Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
Po značkárskych stopách

Po značkárskych stopách

.michal Novota .lifestyle

Ak je výlet s batohom cez hory vašou obľúbenou kratochvíľou, isto ste sa už pýtali, kto vyznačuje to množstvo turistických trás u nás. A možno ste si aj, dokonale stratení, zanadávali.

.na cestách: Bláznivá cesta okolo sveta
21:56

.na cestách: Bláznivá cesta okolo sveta

.michal Novota .lifestyle

Tomáš Vilček odpromoval na univerzite, zbalil si batoh a odišiel na cestu okolo sveta bez toho, že by niečo zásadne plánoval. Vznikla z toho bláznivá expedícia.

.chytré mesto: Hlohovec je mesto otvorených dát
19:35

.chytré mesto: Hlohovec je mesto otvorených dát

.michal Novota .patrik Križanský .lifestyle

Predstavte si online panel, na ktorom môžete sledovať, ako funguje vaše mesto. Napríklad Hlohovec. Ako primátor Miroslav Kollár presvedčil úradníkov, že dáta nie sú poklad na skrývanie?

„Nafúknutá“ družica, spľasnutá malosť

„Nafúknutá“ družica, spľasnutá malosť

.michal Novota .názory

V uhorkovej sezóne niektorí slovenskí vedci ponúkajú autentickým nadšencom pre vedu a techniku zaujímavý návod: nerobte radšej nič! A keď robíte, tak sa nečudujte.

Ako chutí radiácia

Ako chutí radiácia

.michal Novota .kultúra .knižnica

Ráno 28. apríla 1986, jadrová elektráreň vo švédskom Forsmarku. Do práce prichádzajú zamestnanci na novú zmenu. V noci pršalo. Ten dážď si budú pamätať do smrti.

.vo hviezdach: Surfovanie po gravitačných vlnách
23:08

.vo hviezdach: Surfovanie po gravitačných vlnách

.michal Novota .veda

Nedávno Slováci vypustili svoju prvú družicu. Jedna nestačí. Slovenský vedec s medzinárodným presahom Norbert Werner by do vesmíru rád vypustil celú flotilu nanosatelitov.

.týždeň

Trikrát s Michalom Novotom

.michal Novota .stĺpčeky ..týždeň

Obchody zostali zatvorené • Výlet na Devín • Národ sa zjednotil

Na Gerlach!

Na Gerlach!

.michal Novota .reportáže .reportáž

Ruky bez rukavíc mi mrznú a dotyk s chladnými skalami im veľmi nepridáva. Svaly pália, do očí spod prilby občas kvapne pot. Počujem hlasy. V mrakoch sa rysuje železný kríž. Gerlachovský štít.

.týždeň

Paríž na bicykli

.michal Novota .lifestyle .na cudzom mieste

paríž, to je samý gýč. Eifelovka, Notre Dame, Louvre, Montmartre, kedysi ikonické miesta, sú dnes nedobrovoľnými kulisami masového turistického priemyslu, ktorý viac než technickú, historickú krásu či srdce obmäkčujúcu atmosféru hľadá správny výraz na selfíčku.

.na cestách: Do Santiaga na bicykli
18:33

.na cestách: Do Santiaga na bicykli

.michal Novota .lifestyle

Nemáte veľa času a chcete si zažiť púť do Santiaga de Compostela svižnejším tempom a s vetrom vo vlasoch? O tom, že to logisticky nie je vôbec náročné, porozprávala Agnesa Belková.