Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Martin Mojžiš
.martin Mojžiš
V .týždni má na starosti rubriky veda a šport. Najradšej má svätý pokoj, keď nemusí o ničom písať, čítať ani rozmýšľať. Keď ten pokoj má, potom ho trávi napríklad aj písaním, čítaním a rozmýšľaním o všeličom. Učil a stále učí fyziku a je veľmi vďačný za to, že sa stále ešte nájdu ľudia, ktorých dokáže niečo naučiť. Jeho populárno-vedecké články vyšli v našom vydavateľstve aj knižne (Jeden výdych koňa, Dva hrby ťavy, Tri hlavy draka). Športoval, kým vládal, hrá počítačové hry, ale už ani tie ho príliš nebavia, hrá sa so svojimi deťmi, ale nemá na to vždy dosť trpezlivosti. Vie sa celkom slušne nahnevať.
.posledné
.týždeň

Dvaja dôstojníci

.martin Mojžiš .časopis .veda 17.01.2016

Všeobecná teória relativity vznikla počas prvej svetovej vojny. Dvaja muži, ktorí neskôr zásadným spôsobom prispeli k rozvoju tejto teórie, ...

.týždeň

Cibuľová polievka pre čiernu dušu

.martin Mojžiš .časopis .literatúra 10.01.2016

Agenti tajných služieb majú kreatívne narábanie s pravdou takpovediac v popise práce. Ak teda napíše agent (bývalý alebo súčasný) knihu z oblasti literatúry faktu, ...

.týždeň

Dve polovice

.martin Mojžiš .časopis .veda 10.01.2016

Z troch klasických predpovedí všeobecnej teórie relativity vypočítal Einstein jednu na prvý šup správne a dve nesprávne.

Pokoj Michala Handzuša

Pokoj Michala Handzuša

.martin Mojžiš .spoločnosť 10.01.2016

Koncom decembra podpísali Michal Handzuš ako zástupca hráčov a Igor Nemeček ako prezident SZĽH verejný záväzok, ktorý by mal zaručiť novú férovú voľbu prezidenta.

Prof. Potemkin PhD.

Prof. Potemkin PhD.

.martin Mojžiš .spoločnosť 07.01.2016

Koncom roka sa v Bratislave uskutočnila podvodnícka medzinárodná vedecká konferencia. A to nie jedna, ale hneď celá plejáda takých konferencií.

.týždeň

Pokoj Michala Handzuša

.martin Mojžiš .časopis .osobnosť 03.01.2016

V pondelok 28. 12. 2015 podpísali Michal Handzuš ako zástupca hráčov a Igor Nemeček ako prezident SZĽH verejný záväzok, ktorý by mal zaručiť novú férovú voľbu prezidenta.

.týždeň

Dva uhly

.martin Mojžiš .časopis .veda 13.12.2015

Albert Einstein bol fyzik, nie astronóm. Napriek tomu ho najviac preslávila jedna astronomická predpoveď, týkajúca sa jedného konkrétneho uhla.

Má sudca Kliment všetkých päť pohromade?

Má sudca Kliment všetkých päť pohromade?

.martin Mojžiš .názory 10.12.2015

Vyjadrenie JUDr. Juraja Klimenta pre televíziu TA3 z dňa 7.12.2015 vyvoláva dôvodné podozrenie, že tento sudca Najvyššieho súdu už celkom stratil súdnosť.

.týždeň

Čo o nás hovoria naše mestá?

.martin Mojžiš .časopis .rozhovor 06.12.2015

Od roku 1969 do roku 1980 pracovala ako urbanistka na Útvare hlavného architekta mesta Bratislavy.

.týždeň

Prof. Potemkin PhD.

.martin Mojžiš .časopis .spoločnosť 06.12.2015

Koncom novembra sa v Bratislave uskutočnila podvodnícka medzinárodná vedecká konferencia. A to nie jedna, ale hneď celá plejáda takých konferencií.