Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jozef Majchrák
.jozef Majchrák
Študoval politológiu a sociológiu. Po skončení štúdia v roku 1998 pracoval v Inštitúte pre verejné otázky a od roku 2005 v Hospodárskych novinách, kde sa venoval najmä domácej politike. V .týždni pracuje od roku 2006 a je editorom rubriky Politika. Konto na twitteri:@JozoMajchrak
.posledné
.týždeň

Odchod ma vyslobodil

.jozef Majchrák .marek Vagovič .časopis .politika 20.07.2015

Dlhé roky patril k najtvrdším kritikom Štefana Harabina. Aj po jeho odchode je však skeptický, pričom tvrdí, že zmena v justícii príde až s ďalšou generáciou. Bývalý sudca, dnes farmár Ľudovít Bradáč.

Keď súdi doktor Harabin

Keď súdi doktor Harabin

.jozef Majchrák .slovensko 16.07.2015

Štefanovi Harabinovi treba uznať, že dokáže zaujať. Keby neexistoval, tak by sme o fungovaní Najvyššieho súdu asi nič netušili. Séria jeho diskutabilných rozsudkov pokračuje.

Streľba v kraji Nikolu Šuhaja

Streľba v kraji Nikolu Šuhaja

.jozef Majchrák .spoločnosť 15.07.2015

V Mukačeve, len niekoľko desiatok kilometrov od Michaloviec a viac ako tisíc kilometrov od Donbasu, sa cez víkend strieľalo z granátometov. Prečo?

.týždeň

Rok po Harabinovi

.jozef Majchrák .časopis .politika 12.07.2015

Odvtedy, ako Štefan Harabin skončil na poste predsedu Najvyššieho súdu, uplynul približne rok. Ako sa zmenili pomery v tejto inštitúcii a prečo o Harabinovi stále počuť?

.týždeň

Husiti v spore o dejiny

.jozef Majchrák .časopis .téma 05.07.2015

Hodnotenie osoby Jána Husa a husitského hnutia sa stalo v Česku predmetom dlhoročného verejného sporu, do ktorého sa zapojili tie najťažšie intelektuálne váhy. Zvykne sa označovať ako spor o zmysel českých dejín.

.týždeň

Sú Lipšic s Matovičom alternatívou k Ficovi?

.jozef Majchrák .názory 30.06.2015

Avizovaná predvolebná spolupráca Daniela Lipšica a Igora Matoviča je v zásade dobrou správou. Ukazuje, že v rozbitej opozícii je vôľa spolupracovať a zabrániť prepadnutiu hlasov.

.týždeň

Posledný pokus poľskej premiérky

.jozef Majchrák .časopis .politika 21.06.2015

Vládna Občianska platforma sa po prehratých prezidentských voľbách a štyri mesiace pred parlamentnými voľbami snaží ešte zachrániť, čo sa dá. Bude to však mať ťažké.

.týždeň

​Máme morálny záväzok prijímať utečencov?

.jozef Majchrák .názory 17.06.2015

Mediálna debata o utečencoch sa na Slovensku točí medzi dvoma extrémami. Medzi ich odmietaním a poslušným podriadením sa bruselskej politike. Existuje však aj tretia cesta.

.týždeň

Rodí sa trojkoalícia?

.jozef Majchrák .časopis .politika 13.06.2015

Začalo sa to črtať už v novembri minulého roku, keď sa Richard Sulík, Igor Matovič a Daniel Lipšic stali tvárami pouličných protestov, ktoré odštartovala kauza predraženého CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu.

.týždeň

Chýba zhoda na potrebe reforiem

.jozef Majchrák .časopis .téma 30.05.2015

Rozhovor s bývalým ministrom financií Ivanom Miklošom o tom, prečo sa dnes o veľkých reformách málo hovorí a či ich čas ešte príde.