Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Juraj Kušnierik
.juraj Kušnierik
Má na starosti kultúru, všetko od poézie po tanečnú elektroniku. Najradšej však píše o knihách a hudbe, lebo veľa a vášnivo číta a počúva. V .týždni je od jeho založenia, predtým pracoval ako kníhkupec v Artfóre. Rovnako bol aj pri vzniku Artfora a Rádia Ragtime, čo ho poznačilo celoživotnými priateľstvami aj tým, že spolupracuje s Rádiom_FM, s Pohodou, Wilsonicom či s festivalom Waves. V roku 2007 si obľúbil Island a napísal o ňom knihu Hudba ostrova. Je ekumenicky otvorený kresťan. Spolu s priateľmi z Cirkvi bratskej vytvorili v priestoroch klubu A4 Kaplnku, cirkevný zbor. Rád sa stretáva s ľuďmi a diskutuje, pritom sa stáva sociálnym fajčiarom. Veľa rozpráva a veľa je. Často nedvíha telefón. Má rád silnú kávu a suché víno.
.posledné
Müller so Šebanom skúšajú Filipa

Müller so Šebanom skúšajú Filipa

.boris Németh .juraj Kušnierik .foto 13.10.2015

Pred 15 rokmi zomrel Jaro Filip. Richard Müller a Andrej Šeban pri tejto príležitosti znovu pripravili turné 15 rokov bez Filipa. Fotografie sú z generálky pred jeho začiatkom.

Farebná čierna moruša

Farebná čierna moruša

.juraj Kušnierik .kultúra 11.10.2015

Minulý rok vydala Jana Kirschner album Moruša: Čierna, minulý týždeň sa spolu s Eddiem Stevensom a ich výbornou kapelou vydali na slovenské turné.

.týždeň

Skúška s Filipom

.peter Bálik .juraj Kušnierik .časopis .kultúra 11.10.2015

Jedenásteho júla 2000 zomrel Jaro Filip. Desiateho októbra 2015 sa začalo turné Richarda Müllera a Andreja Šebana s názvom 15 rokov bez Filipa.

.týždeň

Kotleba: ešte nezakazuje, už obmedzuje

.juraj Kušnierik .názory 09.10.2015

Moja kolegyňa Eva Čobejová píše, že Marián Kotleba svojimi dotácie znemožňujúcimi nepodpismi neobmedzuje slobodnú tvorbu. Nesúhlasím s ňou.

Nobelovka za monument odvahy

Nobelovka za monument odvahy

.juraj Kušnierik .kultúra 08.10.2015

Bieloruskú novinárku a spisovateľku Svetlanu Alexijevičovú poznáme vďaka jej knihe Doba z druhej ruky. Už len za ňu si Nobelovu cenu za literatúru zaslúži.

Dlhé tiene, temné tajomstvá

Dlhé tiene, temné tajomstvá

.juraj Kušnierik .kultúra 05.10.2015

Pri príležitosti úmrtia jedného z kľúčových autorov severských detektívok Henninga Mankella odomykáme náš starší článok o severskej škole kriminálneho románu. Pán Mankell, R.I.P.

Waves Bratislava. Dve noci objavov

Waves Bratislava. Dve noci objavov

.juraj Kušnierik .kultúra 05.10.2015

Bratislavská časť festivalu Waves Central Europe dopadla výborne. 128 koncertov v 13 kluboch, 3000 návštevníkov, 300 delegátov. Ale to sú len čísla. Dôležitejšia je hudba. A ľudia.

.týždeň

Dežo a Kubo. Otec a syn.

.juraj Kušnierik .časopis .literatúra 04.10.2015

Sedemnásť listov, ktoré si počas posledného polroka spolužitia vymenili Dežo Ursiny a jeho syn Jakub, sú koncentrovaným dokumentom hlbokého vzťahu...

Štvrtá časť trilógie

Štvrtá časť trilógie

.juraj Kušnierik .kultúra 01.10.2015

Štvrtý diel krimi trilógie Stiega Larssona napísal David Lagercrantz, lebo Larsson už nežije. Na to, aby človek tú knihu nezobral do rúk netreba vedieť viac. A pritom...

.týždeň

Kotlebova Bystrica? Tak to teda nie!

.juraj Kušnierik .názory 01.10.2015

Najprv zamietnuté dotácie pre Divadlo Štúdio tanca z dôvodu údajnej dekadentnosti, teraz stop projektu STOP EXTRÉMIZMU! Bábkového divadla na Rázcestí. Kotleba sa vyznamenáva!