Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Juraj Kušnierik
.juraj Kušnierik
Má na starosti kultúru, všetko od poézie po tanečnú elektroniku. Najradšej však píše o knihách a hudbe, lebo veľa a vášnivo číta a počúva. V .týždni je od jeho založenia, predtým pracoval ako kníhkupec v Artfóre. Rovnako bol aj pri vzniku Artfora a Rádia Ragtime, čo ho poznačilo celoživotnými priateľstvami aj tým, že spolupracuje s Rádiom_FM, s Pohodou, Wilsonicom či s festivalom Waves. V roku 2007 si obľúbil Island a napísal o ňom knihu Hudba ostrova. Je ekumenicky otvorený kresťan. Spolu s priateľmi z Cirkvi bratskej vytvorili v priestoroch klubu A4 Kaplnku, cirkevný zbor. Rád sa stretáva s ľuďmi a diskutuje, pritom sa stáva sociálnym fajčiarom. Veľa rozpráva a veľa je. Často nedvíha telefón. Má rád silnú kávu a suché víno.
.posledné
November ’89: ako sen

November ’89: ako sen

.juraj Kušnierik .názory 12.11.2019

Za slobodu sme v Novembri, pred ním ani po ňom nebojovali. Dostali sme ju ako (nezaslúžený) dar. Bolo to ako sen.

Sloboda – načo?

Sloboda – načo?

.juraj Kušnierik .časopis .esej 13.11.2016

Dnes je tomu rok, čo nás opustil kolega a priateľ Juraj Kušnierik. Vybrali sme jednu z jeho kázní, ktoré občas mával v kaplnke Cirkvi bratskej v Bratislave. Pripomíname si tak jeho dlhoročné pôsobenie v .týždni.

Hudba ostrova: Sigur Rós

Hudba ostrova: Sigur Rós

.pohoda 2016 .juraj Kušnierik .kultúra 08.07.2016

Tento text pochádza z knihy Juraja Kušnierika o hudobnej scéne na Islande. Prinášame časť, kde sa náš kolega a kamarát zaoberá históriou Sigur Rós, hviezdy tohtoročnej Pohody.

Jiří Černý 80

Jiří Černý 80

.peter Bálik .juraj Kušnierik .kultúra 28.02.2016

Začínal ako športový redaktor, no stal sa hudobným kritikom. Bol postavou Novembra, nevstúpil do politiky a dodnes počúva veľa hudby. Vo štvrtok oslávil 80. narodeniny. Jiří Černý.

Hudba je to, čo velí

Hudba je to, čo velí

.juraj Kušnierik .peter Bálik .kultúra 21.11.2015

Náš Juraj spravil spoločne s Petrom Bálikom svoj posledný rozhovor s obľúbenými skupinami. Veľa sa spolu nasmiali. Dnes je Jurajova rozlúčka, tak si ho naposledy takto pripomeňme.

Posledné Jurajove texty

Posledné Jurajove texty

.juraj Kušnierik .názory 14.11.2015

Sloboda, milosrdenstvo, láska, priateľstvo. Či písal o hudbe, literatúre alebo ľuďoch, boli to pojmy, ktoré sa skrývali takmer v každom jeho texte.

Trikrát a dosť! Hudobné recenzie 2

Trikrát a dosť! Hudobné recenzie 2

.peter Bálik .juraj Kušnierik .filip Olšovský .kultúra 09.11.2015

V druhom webovom vydaní našej rubriky o Johnovi Grantovi, (Angel) Deradoorian a Brittany Howard, ktorá sa v ostatnom období rada nazýva pseudonymom Thunderbitch.

.týždeň

Hudba je to, čo velí

.peter Bálik .juraj Kušnierik .časopis .kultúra 09.11.2015

Skupiny Para a Bez ladu a skladu si tento rok pripomínajú 20, respektíve 30 rokov od svojho vzniku. Vybrali sa pri tejto príležitosti na veľké spoločné turné.

Trikrát a dosť! Hudobné recenzie 1

Trikrát a dosť! Hudobné recenzie 1

.peter Bálik .juraj Kušnierik .filip Olšovský .kultúra 02.11.2015

O hudobných albumoch sme dlho písali v tlačenom .týždni. Teraz to prvýkrát skúšame na webe, a budeme tak robiť každý pondelok. Premiérovo o The Dead Weather, Vidieku a Beirute.

.týždeň

Mám právo na cudzotu

.juraj Kušnierik .eva Čobejová .časopis .rozhovor 01.11.2015

Emigrovala kedysi dávno do Švajčiarska, lebo to chceli jej rodičia. Dlho sa v novom bydlisku cítila ako nevďačná cudzinka.