Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Jeho excelencia

.ivana Bartoková .názory

Pred každým z posledných dvoch prípravných zápasov Slovenska pred majstrovstvami sveta sa stala milá príhoda. Hlas v ampliónoch privítal na štadióne jeho excelenciu prezidenta Ivana Gašparoviča. Milé to bolo hneď z dvoch dôvodov.

.týždeň

Čas vyvesiť vlajku

.lukáš Krivošík .názory

S blížiacimi sa majstrovstvami sveta v hokeji stúpa počet áut v uliciach so slovenskými vlajočkami. Ľudia držia svojej krajine palce a pre vlastenectvo sa vďaka športu oduševňujú aj mladí, pre ktorých inak ide o starinu. Mimoriadne sympatické je však pozorovať, že slovenské vlajky vyvesili aj niektorí majitelia ázijských obchodov a reštaurácií.

.týždeň

Biela sobota, Jan Balabán

.juraj Kušnierik .názory

Je Biela sobota, ten prázdny Deň po a zároveň Deň pred. Je presne rok od smrti Jana Balabána.

.týždeň

Keď sa policajt opije

.martin Droppa .názory

Mestskí policajti z Liptovského Mikuláša sa vybrali na odborné pracovné podujatie do Opavy. Náčelník Mestskej polície v Liptovskom Mikuláši Dalibor Šalplachta sa na uvítacej večeri opil, pod vplyvom alkoholu stratil kontrolu nad správaním a rozhodol sa prebrodiť rieku. Museli ho zachraňovať záchranári.

.týždeň

Vláda permanentného chaosu

.martin Hanus .názory

Živiť sa v týchto dňoch ako politický komentátor v sebe nesie kus sadomasochizmu. Myslíte si, že komentujete politiku, ale komentujete cirkus.

.týždeň

Radičová silná slabá

. .názory

Ficove záchvaty nezvyknú mať zmysluplný základ a málokedy majú blahodarný vplyv. Posledný príklad je výnimočný.

.týždeň

Radičovej debakel

.martin Hanus .názory

Minister Ivan Mikloš si vôbec nezaslúžil vyjsť zo zrážky s premiérkou Ivetou Radičovou ako víťaz. Hájil neobhájiteľné a jeho dnešná ranná 45 minútová tlačovka tesne pred zasadaním prezídia SDKÚ bola otvorenou vzburou, po ktorej by musel každý minister Dzurindovej či Ficovej vlády odísť.

.týždeň

AntiPiano

.elena Akácsová .názory

Ešte nezačala poriadne fungovať služba Piano, ktorá od 2. mája spoplatní cenou 2,9 eura na mesiac prístup k prémiovému obsahu na najvýznamnejších slovenských weboch (SME, Hospodárske noviny, Pravda, JOJ, Medialne.sk, Šport, PC Revue, MeToo.sk a samozrejme .týždeň) a už stihla vzniknúť na Facebooku antiskupina: Sme proti spoplatneniu obsahu slovenských internetových denníkov.

.týždeň

Vzbura proti Radičovej

.jozef Majchrák .názory

To, čo sa doteraz viac menej pošuškávalo, je teraz jasné ako facka. Premiérka Iveta Radičová má v SDKÚ len malé slovo. Žiaľ, toto isté konštatovanie z logiky veci platí aj pre celú vládu.

.týždeň

Labyrint v labyrinte

.juraj Kušnierik .názory

Revue Labyrint oslavuje 20. narodeniny. Je to dôvod k menšej oslave.