Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

SaS padajú, liberáli ich nespasia

.jozef Majchrák .názory

Nie som priateľom ďalekosiahlych záverov z jedného prieskumu verejnej mienky. Pokles volebných preferencií strany SaS však už trochu stojí za úvahu. Najmä ak ho signalizuje niekoľko po sebe idúcich výskumov od tej istej agentúry.

.týždeň

Tichá záchrana kšeftov

. .názory

Efektívne partnerstvo (ex)prvého a druhého muža prokuratúry sa potvrdzuje stále očividnejšie.

.týždeň

Národnosť: rómska

.martin Droppa .názory

Sčítal som sa. Najskôr mi to bolo proti srsti – vypĺňať hárky údajmi o sebe, do ktorých úradníkov nič nie je. Ešteže ma Štatistický úrad SR slušne oslovil: vážený obyvateľ. Ešteže nezabudol zdôrazniť, že sčítanie je „právo i povinnosť“ a dodal aj pár naježených úradníckych zaklínadiel.

.týždeň

Balkánska spravodlivosť

.andrej Bán .názory

Je to senzačná správa. Najhľadanejší balkánsky vojnový zločinec, zodpovedný najmä za Srebrenicu a ostreľovanie Sarajeva, generál Ratko Mladič je dolapený.

.týždeň

Nová iniciatíva: Novinári za život

.redakcia .názory

Štrnásť novinárov zo siedmich médií založili iniciatívu Novinári za život. Na svojej webovej stránke uverejnili vyhlásenie proti potratom.

.týždeň

Počúvam

.juraj Kušnierik .názory

Marie Fisker, Vlado Godár, Thurston Moore, Handsome Furs.

.týždeň

V SND sa menia šéfovia

.eva Čobejová .názory

Po roku dochádza v SND opäť k personálnemu zemetraseniu. Odísť by mal šéf Činohry SND Vladimír Strnisko a riaditeľ Baletu Vlastimil Harapes. Nie je to veľké prekvapenie.

.týždeň

Čo takto slovensko-maďarská národnosť?

.lukáš Krivošík .názory

V súvislosti s tohtoročným sčítaním ľudu sa asi s najväčším napätím očakáva informácia, či naozaj poklesne počet občanov Slovenska maďarskej národnosti pod 500 tisíc.

.týždeň

Wilsonic áno, Festival nie

.juraj Kušnierik .názory

"Veľa sa v poslednej dobe špekulovalo o Wilsonic Festivale 2011. V tejto chvíli vám teda nejdeme oznámiť niečo, čo by ste sami netušili," píše Tibor Holoda.

.týždeň

Problém vyzlečeného pápeža

.jaroslav Daniška .názory

V galérii bratislavského River parku je výstava talianskeho sochára Paola Schmidlina, ktorej PR zabezpečuje exponát vyzlečenej postavy pápeža Benedikta XVI. a anglickej kráľovnej Alžbety II.