Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Koniec regulácie nájmov? Asi nie

. .názory 26.09.2009

Riešenie (de)regulácie nájmov v reštituovaných domoch je čosi ako výstavba vzdušných zámkov. Vláda opäť deklarovala konečné riešenie spôsobom sebe vlastným: vypustila balónik a reálne kroky k zmene prehodila na plecia ďalšej vláde. Neriešenie však zaváňa novými rozbuškami.

.týždeň

Harabin - nositeľ tradície

.jozef Majchrák .názory 25.09.2009

Sudkyňa Jana Dubovcová bola najhlasnejšou kritičkou Štefana Harabina a súčasných pomerov v justícii. Dnes jej za to hrozí disciplinárne stíhanie.

.týždeň

Chcete byť raz podpredsedom pre energetiku, rybolov a biodiverzitu? Hláste sa do KDH!

.martin Hanus .názory 25.09.2009

Samozrejme, v titulku ide o prehnanú karikatúru. Ale tá karikatúra si z reality až tak nestrieľa: stačí si pozrieť, čo všetko dostali na starosť novo zvolení podpredsedovia KDH.

.týždeň

Is it allright? Lily versus Radiohead.

.juraj Kušnierik .názory 23.09.2009

Na jednej strane stoja Radiohead a organizácia Featured Artists Coalition, na druhej Lily Allen, Natasha Khan, Mark Ronson alebo kapela Muse.

.týždeň

Slovenskí Maďari ako srbskí Albánci?

.andrej Bán .názory 22.09.2009

Dnes tu bol srbský premiér. A ten náš povedal pred ním zásadnú vec, na ktorú som dlho čakal.

.týždeň

Bojovníci proti kríze a reklamný mág

.eva Čobejová .názory 21.09.2009

Svojho času som kritizovala - na internete aj v časopise - kampaň Bojovníci proti kríze. A dnes sa musím Bojovníkov - či skôr ich tvorcov - zastať.

.týždeň

Prečo sa F. Šebej neteší z úspechu SaS?

.richard Sulík .názory 18.09.2009

Komentár Františka Šebeja ma mrzí o to viac, že pochádza od človeka, ktorého ľudské a profesionálne kvality, a napokon aj politické názory si vážim.

.týždeň

KNIHOMAT!

.eva Čobejová .názory 17.09.2009

Cestujúci, ktorí prechádzajú autobusovou stanicou Mlynské Nivy, majú zvláštnu príležitosť: zakúpiť si knihu v Knihomate.

.týždeň

Dariusz Jablonski: Viem, že je to dobrý film

.juraj Kušnierik .názory 14.09.2009

Filmy nakrúca od detstva. Spolupracoval s Krzystofom Kieslowským a Filipom Bajonom. Bol jedným z prvých nezávislých filmových producentov v Poľsku. Medzi jeho najúspešnejšie filmy patria diela Fotoamatér a Predjarie. Produkoval napríklad filmy Je třeba zabít Sekala alebo Jahodové víno, ktorý aj režíroval. Práve vďaka nemu bolo dokončený film Jánošík. Dariusz Jablonski.

.týždeň

Škandál na Univerzite Komenského

.martin Hanus .názory 11.09.2009

Posudok Lekárskej fakulty UK v kauze Hedvigy Malinovej by bol v každom slušnom štáte škandál prvého rangu a dekan fakulty Peter Labaš by po takej hanbe už na svojej stoličke nemal čo hľadať.