Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Zabavme sa s Pravdou

.martin Hanus .názory

Autorovi týchto riadkov asi nikto neuverí, ale tento článok naozaj píše s istou nechuťou a obavou pred obvinením, že trpí obsedantnosťou, lebo sa ide opäť venovať produkcii tohto moderného ľavicového denníka. Ale verte mi, brucho nevládze a musí sa podeliť. Posledné investigatívne sústo Pravdy prepisuje dejiny slovenskej žurnalistiky.

.týždeň

No a čo?

.juraj Kušnierik .názory

Nechápem politikov a novinárov, ktorí o prípadnom maďarskom občianstve slovenských Maďarov hovoria ako o hrozbe. Veď čo je na tom?

.týždeň

Si Maďar? Preukáž svoju nevinu

.andrej Bán .názory

Nazdávam sa, že v súvislosti s hystériou okolo dvojakého občianstva existuje ešte vyššia cena než hrozba, že raz nám tu budú na juhu mašírovať „fideszáci“ či nebodaj „jobbikovci“, o ktorej hovorí poslanec Radoslav Procházka.

.týždeň

Boris Kollár zvíťazil a pobavil

.eva Čobejová .názory

Podnikateľ Boris Kollár je vďaka svojmu netradičnému životnému štýlu veľkým obľúbencom bulváru. Ochotne predvedie všetky svoje ženy i deti. Ale raz sa naozaj nahneval a rozhodol sa súdiť s vydavateľom Plus 7 dní. Výsledok je naozaj kuriózny a verím, že pobaví aj tých, čo nie sú milovníkmi bulváru.

.týždeň

Deaffiasko

.martin Droppa .názory

Nevyčísliteľné finančné, materiálne i morálne škody a pyramidálna celosvetová hanba pre Slovensko. Tak sa skončili Zimné deaflympijské hry Vysoké Tatry, ktoré sa ani nezačali, pretože týždeň pred oficiálnym otváracím ceremoniálom ich organizátori zrušili.

.týždeň

Za Akadémiou do Tokia!

.juraj Kušnierik .názory

Do 4. apríla sa môžu mladí muzikanti prihlásiť na Red Bull Music Academy, ktorá bude v jeseni v Tokiu. Mali by ste to, skúsiť, priatelia.

.týždeň

Nebeské blues Garyho Moora

.peter Bálik .názory

Smrť severoírskeho gitaristu Garyho Moora je stále veľkým šokom. Mal iba 58 rokov, žil viac menej usporiadaným životom a ani neexistovali žiadne známky, že by trpel nejakou vážnou nevyliečiteľnou chorobou.

.týždeň

Už sa nesmejem zo Šeherezády

.eva Čobejová .názory

Aj vám bolo možno smiešne, že slovenskí diváci sa zamilovali do tureckého seriálu o Šeherezáde a odstavili tak slovenské seriály. Ale je to na smiech?

.týždeň

Trnka forever?

.marek Vagovič .názory

Dočasný šéf prokuratúry Ladislav Tichý odstavil svojho námestníka Ctibora Košťála, ktorý dozeral na citlivé trestné kauzy. Umožnila to nová organizačná štruktúra, ktorú zmenil krátko pred odchodom z funkcie bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Práve on bude teraz dozerať na prípady, v ktorých figurujú aj vplyvní politici.

.týždeň

Sme všetci Egypťania?

.marína Gálisová .názory

Economist ešte pred pár dňami písal, že západní turisti nemusia z Egypta utekať. Vraj majú aj lepšiu možnosť: byť svedkami týchto historických okamihov. Už vtedy, a to sa ešte nezačal pohon na novinárov v Káhire, som z toho mala zmiešané pocity.