Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Róbert Csere
.róbert Csere
Je kreatívny riaditeľ časopisu. Rád premýšľa o civilizáciách, apokalypsách a vtákoch ohnivákoch. V médiach – v denníkoch, časopisoch či reklamných agentúrach – je už 25 rokov. Vo voľnom čase rád cestuje na Bohom a človekom zabudnuté miesta, skutočné alebo imaginárne, reálne alebo vo svojich predstavách, na Zemi či vo vesmíre. Miluje českú krčmu a je jediný aku aku haiku básnik na svete. Má obdivuhodnú zbierku prestížnych svetových ocenení za svoju tvorbu vizuálneho žurnalistu.
.posledné
Roadtrip: Fotografova cesta do duše amerického voliča

Roadtrip: Fotografova cesta do duše amerického voliča

.mark Peterson .róbert Csere .vladimíra Pčolová .foto

Newyorský fotograf Mark Peterson prešiel cez volebný rok Spojené štáty a pýtal sa Američanov, čo si myslia o politike a prezidentských voľbách.

.týždeň

Kniha plná otáznikov

.róbert Csere .časopis .literatúra

Názov knihy Na juh od raja môže evokovať známy román Na východ od raja. No kým sa John Steinbeck len inšpiroval biblickým Kainom a Ábelom, Andrej Bán nám tých súčasných Kainov a Ábelov priamo ukazuje.

Najnovšie obrazy starého sveta

Najnovšie obrazy starého sveta

.róbert Csere .časopis .fotografia

Náš fotograf Boris Németh bol ocenený v aktuálnom ročníku súťaže obrazovej žurnalistiky Slovak Press Photo hneď štyrikrát. No a čo?

Snímka, ktorá zabila Billa Biggarta

Snímka, ktorá zabila Billa Biggarta

.bill Biggart .róbert Csere .foto

Bol jediným fotografom, ktorý sa stal obeťou newyorských útokov z 11. septembra 2001. Jeho telo spolu s fotoaparátmi sa našlo v zrúcaninách Dvojičiek o štyri dni.

Americké voľby: Dva zjazdy, dve revolúcie

Americké voľby: Dva zjazdy, dve revolúcie

.marína Gálisová .róbert Csere .časopis .fototéma

Keby náhodou ožil Karl Marx, z ktorej krajiny by mal radosť? Paradoxne asi z USA. Nominačné zjazdy demokratov aj republikánov totiž ukázali, akou politickou silou je dnes v Amerike hnev proletariátu.

.týždeň

Na život a na smrť

.marína Gálisová .róbert Csere .časopis .fototéma

On je považovaný za najväčšieho vojnového fotografa na svete. Ona je pre mnohých iba jeho milenkou. Toto je príbeh lásky, smrti a španielskej občianskej vojny. A príbeh najväčšej vojnovej fotografky.

Kto dá Francúzom prácu?

Kto dá Francúzom prácu?

.róbert Csere .vladimíra Pčolová .marína Gálisová .foto

Ešte pred nešťastnou prehrou vo finále EURO 2016 Francúzsko zaujalo svet niečím celkom iným ako futbalom. Paríž sa otriasal protestmi, akoby mala opäť padnúť Bastila.

Slovenské striebro v Londýne

Slovenské striebro v Londýne

.martin Červeňanský .róbert Csere .vladimíra Pčolová .filip Olšovský .foto

O tohtoročných majstrovstvách Európy v plávaní sa u nás príliš nehovorilo. Teda až kým slovenský plavec Richard Nagy nezískal striebornú medailu v najdlhšej polohovke.

Trinásť nešťastných Pulitzerov

Trinásť nešťastných Pulitzerov

.róbert Csere .vladimíra Pčolová .foto

Pulitzerova cena dovŕšila svoj jubilejný stý ročník. Keď sa pozrieme na fotografie, ktoré získali za ten čas toto prestížne ocenenie, tak sa zdá, že táto planéta nie je pre ľudí.

.týždeň

Trinásť nešťastných Pulitzerov

.róbert Csere .časopis .fototéma

Pulitzerova cena dovŕšila svoj jubilejný stý ročník. Keď sa pozrieme na žurnalistické fotografie, ktoré získali za ten čas toto prestížne americké ocenenie, ...

  • 1
  • 1. stránka z 5
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5