Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Martin Mojžiš
.martin Mojžiš
V .týždni má na starosti rubriky veda a šport. Najradšej má svätý pokoj, keď nemusí o ničom písať, čítať ani rozmýšľať. Keď ten pokoj má, potom ho trávi napríklad aj písaním, čítaním a rozmýšľaním o všeličom. Učil a stále učí fyziku a je veľmi vďačný za to, že sa stále ešte nájdu ľudia, ktorých dokáže niečo naučiť. Jeho populárno-vedecké články vyšli v našom vydavateľstve aj knižne (Jeden výdych koňa, Dva hrby ťavy, Tri hlavy draka). Športoval, kým vládal, hrá počítačové hry, ale už ani tie ho príliš nebavia, hrá sa so svojimi deťmi, ale nemá na to vždy dosť trpezlivosti. Vie sa celkom slušne nahnevať.
.posledné
.týždeň

Dve teórie

.martin Mojžiš .časopis .veda 22.11.2015

V novembri roku 1915 – desať rokov po publikovaní svojej teórie relativity – sformuloval značne vyčerpaný Albert Einstein ešte jednu teóriu relativity.

.týždeň

Fico – pán európsky

.martin Mojžiš .názory 10.11.2015

Teda, vlastne nie pán európsky, ale paneurópsky. Premiér si zarečnil na Paneurópskej vysokej škole a my môžeme hádať, či bude mať táto škola aj naďalej problém s akreditáciou.

.týždeň

Toto nie je len pomsta

.martin Mojžiš .časopis .spoločnosť 09.11.2015

Slovenská akadémia vied sa opäť raz nedočkala zákona o svojej transformácii. A už sa ho v tomto volebnom období ani nedočká. Prekvapenie? Nie.

.týždeň

Slovenská habilitačná hanba

.martin Mojžiš .časopis .spoločnosť 01.11.2015

O mimoriadne nízkej kvalite niektorých slovenských vysokých škôl už čvirikajú vrabce na strechách.

.týždeň

Československo 2015

.martin Mojžiš .názory 31.10.2015

Pri príležitosti výročia vzniku ČSR sa vždy vyroja mudrlanti píšuci nie o vzniku, ale o zániku Československa a jeho dejinnej nevyhnutnosti. K tomu len jeden postreh.

Hokejová škola diplomacie

Hokejová škola diplomacie

.martin Mojžiš .spoločnosť 24.10.2015

Prezident SZĽH v rozhovore pre denník Šport oznámil, že na odstúpenie z funkcie nevidí dôvod. Tým iba prehĺbil diplomatickú vojnu, ktorú vedie so skupinou okolo Michala Handzuša.

This war of mine

This war of mine

.martin Mojžiš .názory 22.10.2015

Pred rokom vydala poľská firma 11 bit studios vojnovú počítačovú hru, ktorá by sa mala stať "povinným čítaním". Keď už teda chceme mať tie počítače v školách.

.týždeň

Jednoducho krásna kniha

.martin Mojžiš .časopis .literatúra 18.10.2015

Máte radi mapy? Dokáže vás jemne vypracovná mapa pritiahnuť tak, že sa od nej na chvíľku neviete odtrhnúť?

.týždeň

Hokejová škola diplomacie

.martin Mojžiš .časopis .šport 11.10.2015

Spor medzi slovenskými hokejovými reprezentantmi a prezidentom SZĽH uviazol na mŕtvom bode. Sú príčinou tohto stavu nedostatočné diplomatické schopnosti našich hokejistov?

.týždeň

Akreditácie – choroba alebo liek?

.martin Mojžiš .časopis .rozhovor 11.10.2015

Je dlhoročným členom Akreditačnej komisie, ktorú časť akademickej obce považuje za liek pre choré slovenské vysoké školstvo, zatiaľ čo iná časť ju považuje za súčasť choroby.