Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
.týždeň

Třebíč kresťansko-židovský

.eva Čobejová .časopis .kultúra 25.08.2013

V Zozname svetového a prírodného dedičstva UNESCO zápis z juhu Moravy zaujme na prvý pohľad. Pred desiatimi rokmi boli do prestížneho zoznamu súčasne zapísané dva objekty – židovská štvrť a kresťanská bazilika. Oba sa nachádzajú v juhomoravskom meste Třebíč.

.týždeň

Come As You Are

.časopis .kultúra 25.08.2013

„V nedeľu pôjdem do kostola do Harlemu!” hrdo som oznámil Blahovi Uhlárovi, Petrovi Tilajčíkovi a Braňovi Mosnému z Divadla Stoka, s ktorými trávim väčšiu časť augusta na festivale FringeNYC v New Yorku. Stoka už má za sebou všetkých päť predstavení a nedopadla vôbec zle – ale o tom až v reportáži po návrate domov.

.týždeň

Grape to zvládol

.renat Khallo .časopis .kultúra 18.08.2013

Štvrtý ročník piešťanského festivalu Grape je za nami. Niesol sa v znamení skvelých hudobných zážitkov, boja s vrtochmi počasia i v znamení vidieckych oblečkov, ako to počas tohto roku odporúčal dress code.

.týždeň

V opere Gawain zmení ľudstvo až apokalypsa

.peter Scherhaufer .časopis .kultúra 18.08.2013

Na konci dramatického diela nájde hlavný hrdina svoju novú identitu, ale bremena morálnych dilem sa nezbaví. Vizuálne aj hudobne pôsobivú operu s ekologickým posolstvom aktuálne uvádza Salzburský festival, ktorý potrvá až do 1. septembra.

.týždeň

Oh My God!

.časopis .kultúra 18.08.2013

„Oh my God!” americky si povzdychla Serrana, keď som jej prezradil, že som v New Yorku prvýkrát. A politicky pomerne nekorektne pokračovala: „To musí byť zvláštne, prísť do New Yorku prvýkrát v tvojom veku.” Serrana má (odhadujem) 25 rokov, pochádza z New Mexika, no má tu babku, a preto sem od detstva chodí každé leto. Serrana je „Venue Director” na FringeNYC, najväčšom divadelnom festivale v Severnej Amerike. Má na starosti Kraine Theater, teda scénu, na ktorej hrá svoje festivalové predstavenia Divadlo Stoka.