Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Národnosť: rómska

.martin Droppa .názory

Sčítal som sa. Najskôr mi to bolo proti srsti – vypĺňať hárky údajmi o sebe, do ktorých úradníkov nič nie je. Ešteže ma Štatistický úrad SR slušne oslovil: vážený obyvateľ. Ešteže nezabudol zdôrazniť, že sčítanie je „právo i povinnosť“ a dodal aj pár naježených úradníckych zaklínadiel.

.týždeň

Balkánska spravodlivosť

.andrej Bán .názory

Je to senzačná správa. Najhľadanejší balkánsky vojnový zločinec, zodpovedný najmä za Srebrenicu a ostreľovanie Sarajeva, generál Ratko Mladič je dolapený.

.týždeň

Nová iniciatíva: Novinári za život

.redakcia .názory

Štrnásť novinárov zo siedmich médií založili iniciatívu Novinári za život. Na svojej webovej stránke uverejnili vyhlásenie proti potratom.

.týždeň

Počúvam

.juraj Kušnierik .názory

Marie Fisker, Vlado Godár, Thurston Moore, Handsome Furs.

.týždeň

V SND sa menia šéfovia

.eva Čobejová .názory

Po roku dochádza v SND opäť k personálnemu zemetraseniu. Odísť by mal šéf Činohry SND Vladimír Strnisko a riaditeľ Baletu Vlastimil Harapes. Nie je to veľké prekvapenie.

.týždeň

Čo takto slovensko-maďarská národnosť?

.lukáš Krivošík .názory

V súvislosti s tohtoročným sčítaním ľudu sa asi s najväčším napätím očakáva informácia, či naozaj poklesne počet občanov Slovenska maďarskej národnosti pod 500 tisíc.

.týždeň

Wilsonic áno, Festival nie

.juraj Kušnierik .názory

"Veľa sa v poslednej dobe špekulovalo o Wilsonic Festivale 2011. V tejto chvíli vám teda nejdeme oznámiť niečo, čo by ste sami netušili," píše Tibor Holoda.

.týždeň

Problém vyzlečeného pápeža

.jaroslav Daniška .názory

V galérii bratislavského River parku je výstava talianskeho sochára Paola Schmidlina, ktorej PR zabezpečuje exponát vyzlečenej postavy pápeža Benedikta XVI. a anglickej kráľovnej Alžbety II.

.týždeň

Prečo vlastne Radičová nepadla?

.martin Hanus .názory

Vyzerá to trochu nelogicky: oproti minulej decembrovej voľbe, v ktorej Dobroslav Trnka neprešiel len o vlas, sa zmenil len fakt, že vládni poslanci hlasovali pod omnoho menším tlakom. No Trnka získal len 70 hlasov a vláda Ivety Radičovej s prehľadom prežila. Ako je to možné? A mali by sme nabudúce voliť genprokurátora v priamej voľbe?

.týždeň

10 hodín v Košiciach

.juraj Kušnierik .názory

Práve som sa vrátil z Košíc. Výlet trval 20 hodín, z toho 10 sme s Danom a Gešom strávili vo vlaku. Zvyšok v tej dzivokej metropole "blízkeho východu". Výborné to bolo!