Peter Bálik
.peter Bálik
V .týždni má na starosti hudbu, šport a často spolupracuje aj na fototéme. Rád píše o hudbe a ešte radšej ju hrá. Zbiera platne, staré aj nové. Všetky peniaze, ktoré neminie za vinyl, považuje za vyhodené peniaze, nakupovanie iných vecí nepovažuje za zaujímavú činnosť, preto aj svoje obľúbené tričká a klobúky nosí až do roztrhania. Má rád nekonečné debaty o futbale, fandí pražskej Bohemke. Hrá v skupine Živé kvety.
.posledné
Škaredých 3:1, zhodli sa Hríb s Bálikom

Škaredých 3:1, zhodli sa Hríb s Bálikom

.štefan Hríb .peter Bálik .šport

Na Malte sa nám podarilo vydolovať tri body, ale proti futbalovému trpaslíkovi sme sa príliš nevytiahli.

Méééssi!

Méééssi!

.peter Bálik .šport .futbal

Messi je symbolom Barcelony. Fanúšikovia merajú veľa kilometrov a vyhadzujú obrovské peniaze, len aby videli tohto fenomenálneho argentínskeho hráča. Naživo je na štadióne ešte oveľa lepší, ako keď ho vidíte v telke. Vďaka agentúre Goal travel mohol .týždeň vidieť ligový zápas FC Barcelona - CF Val

.týždeň je dnes aj na Malte

.týždeň je dnes aj na Malte

.štefan Hríb .peter Bálik .šport

Slovenská futbalová reprezentácia dnes na Malte ukončí prvú polovicu kvalifikácie na svetový šampionát. Aký zápas predpokladajú Štefan Hríb a Peter Bálik?

Prorokov strom

Prorokov strom

.peter Bálik .kultúra .hudba

Pred tridsiatimi rokmi nahrali U2 album The Joshua Tree, ktorý z nich spravil svetové hviezdy. Teraz sa kapela rozhodla k nemu vrátiť a vyraziť s ním na turné. Vtedy kritizovala Reagana, dnes je na rade Trump.

Rag’n’Bone Man – veľký chlap s veľkým hlasom

Rag’n’Bone Man – veľký chlap s veľkým hlasom

.peter Bálik .kultúra

Britský spevák Rag’n’Bone Man je intertovou senzáciou posledných mesiacov. A niet sa čomu diviť.

Máme folklór v DNA?

Máme folklór v DNA?

.peter Bálik .elena Akácsová .kultúra

Frontman Bandy, našej najúspešnejšej kapely v zahraničných rebríčkoch, Samo Smetana, zasadol do poroty televíznej šou Zem spieva. A tak sme sa s ním rozprávali nielen o jeho životnej ceste, ale aj o slovenskom folklóre, jeho mieste v našej kultúre, médiách, v súkromnom živote i v politike.

Okná vesmíru sú privreté

Okná vesmíru sú privreté

.peter Bálik .rozhovory

Niektorí vidia v mimozemšťanoch dokonalé bytosti, iní zas tvrdia, že nás prišli ovládnuť. Slovenský dokumentarista strávil medzi domácimi ufológmi šesť rokov, aby o nich nakrútil aktuálny film Sprisahanie šedej rasy. „Nechcel som nikomu uškodiť ani nikoho vyzdvihnúť. Tí ľudia proste takí sú,“ hovorí

Kurt, pre mňa si tu furt!

Kurt, pre mňa si tu furt!

.peter Bálik .časopis .hudba

V pondelok by bol Kurt Cobain oslávil 50 rokov. Hudobný svet si tak po čase opäť pripomína génia americkej punkrockovej hudby. A to je dobre.

Trainspotting: Vybrať si niečo iné

Trainspotting: Vybrať si niečo iné

.peter Bálik .kultúra .film

Kultový film z roku 1996 o štyroch edinburských feťákoch nie je primárne o drogách, ale je skôr výstižným portrétom generácie 90. rokov. O tom, čo pre nich tento film znamená, píše popkultúrny teoretik Juraj Malíček, filmový kritik František Gyárfáš a moderátor Rádia FM a člen Saténových rúk Bebe.

Hudba kostí

Hudba kostí

.peter Bálik .kultúra .hudba

Existuje kniha, kde sa Rusi chvália, že všetko vymysleli skôr ako ostatní. Je to humorná publikácia, ale v 50. rokoch ruskí bootlegeri vedeli kopírovať hudbu na použité röntgenové snímky. Týmto zvláštnym vinylom sa hovorilo hudba kostí.