Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Hugo D´Gen

.juraj Kušnierik .názory 05.06.2009

Veľké veci bývajú často nenápadné. Aj veľkí muzikanti. Napríklad Kamil Grebeň a jeho kapela Hugo D´Gen.

.týždeň

Nový arcibiskup a Tiso

.eva Čobejová .názory 05.06.2009

Zajtra, to jest v sobotu 6. júna, bude v Kostole Jána Krstiteľa v Trnave vysvätený nový trnavský arcibiskup Mons. Róbert Bezák. Pre veriacich je to určite významná udalosť (môžu si ju v priamom prenose pozrieť na TV Lux), ale aj pre zvyšok Slovenska je iste zaujímavé vedieť, kto nahradí kontroverzného Jána Sokola.

.týždeň

Podnet františkánov

.redakcia .názory 05.06.2009

Na tomto mieste uverejňujeme podnet františkánov na Radu pre vysielanie a retransmisiu z dôvodu porušenia zákona č. 308/2000 Z.z. o vysielaní a retransmisii.

.týždeň

Poďme voliť!

. .názory 05.06.2009

Záruka pokoja a stability si ani dva mesiace po prezidentských voľbách nedá pokoj. Nielenže sa na nás stále pozerá z tých istých bilbordov, ale ešte sa nám aj prihovára, aby sme išli voliť ešte aj zajtra.

.týždeň

Trikrát na okraj

.martin Hanus .názory 03.06.2009

O právnom štáte a la Dobroslav Trnka, o zbytočnosti eurovolieb a nezmyselných prieskumoch...

.týždeň

Objednaný text

.eva Čobejová .názory 03.06.2009

V .týždni číslo 21/2009 som napísala článok o Učiteľských novinách. Po pravidelnom čítaní Učiteľských novín som totiž dospela k presvedčeniu, že vydávanie týchto novín je čistý kšeft, v ktorom vôbec nejde o dobré či ešte lepšie školy. Pani šéfredaktorka mi okamžite po vyjdení článku napísala ultimatívny list, v ktorom chcela do 24 hodín vedieť, na koho objednávku som tento článok napísala.

.týždeň

Cirkev verí Sokolovi. Naozaj?

.martin Hanus .názory 02.06.2009

V denníku SME minulý piatok prekvapilo konštatovanie v titulku jedného článku: „Cirkev preverila arcibiskupa Sokola. Verí mu.“

.týždeň

Voľno, prázdniny, výlet a deň detí

.eva Čobejová .názory 02.06.2009

Ako matka školopovinného dieťaťa som fascinovaná tým, ako málo sa naše deti učia a ako často odpadá normálne vyučovanie. Nemyslím tým teraz dva mesiace prázdnin, tie si naše deti zaslúžia a rodičia tie voľné týždne už nejako zvládnu (lebo nie každý rodič je nezamestnaný alebo s dvojmesačnou dovolenkou, a nie každé dieťa môže tráviť prázdniny u starých rodičov).

.týždeň

Sex bez tajomstva

.juraj Kušnierik .názory 02.06.2009

Nová kniha Chucka Palahniuka sa volá Snuff. Je pornograficky plochá, literárne chudobná a obsahovo prázdna.