Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
.týždeň

Betkin rok

.peter Bálik .časopis .kultúra

Kľúčovou osobnosťou nielen hudobného roku 2012 bola pre nás Bety K. Majerníková. Písali sme o nej, o jej živote aj o jej odchode z neho už viackrát, ani pri koncoročnom bilancovaní sa tomu nedokážeme a ani nechceme vyhnúť.

.týždeň

Piussi: Bol to rok uzatvárania

.peter Bálik .časopis .kultúra

Slovenská dokumentaristka Zuzana Piussi je podľa .týždňa jednou z kultúrnych osobností roka. Už dávno sa u nás nehovorilo o slovenskom filme tak ako v prípade jej posledných dokumentov.

.týždeň

Myslia si, že iba oni majú pravdu

.časopis .kultúra

S riaditeľom Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) v Banskej Bystrici Miroslavom Surom o sporoch s Kalvárskym fondom.

.týždeň

Nekonečná kalvária

.časopis .kultúra

Obštrukcie, polená pod nohami, naťahovanie času. Tak charakterizujú členovia Kalvárskeho fondu (KF), ktorý má od roku 2008 v správe banskoštiavnickú kalváriu, postup Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) v Banskej Bystrici.

.týždeň

Hory a mesto, ľudia a filmy

.ján Klíma .časopis .kultúra

V roku 1998 Alan Formánek, Slovák žijúci v Kanade, zorganizoval doma vo Vancouveri prvý ročník festivalu horských filmov. Dva roky nato vyskúšal niečo podobné aj v Bratislave. Odvtedy tu máme Hory a mesto.

.týždeň

Výstava Andrew Hillard

.časopis .kultúra

Tá výstava sa volá Once In a Quite Place, jej kurátorom je Laco Teren a do konca apríla ju možno vidieť v priestoroch Tranzit dielní za hypermarketom Tesco pri Zlatých pieskoch.