Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Juraj Kušnierik
.juraj Kušnierik
Má na starosti kultúru, všetko od poézie po tanečnú elektroniku. Najradšej však píše o knihách a hudbe, lebo veľa a vášnivo číta a počúva. V .týždni je od jeho založenia, predtým pracoval ako kníhkupec v Artfóre. Rovnako bol aj pri vzniku Artfora a Rádia Ragtime, čo ho poznačilo celoživotnými priateľstvami aj tým, že spolupracuje s Rádiom_FM, s Pohodou, Wilsonicom či s festivalom Waves. V roku 2007 si obľúbil Island a napísal o ňom knihu Hudba ostrova. Je ekumenicky otvorený kresťan. Spolu s priateľmi z Cirkvi bratskej vytvorili v priestoroch klubu A4 Kaplnku, cirkevný zbor. Rád sa stretáva s ľuďmi a diskutuje, pritom sa stáva sociálnym fajčiarom. Veľa rozpráva a veľa je. Často nedvíha telefón. Má rád silnú kávu a suché víno.
.posledné
.týždeň

Každé ráno som v štúdiu a hrám

.peter Bálik .juraj Kušnierik .časopis .kultúra

Najprv hrával na prešovskom sídlisku Nirvanu a metal, neskôr džezrock. Potom sa vydal vlastnou cestou. Dnes hráva so špičkovými hudobníkmi a má kapelu s bubeníkom King Crimson Patom Mastelottom. Gitarista David Kollar.

.týždeň

Vlna za vlnou sa valí

.juraj Kušnierik .časopis .kultúra

Vo štvrtok, 2. októbra sa v bratislavských hudobných kluboch začne festival Waves. Pre slovenských hudobníkov je to šanca zaujať zahraničných profesionálov, pre hudobných fanúšikov zase spoznať kapely, ktoré veľké ešte len budú.

Pope in the USA

Pope in the USA

.juraj Kušnierik .spoločnosť

Šesťdňová návšteva pápeža Františka v USA je sviatkom špičkovej americkej žurnalistiky. A to sme ešte len v jej polovici.

.týždeň

Anasoft litera pre Veroniku Šikulovú

.juraj Kušnierik .názory

Medzerový plod je názov jednej z dvoch kníh, ktoré minulý rok napísala Veronika Šikulová. Získala za ňu najprestížnejšiu literárnu cenu na Slovensku.

Divadelná Nitra: zdieľať a dávať

Divadelná Nitra: zdieľať a dávať

.juraj Kušnierik .kultúra

Vo štvrtok, 24. septembra sa začína 24. ročník medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. To znamená na niekoľko dní otvorené okno do divadelnej Európy a inscenácie, ktoré tnú rovno do živého.

Zaujímavé divadlo. Ale najlepšie?

Zaujímavé divadlo. Ale najlepšie?

.juraj Kušnierik .kultúra

V nedeľu boli vo veľkej sále Činohry SND odovzdané Dosky za minulú divadelnú sezónu. Inscenáciou sezóny sa tak stal Mojmír II. alebo Súmrak ríše. Zaujímavé rozhodnutie.

.týždeň

Som za život. Tak prečo nepochodujem?

.juraj Kušnierik .názory

Život je veľký zázrak, nezaslúžený dar. Som presvedčený, že treba pomáhať tým, ktorých život je v ohrození: nenarodeným deťom, demenciou postihnutým starcom, ale napríklad aj utečencom blúdiacim Európou.

.týždeň

Pavel Vilikovský a finálová deviatka

.juraj Kušnierik .časopis .kultúra

Desiaty ročník Ceny Anasoft litera je... zaujímavý. Finálová desiatka obsahuje jasného favorita, niekoľko kvalitných titulov a dva pozoruhodné debuty.

Bush proti Trumpovi, Trump bez tromfu

Bush proti Trumpovi, Trump bez tromfu

.juraj Kušnierik .slovensko

Druhé kolo televíznej diskusie republikánskych prezidentských nominantov bolo na CNN, trvalo viac než štyri hodiny a okamžite zaplnilo prvé strany amerických novín.

Hranice sú zatvorené, utečencov pribúda

Hranice sú zatvorené, utečencov pribúda

.juraj Kušnierik .spoločnosť

Za posledných 24 hodín zaviedlo kontroly na svojich hraniciach Nemecko, Rakúsko, Maďarsko a ďalšie krajiny. Slovensko odmietlo kvóty. Davy utečencov sa nezmenšujú.