Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
.týždeň

Život v galérii

.časopis .kultúra 04.05.2013

Galérie sú zvláštnymi priestormi. Väčšinou je v nich úctivé, ba priam až zbožné ticho. Aj v divadlách a koncertných sieňach filharmónií je to tak, ale len pred (a v prípade slabšieho výkonu vystupujúcich aj po) umeleckej produkcii.

.týždeň

Čo budem robiť

.elena Akácsová .časopis .kultúra 29.04.2013

V pondelok 29.4. je Medzinárodný deň tanca a ja ho plánujem osláviť návštevou tanečno-divadelno-hudobného predstavenia Bubliny v betóne, ktoré je čerstvo po víkendovej premiére. Je to už druhá spolupráca divadiel elledanse a GunaGU, respektíve Viliama Klimáčka a choreografky Šárky Ondrišovej. Najväčším lákadlom je pre mňa to, že do projektu je zapojená aj hudobná skupina Longital.

.týždeň

Leto je tu!

.časopis .kultúra 21.04.2013

Jar, to romantické obdobie pučiacich stromov, zelenajúcej sa trávy, prebúdzajúcej sa prírody a sennej nádchy, máme šťastne za sebou. Tento rok trvala asi tak dva dni a po nich prišlo leto. Teda pálivé slnko, horúco aj v noci, prepotené tričká, intenzívny pitný režim. Ledva skončená zima sa dotkla jari a tá sa premenila na leto.

.týždeň

Cestou k Beyoncé

.časopis .kultúra 15.04.2013

Nikdy som nebol nejakým fanúšikom Beyoncé. Len som ju registroval. Ako výbornú speváčku, ako pozoruhodne bezškandálovú popovú divu, ako perfekcionistku, ktorá dokáže v podstate do celkom prostých piesní vložiť veľa muzikantského umu. No, a teraz príde do Bratislavy. V piatok. Keby prišla Madonna, Rihanna alebo Lady Gaga, asi by som si na piatkový večer urobil iný program. Na Beyoncé sa však pôjdem pozrieť.

.týždeň

Ľudia dnes majú nasadenú masku

.časopis .kultúra 15.04.2013

Výnimočný aj vo svetovom kontexte je tým, akým spôsobom viac ako pol storočia vytvára fotografickú esej o jednom meste – industriálnej Ostrave. Po auguste 1968 na päť rokov emigroval do Kanady, živil sa ako robotník, no vedomý si následkov sa vrátil do normalizačného Československa. Dokumentarista Viktor Kolář.