Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Diagnóza sa potvrdila: Lekárska fakulta UK je chorá

.martin Hanus .názory

Akademický senát LF UK dnes s jasnou prevahou hlasov opätovne zvolil Petra Labaša za dekana fakulty. Ak chce niekto hľadať dôkaz o povestnom lekárskom cynizme, senátori mu pred očami rovno postavili monument.

.týždeň

Ernest!

.štefan Hríb .názory

V piatok večer sme spolu popíjali víno a hľadali slová na popis Slovenska. V pondelok pred polnocou mi prišla správa, že ťa, Ernest, zastrelili. To je krutá odpoveď?

.týždeň

Načo filmy o korupcii?

.juraj Kušnierik .názory

Včera sa v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava začal 12. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava.

.týždeň

Vieru v Boha si na trhu nekúpiš

.elena Akácsová .názory

V momentálnom knižnom hite číslo jedna (aspoň teda v sieti kníhkupectiev Panta Rei) americkej autorky Elizabeth Gilbert Jedz, modli sa a miluj, ktorého filmová verzia práve beží v našich kinách v hlavnej úlohe s Juliou Roberts, som našla vetu, ktorá mi pripomenula jeden môj starý problém.

.týždeň

Kde je Adam Azab?

.andrej Bán .názory

Už dávno si vyčítam, že nechodievam na demonštrácie. Nie som exhibicionista, vravím si v duchu najčastejšiu alibistickú výhovorku. Na protestný pochod od egyptskej ambasády v centre Bratislavy k zastúpeniu Európskej komisie pred pár dňami som však musel ísť.

.týždeň

Parkovacie psycho v Starom meste

.juraj Kušnierik .názory

Vyhradené parkovanie pre obyvateľov Starého mesta je pozoruhodnou bratislavskou absurditou.

.týždeň

Na obranu straníckej protekcie

.martin Hanus .názory

Celá diskusia o depolitizovaní štátnej správy je plná pomýlených hesiel a gýču. Obyčajní ľudia na čele s Igorom Matovičom, premiérka Iveta Radičová či poslanec Smeru Jakub Topol (v NR SR vystupuje pod občianskym menom Branislav Ondruš) by nás už naozaj mohli prestať zabávať.

.týždeň

Sviatok motorových píl

.martin Droppa .názory

Nejakých 156 stromov, ktorých vyrúbanie v mene výstavby trate pre električky v Petržalke odobruje petržalský starosta a kandidát na primátora Bratislavy Milan Ftáčnik, je z celoslovenského pohľadu zanedbateľnou smietkou.

.týždeň

FC Barcelona, Unicef a iné

.ivana Bartoková .názory

V stredu som bol na prednáške Joana Laportu, bývalého prezidenta klubu FC Barcelona.

.týždeň

Ak bude Trnka, bude aj Harabin

.jozef Majchrák .názory

Dnes sa veľa hovorí o tom, aký bude mať znovuzvolenie Dobroslava Trnku dopad na vyšetrovanie citlivých politických káuz, či fungovanie vládnej koalície. Potvrdenie Trnku v kresle generálneho prokurátora bude mať však veľký dopad aj na súdnictvo.