Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Martin Mojžiš
.martin Mojžiš
V .týždni má na starosti rubriky veda a šport. Najradšej má svätý pokoj, keď nemusí o ničom písať, čítať ani rozmýšľať. Keď ten pokoj má, potom ho trávi napríklad aj písaním, čítaním a rozmýšľaním o všeličom. Učil a stále učí fyziku a je veľmi vďačný za to, že sa stále ešte nájdu ľudia, ktorých dokáže niečo naučiť. Jeho populárno-vedecké články vyšli v našom vydavateľstve aj knižne (Jeden výdych koňa, Dva hrby ťavy, Tri hlavy draka). Športoval, kým vládal, hrá počítačové hry, ale už ani tie ho príliš nebavia, hrá sa so svojimi deťmi, ale nemá na to vždy dosť trpezlivosti. Vie sa celkom slušne nahnevať.
.posledné
Listy do kukurice 11

Listy do kukurice 11

.martin Mojžiš .názory

Nie sme najlepší len v boji s hnusobou. Predseda dosahuje svetové výkony aj na poli prirodzenej inteligencie, aj na poli štátnickom a aj na poli teologickom.

Zle načasovaný prejav

Zle načasovaný prejav

.martin Mojžiš .názory

Slovám z prejavu prezidentky Čaputovej ťažko niečo vyčítať. Naopak, zaslúžia si pochvalu a plnú podporu. To, čo sa však prejavu vyčítať dá, sú slová, ktoré v ňom chýbajú.

Listy do kukurice 10

Listy do kukurice 10

.martin Mojžiš .názory

Takže ani Kusturica, ani Kukurica, najväčší umelec je Boris Kollár. Slovensko má ďalší svetový primát – zákony vyhlasované formou umeleckých diel.

Listy do kukurice 9

Listy do kukurice 9

.martin Mojžiš .názory

Kto je väčší umelec, srbský režisér Emir Kusturica alebo slovenský predseda Igor Kukurica? Nuž, ešte nedávno bola odpoveď celkom zjavná. Dnes už to také jasné nie je.

Načo sú nám modely?

Načo sú nám modely?

.martin Mojžiš .šimon Jeseňák .rozhovory

Načo sú nám modely šírenia koronavírusu, ktoré sa neustále menia a od reality sa líšia aj o niekoľko rádov? Nebolo by nám lepšie bez nich? Odpovedá riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana.

Listy do kukurice 8

Listy do kukurice 8

.martin Mojžiš .názory

Premiér položil svojim priateľom na facebooku „logickú otázku“. Logiky veľa nemala, nuž ale akí priatelia, taká otázka. Napriek tomu posielam odpoveď.​

Listy do kukurice 7

Listy do kukurice 7

.martin Mojžiš .názory

Časť premiérových priaznivcov sa správa ako kukuricou kŕmená domáca fauna. Inú časť tvoria rozumní, čestní a úctyhodní ľudia.

Téma .týždňa: Program

Téma .týždňa: Program

.michal Magušin .štefan Hríb .šimon Jeseňák .martin Mojžiš .témy

Viac ako mesiac po voľbách sme stále zahltení bojom s pandémiou, pričom sa dostáva do úzadia zostavovanie vlády s jeho programovým vyhlásením. Ako hodnotia odborníci jeho kvalitu a vplyv koronakrízy na ekonomiku?

.týždeň

Program a pravda

.martin Mojžiš .témy

Programové vyhlásenie vlády je zvláštny dokument. Ústava SR vyžaduje, aby vláda predložila parlamentu program a aby s ním parlament vyslovil súhlas. To je všetko. O povinnosti dodržiavať program a o prípadných sankciách za jeho nedodržiavanie ústava nehovorí nič.

Listy do kukurice 6

Listy do kukurice 6

.martin Mojžiš .názory

Nejako ako keby v tej kukurici strácali dych. Aj začnú dobre, ale nedotiahnu veci do konca.