Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Lovci šarlatánov: Pečeň, pútnické miesto šarlatánov

Lovci šarlatánov: Pečeň, pútnické miesto šarlatánov

.marek Vícha .maroš Rudnay .klub 21.10.2017

Ako sa dá pomocou olivového oleja, citrusovej šťavy a horskej soli zbaviť pečeňových kameňov? Podľa detoxikačných poradcov veľmi jednoducho. A keď už sa zbavujeme, prečistime aj črevá od parazitov a usadenín.

Lovci šarlatánov: Vraj liečivé čistidlo do bazénov

Lovci šarlatánov: Vraj liečivé čistidlo do bazénov

.maroš Rudnay .klub 16.10.2017

Aj z obyčajného chlórového bielidla dokážu šarlatáni vyrobiť zázračný všeliek. Stačí príťažlivý názov a objaviteľ, ktorý si založí vlastnú cirkev, aby mohol nebezpečnú metódu bez problémov šíriť a sľubovať, že ňou vylieči aj autizmus, aj rakovinu.

Stále na prahu kozmického veku

Stále na prahu kozmického veku

.michal Novota .klub 14.10.2017

Päť minút pred zapálením motorov rakety s prvou družicou sa nad kazašskou stepou rozoznel zvuk trúbky. Stalo sa tak pred šesťdesiatimi rokmi a tá ozvena znie dodnes, keď sa ľudia chystajú kolonizovať Mars.

Lovci šarlatánov: Dobré vlny dnu, zlé von

Lovci šarlatánov: Dobré vlny dnu, zlé von

.tomáš Ondriga .klub 08.10.2017

Alternatívnu medicínu spoznáte podľa toho, že sľubuje vyliečiť každú chorobu. Skupina mladých lekárov pod menom Lovci šarlatánov sa v štvordielnom seriáli pozrie na tie najkurióznejšie metódy. Začíname vibrujúcou biorezonanciou.

Deň samizdatu

Deň samizdatu

.miloš Majko .klub .história 08.10.2017

Keď sa dňa 12. októbra 1988 signatári podpisovali pod výzvu na podporu odsúdeného samizdatového tlačiara Ivana Polanského, zrejme vnímali svoj postoj ako niečo prirodzené.

1937: rok Veľkého teroru

1937: rok Veľkého teroru

.andrej Žiarovský .klub .história 01.10.2017

Zverstvám teroru, ktorý v čase mieru rozpútal vo svojej krajine sovietsky diktátor Stalin, sa nevyrovnalo nič od hrôzovlády cára Ivana Hrozného. Pritom historici sa dodnes nevedia jednoznačne zhodnúť, čo vlastne ten teror skutočne rozpútalo.

Cirkev, tradícia, reforma

Cirkev, tradícia, reforma

.františek Mikloško .klub .esej 10.09.2017

Dejiny cirkvi neboli plynulým príbehom. Prerývali ich zlomy, ktoré určovali ich budúce smerovanie. Vetvili sa, kľukatili, tu sa dotkli veľkých právd, tam zas upadli do vážnych omylov. Veľké dejinné cesty nebývajú rovné.

Keď sa rúcajú sochy

Keď sa rúcajú sochy

.michal Novota .klub .esej 27.08.2017

Počas minulých týždňov protestujúci v Spojených štátoch strhávali pamätníky južanských hrdinov občianskej vojny. V strednej Európe máme s touto „kratochvíľou“ bohaté skúsenosti.

Na najvyššej plošine

Na najvyššej plošine

.anton Vydra .denisa Gdovinová .klub .spoločnosť 21.08.2017

V Bachledovej doline práve vzniká unikátny náučný drevený chodník, ktorý sa končí na 32-metrovej špirálovitej veži. Nie je to nič výnimočné. Je to už raz tak, že ľudia chcú všade vystúpiť vyššie, aby videli ďalej.

Od spisovnosti k modernému národu

Od spisovnosti k modernému národu

.jozef Hajko .klub .história 06.08.2017

Slovenský národ by bez zjednocujúceho spisovného jazyka vznikal veľmi ťažko. Málo doceňujeme, na čo sa v polovici minulého storočia podujali Ľudovít Štúr a jeho spolupracovníci.