Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Môžete hlasovať aj za .týždeň

.redakcia .názory

Náš časopis žne ďalšie novinárske úspechy. Odborné poroty nominovali v rámci Novinárskej ceny 2012 desať príspevkov do Česko-slovenskej ceny verejnosti. Aj vy môžete určiť definitívneho víťaza tejto ceny v online hlasovaní.

.týždeň

Maggie

.lukáš Krivošík .názory

Margaret Thatcherová zmenila svoju vlasť i svet. Hoci z Downing Street odišla v roku 1990, jej meno rezonuje v rôznych verejných debatách prakticky doteraz. Svojou politikou uviedla totiž do pohybu sily, ktoré (v dobrom, či zlom) stále ešte utvárajú našu realitu.

.týždeň

S Parou v Partizánskom

.juraj Kušnierik .názory

"Čo keby som s vami išiel na nejaký mimobratislavský koncert," pýtam sa v telefonáte Matúša Valla. "To by bolo super!" hovorí ako (skoro) vždy nadšene Matúš. "Poď s nami do Partizánskeho!"

.týždeň

Nový .týždeň: Stávka o Fica

.martin Hanus .názory

Vo vydaní .týždňa, ktoré je v predaji od pondelka 8. apríla, si môžete okrem iného prečítať:

.týždeň

TV TIPY Jura Malíčka

.elena Akácsová .názory

Každý piatok nájdete na webe niekoľko televíznych tipov nášho stĺpčekára Jura Malíčka: napríklad na nemeckú komédiu, ehm, s presahom; ruský film-balvan o báryšni; francúzsku kriminálku s Morriconeho hudbou a Belmondom vo vzduchu. A iné.

.týždeň

Slabosti Roberta Fica

.jaroslav Daniška .názory

Robert Fico má za sebou rok v úrade. Ukázal svoje prednosti, aj slabosti. To ťažšie ho však ešte čaká.

.týždeň

Finále Anasoft litery: prvé dojmy

.juraj Kušnierik .názory

Dnes, teda 3. apríla bol vyhlásený finálový shortlist Ceny Anasoft litera za rok 2012. Zaujímavá desiatka, len čo je pravda!

.týždeň

Aprílový setlist

.peter Bálik .názory

Až na konci aprílového setlistu som si uvedomil, že som vybral temnejšie kúsky. Prečo asi, čo sa dá robiť, stačí sa pozrieť z von z okna.

.týždeň

Mečiarov kšeftár

.marek Vagovič .názory

Pamätáte si ešte na Branislava Brízu? Áno, to je ten Mečiarov kôň na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF), pre ktorého sa takmer rozpadla prvá Ficova vláda. O niekoľko dní ho zrejme súd oslobodí.