Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Triezvy pohľad na Tisov štát je vzácny

Triezvy pohľad na Tisov štát je vzácny

.jozef Hajko .klub .história 12.03.2017

Slováci by mali pamätať na 14. marec 1939, lebo prvý raz v histórii si odskúšali samostatnosť, hoci bola zdeformovaná. Hĺbať nad históriou sa opláca, dá sa z nej veľa pochopiť a poučiť.

Rozkaz, šéfe!

Rozkaz, šéfe!

.michal Novota .klub .tvár týždňa 12.03.2017

Verejnosť si mohla pozrieť ďalšie video z produkcie premiéra Fica. Tentoraz v ňom telefonicky ponížil šéfa štátnej zdravotnej poisťovne. Ten mu ani telefónom, ani funkciou netresol

.týždeň

S Jaroslavou Blažkovou

.anton Baláž .klub .nekrológ 12.03.2017

Dňa 20. februára 2017 zomrela slovenská literárna autorka Jaroslava Blažková. Ako ohliadnutie za jej tvorbou prinášame spomienky spisovateľa Antona Baláža.

.týždeň

Provokatívne a kacírske myslenie

.redakcia .klub .anketa 12.03.2017

Piatich uznávaných znalcov diela Jana Patočku sme sa spýtali, čím môže byť tento český filozof inšpiratívny pre 21. storočie. Tu sú ich odpovede.

Jan Patočka: od neistoty k odvahe

Jan Patočka: od neistoty k odvahe

.anton Vydra .klub .profil 12.03.2017

Pred 40 rokmi zomrel český filozof Jan Patočka, hovorca Charty ´77. Jeho pohreb bol ukážkou nechutnej hrubosti komunistického režimu. Kto bol tento vzdelaný muž a s akými výzvami musel zápasiť?

Blahoslavený Titus Zeman

Blahoslavený Titus Zeman

.františek Mikloško .klub .tvár týždňa 05.03.2017

Pápež František podpísal koncom februára dekrét, ktorým rozhodol, že slovenský salezián Titus Zeman bude ako mučeník vyhlásený za blahoslaveného. Titus Zeman prežil bolestný, ale neobyčajne statočný, krásny životný príbeh.

Trump a Rusko: Tanec černých labuťat

Trump a Rusko: Tanec černých labuťat

.jefim Fištejn .klub .esej 19.02.2017

Minulý rok byl jedno velké překvapení. Co událost, to dechberoucí rána na solár. Jinak, než předpovídaly průzkumy, dopadly všechny projevy lidové vůle: brexit, Trumpovo zjevení, ústavní referendum v Itálii, ba i rakouské prezidentské volby.

Michael Novak: Najvplyvnejší Slovák na svete

Michael Novak: Najvplyvnejší Slovák na svete

.lukáš Krivošík .klub 18.02.2017

Načúval mu pápež i americký prezident. Jeho myšlienky rezonovali od stredovýchodnej Európy po Latinskú Ameriku. Hoci slovenčinu už neovládal, k svojmu pôvodu sa vždy hrdo hlásil a do vlasti svojich predkov sa často vracal.

Ako sa nás dotýka prípad Walesa?

Ako sa nás dotýka prípad Walesa?

.michal Patarák .klub .duša 12.02.2017

Lech Walesa ako agent poľskej tajnej polície s krycím menom Bolek? Ak áno, tak sa rúca jeden z mravných pilierov našej doby. Alebo aj nie.

Návrat strateného žánru

Návrat strateného žánru

.zuzana Mojžišová .klub .film 29.01.2017

Romantický muzikál La La Land už začiatkom januára získal rekordných sedem Zlatých glóbusov. Minulý týždeň bol nominovaný na 14 Oscarov. Čo je na muzikáloch také príťažlivé pre laikov i akademikov?