Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Zázrak alebo disciplína?

.časopis .profil 31.07.2011

Jaromír Jágr patrí k najúspešnejším hokejistom sveta, ale blíži sa do veku, keď mnohí s vrcholovým športom končia. On sa však po troch sezónach v KHL vracia do NHL – do tímu Philadelphia Flyers. Je to zázračný comeback alebo dôsledok disciplinovane vedenej kariéry?

.týždeň

Antieurópanka?

.martin Hanus .časopis .profil 24.07.2011

Nemecká kancelárka čelila pred posledným summitom eurozóny, na ktorom sa schválil ďalší balíček pomoci Grécku, silnejúcej kritike: vraj jej nejde ani tak o záchranu spoločnej meny, ako o ochranu nemeckých peňazí, a na rozdiel od predchodcov nemá cit pre Európu. Aký je vlastne vzťah Angely Merkelovej k európskej integrácii?

.týždeň

Kto príde po Ottovi?

.martin Hanus .časopis .profil 17.07.2011

Politika je vraj preňho ako vírus a nevylučuje, že sa do nej vráti, oznámil minulý týždeň, krátko pred pohrebom svojho otca vo viedenskom Dóme svätého Štefana, Karol von Habsburg. Má však niekto z tejto generácie Habsburgovcov na to, aby Európu ešte zaujal?

.týždeň

Majster opatrný

.jozef Majchrák .časopis .profil 11.07.2011

Po Viktorovi Orbánovi prebral predsednícke žezlo EÚ poľský premiér Donald Tusk. Keď sa ho ešte v roku 1997 pýtali, v akej disciplíne by sa mohol zapísať do Guinnessovej knihy rekordov, bez váhania odpovedal, že v premárnení šancí. Ale predsa to prekliatie prelomil.

.týždeň

S Karimom budeme silnejší

.peter Bálik .časopis .profil 03.07.2011

Ak všetko pôjde podľa plánu, v auguste vybehne na trávnik v slovenskom drese prvý futbalista čiernej pleti. Karim Guédé.

.týždeň

Jelena Bonnerová: Komunistka, disidentka, manželka

.eva Čobejová .časopis .profil 25.06.2011

Na fotografii, ktorá vznikla pred pár mesiacmi, je tvár starej ženy s hrubými okuliarmi, ktorá má v ústach cigaretu. Napriek hlbokým vráskam vidno na tých fotkách vitálnu ženu.

.týždeň

Klobúk dolu, Zdendo

.richard Lintner .časopis .profil 18.06.2011

Bol hokejový draft 1996. V Kiel Centre v St. Louis sedelo a čakalo na zavolanie svojho mena niekoľko stoviek mladých hokejistov. V treťom kole bol na rade New York Islanders. Generálny manažér pristúpil k mikrofónu a hlásil: obranca, narodený v Trenčíne, poslednú sezónu hral za Duklu. Začal som vstávať, okolosediaci chalani mi začali gratulovať. Vtom som začul meno Zdeno Chára.

.týždeň

Miliardár ide do politiky

.eva Čobejová .časopis .profil 12.06.2011

Už sa zdalo, že ruská politická scéna nemá žiadnych nových hráčov. Premiér Putin založil na svoju podporu široký Národný front a politický boj sa skončil. A zrazu prišiel on.

.týždeň

Dúhová aktivistka

.eva Čobejová .časopis .profil 04.06.2011

Romana Schlesingerová je snom pre všetky druhy aktivistov. Mladá a energická osoba, ktorá chce dosiahnuť maximum a vie si získať médiá.

.týždeň

Zapaterov koniec

.časopis .profil 29.05.2011

Španielski socialisti sa otriasajú z historickej prehry a z ich čela odchádza muž, ktorý bol spojivom medzi historickou a súčasnou podobou španielskej ľavice. José Rodríguez Zapatero.