Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Sklamanie z Turkov

.eva Čobejová .názory

Niekoľko dní som bola atakovaná reklamou na novú výstavu Slovenského národného múzea s názvom Turci na Slovensku. Neodolala som.

.týždeň

Veľký piatok na púšti

.juraj Kušnierik .názory

Na kraji Lýbijskej púšte, západne od Cairo-Alexandria Desert Road je oáza Amphora. Pred dvoma rokmi som tam strávil Veľký piatok.

.týždeň

Futbal, futbalisti a fanúšikovia

.juraj Kušnierik .názory

Horiaca tribúna, alibistickí futbalisti, spokojná polícia, nahnevaný občan.

.týždeň

Czech Press Photo v ťažkých časoch

.juraj Kováčik .názory

Profesionálni fotografi, živiaci sa novinárskou fotografiou, bojujú dnes proti dvom nepriateľom – vonkajšiemu a vnútornému.

.týždeň

Ako sa vyberal riaditeľ SND

.eva Čobejová .názory

Posledný marcový piatok sa na ministerstve kultúry zišla výberová komisia - a napokon po niekoľkohodinovom boji v podvečer zvolila nového generálneho riaditeľa SND. Stal sa ním šéf košického baletu Ondrej Šoth.

.týždeň

Tisíci raz o vlastenectve

. .názory

Národ je hodnota, no nie sama osebe. Iba kvôli ľuďom, s ktorými zdieľam spoločný priestor a oddelím sa tým od iných, s ktorými ho nezdieľam. Ak by som už s týmito ľuďmi zdieľať nechcel – načo národ?

.týždeň

Zachráňte politológiu!

.jozef Majchrák .názory

Odbor politológie na Trenčianskej univerzite stratil garanta, profesora Rastislava Tótha a osemsto študentov politológie sa vraj teraz obáva, že nebudú mať kde doštudovať.

.týždeň

Alex Chilton, Big Star R.I.P.

.peter Bálik .názory

Americká popmusic prišla o ďalšieho skvelého hudobníka. Alex Chilton, líder skupiny Big Star, zomrel v stredu vo svojom domovskom meste New Orleans.