Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Dievčatko v plameňoch a v láske

.martin Droppa .názory

V noci zo soboty 18. na nedeľu 19. apríla 2009 sa odohral jeden z najohavnejších prípadov extrémistického násilia v Českej republike. Natálka nemala ani dva roky, keď na posteľ, v ktorej spala, vletela zápalná fľaša. Dievčatko, našťastie, prežilo. Ale: ...osemdesiat percent spáleného tela, mesiace v kóme a v umelom spánku, desiatky ťažkých operácií, amputácia prstov, doživotná psychická trauma... Bol to úmyselný, vopred pripravený útok. Zločin z rasových motívov, z primitívnej nenávisti.

.týždeň

Hyeny alebo hrdinovia

.andrej Bán .názory

Tento blog je o dvoch správach, ktoré, predpokladám, nielen mnou otriasli. Kto sme, my novinári? Obvyklá vyhýbavá odpoveď „ako ktorí“ ma tentoraz neuspokojuje.

.týždeň

Za Jozefom Jablonickým. Pánom historikom.

.eva Čobejová .názory

Vo veku 79 rokov zomrel historik Jozefom Jablonický. Človek, ktorý v čase normalizácie zachraňoval povesť slovenských historikov.

.týždeň

Prokuratúra v rozklade

.marek Vagovič .názory

Kauza Glance House nerozčúlila len novinárov a politikov. Pobúrení sú aj mnohí prokurátori, verejne to však nikto z nich nedal najavo. Kedy sa tí slušní konečne spämatajú a ozvú nahlas ako sudcovia, ktorí majú problém s praktikami Štefana Harabina?

.týždeň

Pasca na kresťanov

.jaroslav Daniška .názory

Vládny výbor pre homosexuálov treba zrušiť a nie legitimizovať.

.týždeň

Dobrú noc, Dobroslav

.martin Hanus .názory

Je zrejmé, že ten pán vo vedení generálnej prokuratúry je na konci s dychom, krátko pred kolapsom. Nielen pre Glance House s Kočnerom. Smer ho jednoducho hodil cez palubu. A Robert Fico mu kýva bielou vreckovkou. Otázkou len ostáva: kto príde po Dobrošovi?

.týždeň

Mladým, silným a odvážnym

.martin Droppa .názory

Nedávno som písal o slobode a samote – o silnejúcich pocitoch osamelosti tých, ktorí si stále ctia a vážia slobodu, zastávajú sa jej a za ňu bojujú svoje osobné boje. Navzdory prostrediu v ktorom žijú, tlakom zvonku i zvnútra, navzdory vlnám pochybností, ktoré ich zaplavujú tmou a vzápätí zdvíhajú k svetlu.

.týždeň

Čo si prajú umelci?

.elena Akácsová .názory

„Ak sa väčšina umelcov vyjadrí za zrušenie tohto odvodu, nebude ministerstvo tomu brániť,“ vyjadril sa minister kultúry ústami svojho hovorcu ku návrhu na zrušenie 2%-ných platieb do umeleckých fondov. Šalamún by to lepšie nevymyslel.

.týždeň

Vitajte v Kočner City

.jozef Majchrák .názory

Múdri ľudia, ktorí prednášajú na vysokých školách, nevedia nič o výkone práva v praktickom živote. Vyhlásil podľa denníka SME v súvislosti s aktuálnou kauzou Glance House podnikateľ Marián Kočner a udrel klinec po hlavičke.

.týždeň

Dostať slovenské firmy do sveta

.lukáš Krivošík .názory

Ak sa im doma darí, v istom bode sa pred podnikateľmi objaví otázka, či nerozšíriť ich biznis aj za hranice. O tom, ako sa naše firmy môžu presadiť medzinárodne, sme sa porozprávali s rakúskym biznis konzultantom a expertom na rozvíjajúce sa trhy, Nenadom Pacekom.