Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
Rozprávať sa s robotom

Rozprávať sa s robotom

.michal Novota .klub .technológie

Keď sa v portugalskom Lisabone zišlo takmer šesťdesiattisíc nadšencov, propagátorov a tvorcov nových technológií zo 170 krajín sveta, reč nebola o budúcnosti techniky, ale o nás – ľuďoch, ktorí sa s tou technikou budeme musieť naučiť žiť.

Domáce triedenie nie je recyklácia

Domáce triedenie nie je recyklácia

.michal Novota .promotion

Ronald Blaho bol odmalička ochrancom prírody, učarovali mu odpady, tak vyštudoval enviromentalistiku. Dnes v odpadoch podniká vo firme ASEKOL SK. Verí, že raz budeme žiť v spoločnosti bez odpadov.

.na cestách: V Afrike s nožom pod vankúšom

.na cestách: V Afrike s nožom pod vankúšom

.michal Novota .lifestyle

Mária Babničová jedného dňa odišla z korporátu a o niekoľko dní pomáhala ľuďom v Keni. Povedali jej, že sa má obliecť ako chorá. A to nebolo jediné prekvapenie.

Druhá liga, ktorá bola na jednu noc prvá

Druhá liga, ktorá bola na jednu noc prvá

.michal Novota .názory

Šampanské vyprchá, podrobné výsledky prichádzajú. Treba zostať pri zemi. Tu je päť ohliadnutí za práve skončenou župnou kampaňou.

Revolúcia na koľajniciach

Revolúcia na koľajniciach

.michal Novota .témy

Na začiatku revolúcie bol vlak, ktorý do Petrohradu z exilu priviezol Lenina. Na jej konci mohli byť československí legionári, ktorí načas ovládli Transsibírsku magistrálu a naháňali boľševikom strach.

Pád magnáta

Pád magnáta

.michal Novota .spoločnosť .tvár týždňa

V septembri 2002 Pavol Rusko cez volebnú noc rozdával sebavedomé úsmevy. Postavil úspešnú súkromnú televíziu, ktorá hýbala verejnou mienkou, vyrobil prezidenta, pretlačil do parlamentu dve strany a sám triumfoval v politike.

.na cestách: Na dne Aralského mora
19:24

.na cestách: Na dne Aralského mora

.michal Novota .lifestyle

Po bývalom ZSSR zostalo niekoľko „stanov“ – Kirgizstan, Turkmenistan, Uzbekistan. Ponúkajú netradičné prekvapenia – napríklad prechádzku po dne mora, ktoré morom nikdy nebolo.

.chytré mesto: Kde sa rodia inovácie?
27:42

.chytré mesto: Kde sa rodia inovácie?

.patrik Križanský .michal Novota .lifestyle

Kde sa v meste koncentruje veda a inovácie? Ak má moderné planetárium, ktoré dokáže prezentovať vedu atraktívnym spôsobom, ani vesmír nemusí byť hranicou. Bratislava stále čaká.

Wunderwuzzi

Wunderwuzzi

.michal Novota .politika .tvár týždňa

V Berlíne bolo nedeľné popoludnie po šiestej. Živý prenos na konferencii prevažne po nemecky hovoriacich politických konzultantov prepli na stanicu rakúskej verejnoprávnej televízie. V sále Nadácie Konrada Adenauera nastal šok.

.na cestách: Balenie ako umenie
23:00

.na cestách: Balenie ako umenie

.michal Novota .lifestyle

Cestovateľ Martin Navrátil sa už doma ani nevybaľuje, zato nám prišiel do štúdia ukázať, ako sa chytro zabaliť aj na náročnejšie cesty. Kľúčom je praktickosť.