Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Boris Németh
.boris Németh
Je fotograf, pretože najradšej zo všetkého fotí a rád sleduje svet okolo seba. Do .týždňa prišiel priamo z VŠVU, kde dodnes pôsobí ako pedagóg. Nemá rád, keď mu do fotenia kolegovia redaktori kibicujú, ale dovolí im podržať blesk či rebrík, na ktorom stojí. Keď práve nefotí a nesleduje svet, tak číta, leží, pláva, cestuje, hrá na base, počúva hudbu, kempuje, bicykluje, chodí po lese, pozerá filmy a zase len fotografuje. A najradšej zo všetkého prepína do zblbnutia telku.
.posledné
Drevenô koliesko

Drevenô koliesko

.michal Oláh .boris Németh .reportáže .reportáž 01.09.2023

V biblických textoch boli vdovy so sirotami pod zvláštnou ochranou. Z ľútosti voči vdove vykonal Kristus zázrak vzkriesenia mŕtveho syna, za pomoc vdovám sľubuje Biblia odpustenie „mnohých hriechov“. Na Slovensku o pomoci vdovám skoro nepočuť, akoby medzi nami nežili.

Bunker B-S 4 Lány: Vitajte v roku 1938

Bunker B-S 4 Lány: Vitajte v roku 1938

.marian Jaslovský .boris Németh .reportáže .reportáž 25.08.2023

V Petržalke v blízkosti rakúskej hranice je stroj času, vlastne skôr akási magická zóna, ktorá vás prenesie do roku 1938. Zvonku má podobu obyčajnej odbočky z hrádze a po prejdení pár stoviek metrov sa ocitnete rok pred vypuknutím 2. svetovej vojny.

Ľudia, čo ľúbia knihy

Ľudia, čo ľúbia knihy

.marian Jaslovský .boris Németh .reportáže .reportáž 11.08.2023

Toto bude spomienka na posledný týždeň školského roku, aj keď prázdniny sa medzitým nachýlili na druhú stranu. Ale v čase, keď ešte boli pred dverami, sme si sadli do auta s dvoma legendami: vydavateľom Kolomanom „Kalim“ Kertészom Bagalom a básnikom Ivanom Štrpkom a vyštartovali smer Orava cez Žilinu s kufrom auta plným kníh. A čo sme šli robiť?

Hrdí a nezničiteľní

Hrdí a nezničiteľní

.boris Németh .kultúra 22.07.2023

Pozrite si tváre tohtoročného Pridu, ktoré odfotografoval Boris Németh na Námestí slobody v Bratislave.

Ľudia Pohody do pohody

Ľudia Pohody do pohody

.boris Németh .foto 08.07.2023

Mnohí hoviria, že na Pohodu chodia hlavne kvôli ľuďom a je to pravda, bez ľudí by žiaden festival nemal zmysel. Boris sa tento rok zameral na fotenie tých, ktorí tento ostrov radosti vytvárajú zo strany hľadiska.

Boris Németh: Vinárstvo Zsigmond, Ochtiná, slovenský a maďarský Tokaj

Boris Németh: Vinárstvo Zsigmond, Ochtiná, slovenský a maďarský Tokaj

.boris Németh .reportáže .názory 07.07.2023

Tokaj sme si nevybrali náhodne. S kamarátmi a vinármi Braňom, Mirom, Stanom, Zuzkou a Vladom sme pred štyrmi rokmi precestovali Gruzínsko. Len tú mašrutku, mikrobus, ktorý je známy po celom Balkáne, sme tentoraz vymenili za spoľahlivú dodávku.

Vzývanie Putina na Slavíne

Vzývanie Putina na Slavíne

.marian Jaslovský .boris Németh .reportáže 05.05.2023

Pamätáte sa na Nočných vlkov, ruský motorkársky gang, ktorý bol piatou kolónou ruských záujmov na Slovensku? Tak vlci sa nikde nestratili, aj keď ich aktivity sú zakázané.

Reportáž: V Štiavnici sa rozhorela spolupatričnosť

Reportáž: V Štiavnici sa rozhorela spolupatričnosť

.marian Jaslovský .boris Németh .reportáže .reportáž 31.03.2023

Štiavnica horí! Táto informácia sa mnohým rozblčala v hlave ako strecha Základnej umeleckej školy na Námestí sv. Trojice a s hrôzou sme sledovali šírenie ohňa, ale aj – s uznaním – neuveriteľné nasadenie miestnych obyvateľov.

5 rokov bez Jána a Martiny: Nemôžeme to vzdať

5 rokov bez Jána a Martiny: Nemôžeme to vzdať

.marian Jaslovský .boris Németh .foto 22.02.2023

Bezprecedentná vražda pred piatimi rokmi vyvolala reakciu v podobe plných námestí, ktoré sľubovali zmenu spoločnosti. Tá sa však očividne prepadla ešte hlbšie. Havlova charakteristika atmosféry v spoločnosti „blbá nálada“ je pre dnešné Slovensko nemiestnym eufemizmom. Tá nálada je skrátka... veď viete. Sú komentátori, ktorí to vedia opísať výstižnejšie (temnejšie) a bojím sa, že ich vízie nie sú úplne nereálne. Ale nemôžeme to vzdať. Aj o tom bol míting „5 rokov bez Jána a Martiny,“ ktorý zdokumentoval Boris Németh. Vzdali to tí, ktorí sa pričinili o to, že sme mohli dýchať vzduch slobody za SNP, v Treťom odboji, v roku 1989? Vzdávajú to Ukrajinci, ktorým zabíjajú deti a rodičov? Každé steblo trávy vytvára kyslík. Každá zápalka môže prispieť k jasnému ohňu. Budúcnosť je ešte stále v našich rukách.

Vynovená SNG objektívom Borisa Németha

Vynovená SNG objektívom Borisa Németha

.boris Németh .foto 11.12.2022

Ráno sme uverejnili fotoreportáž Mariana Jaslovského – Budova SNG je otvorená, nové priestory sú impozantné – zo slávnostného otvorenia vynovenej Slovenskej národnej galérie. Dnes sa bol v týchto priestoroch prejsť náš hlavný fotograf Boris Németh – spolu s ďalšími zvedavými návštevníkmi – v nedeľu (11.12.) bola totiž galéria celý deň otvorená pre všetkých zadarmo. Po večernej reportáži prinášame aj ďalší pohľad z dnešného dňa.