Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Jelena Bonnerová: Komunistka, disidentka, manželka

.eva Čobejová .časopis .profil

Na fotografii, ktorá vznikla pred pár mesiacmi, je tvár starej ženy s hrubými okuliarmi, ktorá má v ústach cigaretu. Napriek hlbokým vráskam vidno na tých fotkách vitálnu ženu.

.týždeň

Klobúk dolu, Zdendo

.richard Lintner .časopis .profil

Bol hokejový draft 1996. V Kiel Centre v St. Louis sedelo a čakalo na zavolanie svojho mena niekoľko stoviek mladých hokejistov. V treťom kole bol na rade New York Islanders. Generálny manažér pristúpil k mikrofónu a hlásil: obranca, narodený v Trenčíne, poslednú sezónu hral za Duklu. Začal som vstávať, okolosediaci chalani mi začali gratulovať. Vtom som začul meno Zdeno Chára.

.týždeň

Miliardár ide do politiky

.eva Čobejová .časopis .profil

Už sa zdalo, že ruská politická scéna nemá žiadnych nových hráčov. Premiér Putin založil na svoju podporu široký Národný front a politický boj sa skončil. A zrazu prišiel on.

.týždeň

Dúhová aktivistka

.eva Čobejová .časopis .profil

Romana Schlesingerová je snom pre všetky druhy aktivistov. Mladá a energická osoba, ktorá chce dosiahnuť maximum a vie si získať médiá.

.týždeň

Zapaterov koniec

.časopis .profil

Španielski socialisti sa otriasajú z historickej prehry a z ich čela odchádza muž, ktorý bol spojivom medzi historickou a súčasnou podobou španielskej ľavice. José Rodríguez Zapatero.

.týždeň

Zvodca či násilník?

.erika Mokrá .časopis .profil

Ešte pred pár dňami patril medzi najmocnejších mužov sveta a jeho politická cestička mohla viesť až do Elyzejského paláca, kde by nahradil Nicolasa Sarkozyho. Ale stalo sa niečo neuveriteľné: dnes sedí vo väzení v USA a nielen Francúzi sú ohromení.

.týždeň

Radek John: od desiatich k piatim

.časopis .profil

Ako novinár si získal popularitu, ale aj dôveru verejnosti. Ten kredit spočiatku využíval v politike. Teraz sa Radek John vzdal postu hlavného bojovníka proti korupcii a svojím odchodom otriasol vládou.

.týždeň

Zneuznaný podnikateľ

.eva Čobejová .časopis .profil

František Mojžiš si vypočul na špecializovanom súde rozsudok. Má ísť na 8 a pol roka do väzenia. Odvolal sa.

.týždeň

Hokejový vlastenec

.eva Čobejová .časopis .profil

Minulý týždeň sa zároveň s majstrovstvami sveta v hokeji začal aj festival Týždeň nových menšín. Bolo to takmer symbolické, pretože nasledujúce dni bude na Slovensku ďalšia nová menšina – menšina hokejových nefanúšikov.

.týždeň

Kubice: návrat nežiaduceho

.časopis .profil

Radek John odchádza, do uvoľneného kresla ministra vnútra si sadne Jan Kubice. Jeho meno sa už niekoľko rokov spája najmä s takzvanou Kubiceho správou, ktorá v roku 2006 spôsobila na českej politickej scéne obrovský rozruch.