Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Bafana, Bafana!

.juraj Kušnierik .názory 12.07.2009

Včera ráno som sa vrátil z Južnej Afriky. Bol to krátky síce, ale nesmierne zaujímavý výlet...

.týždeň

Posun doprava

.jaroslav Daniška .názory 10.07.2009

Z Ameriky prišla zaujímavá správa. Predseda amerického ústavného súdu John G. Roberts sa podľa New York Times ukázal ako „šikovný stratég“, ktorému sa napriek posunu celej krajiny so zvolením Baracka Obamu doľava, darí ústavný súd posúvať doprava.

.týždeň

Dobre utro z Izraela!

.andrej Bán .názory 09.07.2009

To, že sa v Netanyi, podľa mnohých najkrajšom izraelskom stredomorskom letovisku, dohovoríte najmä po rusky už neprekvapí. A, žiaľ, neudiví ani to, že v tomto meste pred niekoľkými rokmi pri teroristickom útoku zabili návštevníkov jedného hotela a zákazníkov hypermarketu.

.týždeň

Chlieb bude!

. .názory 09.07.2009

Bánov, ČSTK. Tohtoročná úroda obilnín síce nebude taká bohatá ako minulý rok, ale naši poľnohospodári sú aj tak pripravení prekročiť plán tejto päťročnice o dvadsať percent.

.týždeň

Ješitný, vadný, zahájený, obtiažny...

.eva Čobejová .názory 08.07.2009

Keď už nám koaliční zákonodarcovia venovali novelu jazykového zákona a sprísnili dohľad nad používaním slovenčiny, skúsme na tento zákon zareagovať nejakou rozumnou iniciatívou. Jedna sa ponúka priam sama.

.týždeň

Dve správy o konci justície

.jozef Majchrák .názory 08.07.2009

Sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Anna Benešová tvrdí, že za ňou prišla s veľkým plačom predsedníčka súdu, ospravedlnila sa a povedala, že pokiaľ nepodá návrh na jej disciplinárne potrestanie, bude odvolaná z funkcie.

.týždeň

So susedom o počasí

.martin Hanus .názory 07.07.2009

"Zas budú povodne. Ale čo sme si nasiali, to žneme," povedal mi včera v upršaný bratislavský večer sused venčiaci kokeršpaniela. "Veď celá planéta je v takomto stave," povzdychol si.

.týždeň

Sloboda squatterov

.juraj Kušnierik .názory 04.07.2009

V Prahe sa odohrala dráma: vysťahovali sqatterov. Minister Kocáb im našiel ubytovanie. Teda happy end. Ostáva po ňom však v ústach trpká chuť.

.týždeň

Pošta a bulvár

.eva Čobejová .názory 03.07.2009

Tušila som, že Slovenská pošta je na tom dobre a že si môže dovoliť aj rôzne bonusy a odmeny.

.týždeň

Jé Jé Jé

.juraj Kušnierik .názory 02.07.2009

Skupina Yeah Yeah Yeahs vydala na jar tohto roku výborný album It´s Blitz. Preto som sa na ich koncert vo Viedni veľmi tešil...