bezmocný, dokáže zohrať tak dejinne významnú úlohu? Mladícky zápal pre pravdu a spravodlivosť či túžba po slobode môžu byť zrejme takými silnými zbraňami, že dokážu meniť režimy a vlády. Naposledy nám to ukázali Ján Kuciak spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou. Opäť nám pripomenul, ako veľmi zraniteľná môže byť moc, konfrontovaná odvážnym mladým človekom.

.mladí: Andrew Tate z Wishu

.mladí: Andrew Tate z Wishu

.aneta Andraščíková .mladi 20.02.2024

Môžeme predložiť nespočetne veľa faktov. Môžeme kričať, koľko chceme.

Mladí .týždňa: Slovenská republika podporuje študentov. Dovtedy, kým od nej nič nechcú

Mladí .týždňa: Slovenská republika podporuje študentov. Dovtedy, kým od nej nič nechcú

.alexandra Matoľáková .mladi 19.02.2024

Na Slovensku často počúvame výroky typu: „Vzdelanie je dôležité“, „musíme podporovať vzdelanie” či „reforma školstva je kľúčová“. Hovoria to odborníci, pedagógovia aj politici. Tí poslední majú v rukách najväčšie kormidlo, no loď vzdelania je u nás stále len pár stôp od prístavu.

.mladí: Neberte nám Mira Šatana

.mladí: Neberte nám Mira Šatana

.milo Hasala .mladi 13.02.2024

Celá moja generácia chlapcov na ňom vyrástla. Bol pre nás pánom Bohom, ako na ľade s hokejkou, tak aj neskôr v role prezidenta SZĽH. Dnes si už taký istý nie som. Po svojich rozhodnutiach a stanoviskách z posledných rokov sa mi môj detský vzor akosi vzďaľuje.

.mladí: Schválená novela Trestného zákona ešte naznamená koniec

.mladí: Schválená novela Trestného zákona ešte naznamená koniec

.gabriela Sedmáková .mladi 11.02.2024

Posledné mesiace a predovšetkým posledné dni boli neľahkým bojom časti našej spoločnosti o svet, v ktorom slušnosť, právo a spravodlivosť zachovajú významy, aké mali doteraz. Schválením novely Trestného zákona utŕžila nádej mnohých Slovákov a Sloveniek na lepší život v našej krajine bolestivú facku. A hoci sa môže zdať, akoby boj, ktorý trval mesiace zrazu švihom biča skončil, nechajúc krvavú ranu, nie je tomu tak. Zápas o budúcnosť Slovenska pokračuje.

.mladí: Kanibalizmus a psychický teror v zasnežených Andách

.mladí: Kanibalizmus a psychický teror v zasnežených Andách

.tereza Kravecová .mladi 08.02.2024

Už ubehlo viac ako 50 rokov od udalostí spojených s uruguajským letom 571, ktorý nezakončil svoju cestu v plánovanej destinácii, ale v pohorí Andy. Už raz spracovaná tragická téma v americkom filme Prežiť (1993) sa dočkala novej verzie s trocha iným pohľadom na rovnakú situáciu. Netflixová snímka Snežné bratstvo (2023) zobrazuje emociálne trýznenie, vyčerpanosť, hladovanie, kanibalizmus a predovšetkým neuveriteľnú silu ľudskej vôle v explicitnejšej, no zato stále úctivej podobe.

Mladí .týždňa: Štvrtá fáza národného obrodenia

Mladí .týždňa: Štvrtá fáza národného obrodenia

.milo Hasala .mladi 06.02.2024

Je to nevídané, no zdá sa, že Slovensko po skoro dvesto ročnej pauze nadviazalo vďaka svojim politickým elitám na hnutia národného obrodenia. Samozrejme, svojskou formou poňaté prichádzajú s novými špecifikami a cieľmi, ktorými chcú pozdvihnúť zúbožený národ.

Volebný rok v USA: Držte si klobúky, nastal čas primárok!

Volebný rok v USA: Držte si klobúky, nastal čas primárok!

.gabriela Sedmáková .mladi 03.02.2024

Zatiaľ čo sa väčšina Slovenska zaoberá marcovými voľbami na post prezidenta, zvyšok sveta upína pohľad na Spojené štáty, kde sa tento rok tiež bude voliť nová hlava štátu. Veľkú pozornosť lákajú predovšetkým posledné republikánske primárky, ktoré už tradične odštartovala Iowa 15. januára a osem dní za ňou prebehli ďalšie v New Hampshire. Ako tieto primárky dopadli, čo ich výsledky znamenajú a čo nás pred novembrovými voľbami v USA ešte čaká?

Filmové ocenenia a ich relevantne irelevantné pozlátko

Filmové ocenenia a ich relevantne irelevantné pozlátko

.tereza Kravecová .mladi 01.02.2024

Začiatok roka sa pre vášnivých priaznivcov audiovizuálneho sveta viaže najmä s obdobím oceňovania ich miláčikov strieborného plátna (či širokouhlej televíznej obrazovky). Kontroverzie súvisiace s menšinovým oceňovaním a trochu zaujatými podmienkami pre tvorcov však vyvolávajú otázku, či majú tieto ocenenia v dnešnej dobe ešte nejakú skutočnú relevanciu.

Romana aspoň hrala dvakrát Wimbledon

Romana aspoň hrala dvakrát Wimbledon

.aneta Andraščíková .mladi 30.01.2024

A to už je čo povedať, keď mi chýbajú časy, kedy tragédom slovenskej politiky bola práve ona. Spolu s Dankom sú typy tzv. nešťastných, ale nie veľmi škodlivých politikov a političiek. Ide o takých a také, ktoré nám vedia pokaziť, ale zároveň aj zlepšiť deň. Keby smiech cez slzy mal ľudskú podobu, je to práve Romana Tabák za jedno pohlavie a Andrej Danko za druhé.

  • 1
  • 1. stránka z 3
  • 2
  • 3