Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
.týždeň

Som ako dídžej

.peter Bálik .časopis .kultúra

Už druhý rok je umeleckým riaditeľom Medzinárodného filmového festivalu Bratislava francúzsky filmový kritik Matthieu Darras. Slovenský bulvár si dlhodobo všíma jeho vzťah s Petrou Polnišovou, nás zaujímali filmy.

.týždeň

Julo Nagy: Identikit Design Factory

.časopis .kultúra

Ísť na výstavu do Design Factory v obyčajný pracovný deň je samo osebe intenzívny zážitok. Uprostred stavebno-industriálnej zóny vstúpite do skutočne „alternatívneho”, architektonicky a esteticky čistého, pritom zmysluplného a funkčného priestoru.

.týždeň

Jeruzalem – mesto nárekov a stretávaní

.matúš Zajac .časopis .kultúra

Moje kroky Jeruzalemom viedli spleťou uličiek, pretínaných rušnou vravou i ľudskou bázňou. Tu sa odohrávajú príbehy a osudy rôznorodého obyvateľstva mesta aj letmé dotyky jeho návštevníkov.

.týždeň

Svet na ostrove

.časopis .kultúra

Keď sa povie „filmový festival”, predstavíme si filmy a červený koberec. Na Ischia Global Film & Music Fest bolo jedno aj druhé, no hlavne tam bolo Taliansko – neformálna elegancia a pátos spojený s príjemným chaosom.

.týždeň

Alexandrovci

.peter Bálik .časopis .kultúra

Běž domů, Ivane, čeká tě Nataša. Tento jednoduchý popevok Jaromíra Vomáčku bol jedným zo šlágrov roku 1968. Ivana sa nám podarilo definitívne vyhnať až po revolúcii o dvadsať rokov neskôr. Ivan sa však na územie bývalého Československa vrátil. V podobe ruského armádneho súboru Alexandrovci.

.týždeň

Kultúra ako džungľa

.časopis .kultúra

Ministerstvo kultúry sa má ku kultúre podobne ako správca Amazonského pralesa k životu v džungli: niečo môže podporiť, niečo môže opraviť, veľa môže pokaziť, ale nič hodnotné nedokáže vytvoriť.