Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Cit pre mieru

.juraj Kušnierik .názory

Kauza SOZA versus Spievajúce Horehronie odhaľuje zlé zákony a nedostatok citu pre mieru.

.týždeň

Kto sa ešte nerozviedol, nie je liberál

.martin Hanus .názory

Liberálni poslanci Martin Poliačik a Juraj Droba chcú v parlamente presadiť, aby na rozvod stačila po novom iba dohoda u notára. Malo by to prebiehať asi takto: už len pár minútiek, moja o chvíľu exdrahá, ach, tá notárka je akási spomalená, tu podpíšme zápisnicu, rýchlo zabudnime a adieu!

.týždeň

Mečiarov prokurátor je späť. U Trnku

.marek Vagovič .názory

Bývalý generálny prokurátor, ktorý kryl kauzy Mečiarovej vlády a Lexovej SIS, dostal nečakane druhú šancu. Kontroverzný Michal Vaľo smeruje na Trnkovu prokuratúru.

.týždeň

Nie eurobondy, ale trh práce

.lukáš Krivošík .názory

Politik liberálnej FDP Rainer Brüderle vyhlásil eurobondy za „úrokový socializmus“. Miesto toho navrhuje integrovanejší trh práce, ktorý by v Európe mohol byť impulzom pre viac rastu bez zadlžovania. Ako by to fungovalo?

.týždeň

Sen o strane

.jaroslav Daniška .názory

Daniel Lipšic odišiel z KDH a začal hovoriť o novej strane. A hneď na úvod ukázal slabosť.

.týždeň

Perfektný Európan dnes

.eva Čobejová .názory

Pamätáte sa ešte na anketu o perfektnom Európanovi? Tvorili ju ironické karikatúry britského maliara Johna Wilsona, ktoré boli celkom vtipné. Bol to taký láskavý humor. Len „nepohostinní“ Slováci sa do tej ankety zapojili bez štipky sebairónie.

.týždeň

Homosexualita je orientácia, nie choroba

.andrej Bán .názory

V najnovšom .týždni uverejňujeme s kolegom Jozefom Majchrákom rozhovor s poslancom za OĽ-NO Štefanom Kuffom, ktorý vzbudil ostré reakcie názorom, že homosexuáli by nemali voľne chodiť po uliciach a mali by sa liečiť. Považujem za dôležité k téme uverejniť aj pohľad uznávaného psychiatra Jozefa Hašta.

.týždeň

Prečo kašleme na Gabčíka?

.martin Hanus .názory

Keď sme sa uplynulé týždne spolu s kolegom Marekom Vagovičom zaoberali príbehom slovenského hrdinu Jozefa Gabčíka (v najnovšom .týždni mu venujeme rozsiahly materiál), opäť nás čosi zarazilo – slovenská ignorancia.

.týždeň

Drahá Bety!

.juraj Kušnierik .názory

Už ma nebaví písať samé nekrológy, ale v Tvojom prípade to je iné. Nejako sa mi totiž nedá uveriť, že tu už nie si.

.týždeň

Hrobári KDH

.jozef Majchrák .názory

V SDKÚ sa vymenil predseda, signály nespokojnosti je počuť aj zo SaS a Mostu. Len v KDH je pred júnovým snemom akosi ticho. To ticho však nie je znakom sily. Práve naopak.