Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Tento rok v Tepliciach

.juraj Kušnierik .názory

Artfilm Fest v Trenčianskych Tepliciach má za sebou prvé tri dni. A ja prvé dojmy.

.týždeň

Zuzanin politický koniec

.eva Čobejová .názory

Zuzana Martináková ohlásila koniec politickej kariéry. Chce sa venovať sociálnym záležitostiam a pomáhať novým tváram. Dúfajme, že tým nemyslela pána Kollára, Záhradníka či Cíleka. Jej príbeh je však poučný, najmä pre šikovné ambiciózne ženy.

.týždeň

Ach, zase ten Čarnogurský

.andrej Bán .názory

Dal som si dávnejšie sľub, že už nikdy ma nerozčúli Ján Čarnogurský, človek veľmi kultivovaný a príjemný partner na diskusiu (o Kosove či o Gruzínsku), ktorý však zvykne s vážnou tvárou vyťahovať z ruských a srbských zdrojov recyklované „zmesky“ účelových faktov, poloprávd a lží. Dnes viem, že tento sľub nedodržím. Tentoraz sa to týka Slovenska.

.týždeň

Zbytočná hystéria

. .názory

Včerajšie neopatrné (alebo cielené?) vyjadrenia predsedu KDH Jána Figeľa o vatikánskej zmluve vyvolalo množstvo nevôle a iracionálnych reakcií.

.týždeň

Dilema kresťanov: s Robertom Ficom za humánnejšie Slovensko?

.martin Hanus .názory

V kresťanských kruhoch sa šíri informácia, že Robert Fico ponúkol KDH za vstup do koalície nielen polovicu ministrov, výhradu vo svedomí v rámci vatikánskych zmlúv, ale aj zákaz potratov podľa poľského modelu. KDH by vraj preto malo na ponuku pristáť.

.týždeň

Zrejmý gól, zrejmý prínos, zrejmá hlúposť

.juraj Kušnierik .názory

Je zrejmé, že gól Nového Zélandu v poslednej minúte zápasu nestál za remízu. Je zrejmé, že preferenčné prekrúžkovanie štvorice z OKS nestálo za štyri poslanecké kreslá. Alebo nie je?

.týždeň

Vierolomný zlepenec či nevesta pre každého

. .názory

Naozaj nehrozí pravicovej koalícii „alternatíva“?

.týždeň

Z numerologickej dielne Rafaela Rafaja

.eva Čobejová .názory

Vo volebnej centrále SNS som si vzala volebné noviny SNS a potom doma som sa do nich začítala. Teda len do jedného článku s názvom Numerológia a čísla politických strán.

.týždeň

Prvá tlačovka Ondreja Šotha v SND

.eva Čobejová .názory

V povolebnom chaose si novinárov prvýkrát pozvalo nové vedenie SND. Aula SND bola plná ľudí i emócií. Nový generálny riaditeľ Ondrej Šoth začal tlačovku sebavedomou vetou: vyhlásil, že on zatiaľ neurobil žiadnu chybu.

.týždeň

Nevolili ste ma, ste blbci!

.jozef Ryník .názory

Takto by sa dala zjednodušiť reakcia Jána Slotu na prepad jeho strany vo voľbách. Namiesto sebareflexie, odstúpenia z pozície predsedu strany reagoval po svojom.