Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Trnka forever?

.marek Vagovič .názory

Dočasný šéf prokuratúry Ladislav Tichý odstavil svojho námestníka Ctibora Košťála, ktorý dozeral na citlivé trestné kauzy. Umožnila to nová organizačná štruktúra, ktorú zmenil krátko pred odchodom z funkcie bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Práve on bude teraz dozerať na prípady, v ktorých figurujú aj vplyvní politici.

.týždeň

Sme všetci Egypťania?

.marína Gálisová .názory

Economist ešte pred pár dňami písal, že západní turisti nemusia z Egypta utekať. Vraj majú aj lepšiu možnosť: byť svedkami týchto historických okamihov. Už vtedy, a to sa ešte nezačal pohon na novinárov v Káhire, som z toho mala zmiešané pocity.

.týždeň

Trnka ako Mečiar

.marek Vagovič .názory

Prvý nám kedysi mával z televíznej obrazovky so slzami v očiach. Druhý minulý týždeň urážal ľudí ako Peter Zajac, ktorí sa vraj „trtošili po tomto štáte“. Navonok odlišný spôsob odchodu zo scény je však v čomsi podobný.

.týždeň

Nášmu ľudákovi z lásky

.martin Droppa .názory

Načo nám je busta reprezentanta vojnového slovenského štátu vyše šesťdesiatpäť rokov po druhej svetovej vojne?

.týždeň

Interrupcia je zabitie nevinného človeka

.juraj Kušnierik .názory

Tlačovo-blogová korešpondencia medzi Jarom Daniškom, Petrom Breinerom a Martinom Hanusom ma núti, aby som zaujal postoj k interrupciám. Tak to robím.

.týždeň

Najzbytočnejší úradník v krajine

.jozef Majchrák .názory

Vláda zvažuje zriadenie nového postu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti. Dokonca sa sa už spomínajú aj mená potenciálnych kandidátov.

.týždeň

Majstre Breiner, aj vy by ste mali byť proti

.martin Hanus .názory

Skladateľ Peter Breiner sa nedávno vo svojom stĺpčeku v .týždni vysmial z nášho kolegu Jaroslava Danišku, ktorý označil New York pre obrovský počet potratov za najnebezpečnejšie miesto na zemi.

.týždeň

Slovensko potrebuje viac bohatých

.lukáš Krivošík .názory

Podľa nemeckého štatistického úradu sú vraj Česká republika a Slovensko dva štáty Európskej únie s najnižším podielom chudobných. Mnohých takéto čísla prekvapujú. Faktom však je, že štatistika je zle interpretovaná.

.týždeň

Český protest lekárov má nečakanú pointu

.eva Čobejová .názory

Akcia českých lekárov Děkujeme, odcházíme, ktorá priniesla tisícky výpovedí, bude mať možno zaujímavú a dosť nečakanú pointu.

.týždeň

Nádej a bezradnosť v Káhire

.juraj Kušnierik .názory

Pozorne, priam obsesívne, sledujem správy z Egypta. Napĺňajú ma zároveň nádejou a bezradnosťou.