Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Pezinčania nesúhlasia s ukladaním odpadu

.zuzana Čaputová .názory 03.11.2009

Pezinčania nesúhlasia s ukladaním odpadu a žiadajú Inšpekciu životného prostredia aby zakročila.

.týždeň

Personalistika na univerzite? Čudné.

.eva Čobejová .názory 03.11.2009

O zrýchlenom vydávaní diplomov na Trenčianskej univerzite sme sa už dozvedeli pomerne dosť, aj vďaka promptnej kontrole z ministerstva.

.týždeň

November 2009

.ponoviciat Žilina .názory 02.11.2009

Dvadsať rokov od konca totalitného režimu v našej krajine, to je čas, v ktorom sú pripomínané udalosti stále v čerstvej pamäti, no predsa je to čas dostatočne dlhý na to, aby sme mohli posudzovať výsledky. Nie je to len možnosť, je to naliehavá potreba. Podporte túto kampaň tu: <a href="http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=448040">November 2009</a>

.týždeň

Ako sa Gott zaslúžil o štát?

.juraj Kušnierik .názory 30.10.2009

Český prezident Václav Klaus udelil Karlovi Gottovi "medailu 1. stupňa za zásluhu o štát v oblasti umenia." Hm...

.týždeň

Ste proti potratom? Držte ústa, inak skončíte v base

.martin Hanus .názory 27.10.2009

Nie, na Slovensku to ešte nie je také zlé. Pro-life organizácia Fórum života si môže pokojne 2. novembra pripomenúť svoju pamiatku zmarených nenarodených detí. Niektorí sa na dušičky k iniciatíve Fóra aspoň v duchu pripoja, ale ani mnohým z tých, ktorí s dnešným potratovým zákonom nemajú problém, nenapadne spochybňovať, že pro-liferi majú na verejné prejavy právo. Nescudziteľné právo. Stačí však pohľad k našim južným susedom a onemiete od úžasu.

.týždeň

Drahší balík od Tatra banky

.jozef Ryník .názory 27.10.2009

Včera som bol na tlačovke Tatra banky, kde sa jej predstavitelia snažili médiám vysvetľovať, prečo prišli na trh s novým balíkom služieb, ktorý je pre mnohých klientov skoro dvakrát drahší ako ich starý balík. Podarilo sa im to iba čiastočne.

.týždeň

Afganistan naživo

.andrej Bán .názory 27.10.2009

Málokedy mi pripadá názov tejto rubriky taký príznačný. V krajine, ktorá je kvôli nekončiacej vojne a druhému kolu prezidentských volieb (bude 7.11.) stredobodom svetových správ treba žiť – alebo pobyt v nej treba prežiť. Týchto pár riadkov píšem na izbe guesthousu Zarafshan v meste Mazár e Šaríf v Severnej provincii. Slúžia ako „predkrm“ reportáží, ktoré, verím, o pár dní v zdraví prinesiem domov.

.týždeň

Ženy - bonzáčky

.eva Čobejová .názory 27.10.2009

Ženy sú samy osebe problém. Buď majú starosti s mužmi, ktorí ich ľúbia príliš, alebo sa trápia pre mužov, ktorí ich neľúbia vôbec. Alebo sú zvedené, opustené, rozvedené. A svoje traumy si riešia vynášaním problémov firmy na verejnosť.

.týždeň

Džezáky

.juraj Kušnierik .názory 23.10.2009

Bratislavské jazzové dni. Prečo na ne stále chodíme?

.týždeň

Som učiteľ a nie som na hlavu

.eva Čobejová .názory 20.10.2009

Už asi dva dni počúvam z rádia v pravidlenom kolobehu tú istú správu: "Od novembra budú musieť učitelia preukazovať telesnú i psychickú spôsobilosť učiť."