Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Juraj Kušnierik
.juraj Kušnierik
Má na starosti kultúru, všetko od poézie po tanečnú elektroniku. Najradšej však píše o knihách a hudbe, lebo veľa a vášnivo číta a počúva. V .týždni je od jeho založenia, predtým pracoval ako kníhkupec v Artfóre. Rovnako bol aj pri vzniku Artfora a Rádia Ragtime, čo ho poznačilo celoživotnými priateľstvami aj tým, že spolupracuje s Rádiom_FM, s Pohodou, Wilsonicom či s festivalom Waves. V roku 2007 si obľúbil Island a napísal o ňom knihu Hudba ostrova. Je ekumenicky otvorený kresťan. Spolu s priateľmi z Cirkvi bratskej vytvorili v priestoroch klubu A4 Kaplnku, cirkevný zbor. Rád sa stretáva s ľuďmi a diskutuje, pritom sa stáva sociálnym fajčiarom. Veľa rozpráva a veľa je. Často nedvíha telefón. Má rád silnú kávu a suché víno.
.posledné
Tragédia na Sinaji

Tragédia na Sinaji

.juraj Kušnierik .spoločnosť 31.10.2015

Dnes ráno, krátko po piatej hodine, havarovalo nad Sinajským polostrovom lietadlo spoločnosti Kogalymavia s 224 ľuďmi na palube. Traja z nich boli Ukrajinci, ostatní občania Ruska.

Cena bičovanému

Cena bičovanému

.juraj Kušnierik .slovensko 29.10.2015

Európsky parlament udelil Sacharovovu cenu za rok 2015 saudskému blogerovi Raifovi Badawimu, odsúdenému za svoje texty na 10 rokov väzenia a 1000 rán bičom, z ktorých 50 už dostal.

.týždeň

Born in Czechoslovakia

.juraj Kušnierik .názory 28.10.2015

Keď sa v roku 1992 rozpadalo Československo, môj kamarát Martin Vystavil nechal urobiť tričká s nápisom I was born in CZECHOSLOVAKIA. Nosil som to tričko, až kým sa samo nerozpadlo

.týždeň

Prečo KHL nebude nikdy NHL

.juraj Kušnierik .názory 25.10.2015

Profesionalita a úcta voči návštevníkom, žiadne parazitovanie na štátnom či mestskom rozpočte, živé podhubie a, samozrejme, výborný hokej. NHL.

New York Jacoba Augusta Riisa

New York Jacoba Augusta Riisa

.jacob August Riis .juraj Kušnierik .foto 22.10.2015

Jacob A. Riis prišiel do New Yorku v roku 1870. Jeho fotografie ľudí, žijúcich v chudobných štvrtiach Dolného Manhattanu z rokov 1888 –1895 viedli k vzniku New Yorku ako ho poznáme

Ako žije druhá polovica?

Ako žije druhá polovica?

.juraj Kušnierik .spoločnosť 21.10.2015

Jacob A. Riis prišiel do New Yorku v júni 1870 ako chudobný imigrant. Bol novinárom, venoval sa chudobným ľuďom a prispel k tomu, že New York je dnes skvelým miestom pre život.

.týždeň

Vykorisťovanie

.juraj Kušnierik .názory 17.10.2015

Toto expresívne slovo patrilo kedysi do konverzačnej príručky budovateľov socializmu. Mne napadlo v súvislosti s poštou a s mojou zdravotnou poisťovňou.

Budú kvóty! Dôvod k radosti?

Budú kvóty! Dôvod k radosti?

.juraj Kušnierik .kultúra 15.10.2015

Prezident Kiska podpisom novely zákona o vysielaní a retransmisii potvrdil zavedenie kvót na vysielanie slovenskej hudby v rádiách. Aké sú plusy a mínusy tohto nariadenia?

Ms. Clinton a jej prvé víťazstvo

Ms. Clinton a jej prvé víťazstvo

.juraj Kušnierik .slovensko 14.10.2015

Prvú televíznu debatu majú za sebou už aj americkí demokrati. Od republikánskej debaty sa líšila vo všetkom. Jednoznačnou víťazkou bola Hillary Clinton.

Weinwurm medzi najlepšími na svete

Weinwurm medzi najlepšími na svete

.juraj Kušnierik .kultúra 14.10.2015

Na Frankfurtskom knižnom veľtrhu ocenia aj 10 najlepších kníh o architektúre, ktoré vyšli minulý rok. Je medzi nimi - celkom oprávnene - aj kniha Architekt Friedrich Weinwurm.