Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Antieurópanka?

.martin Hanus .časopis .profil

Nemecká kancelárka čelila pred posledným summitom eurozóny, na ktorom sa schválil ďalší balíček pomoci Grécku, silnejúcej kritike: vraj jej nejde ani tak o záchranu spoločnej meny, ako o ochranu nemeckých peňazí, a na rozdiel od predchodcov nemá cit pre Európu. Aký je vlastne vzťah Angely Merkelovej k európskej integrácii?

.týždeň

Kto príde po Ottovi?

.martin Hanus .časopis .profil

Politika je vraj preňho ako vírus a nevylučuje, že sa do nej vráti, oznámil minulý týždeň, krátko pred pohrebom svojho otca vo viedenskom Dóme svätého Štefana, Karol von Habsburg. Má však niekto z tejto generácie Habsburgovcov na to, aby Európu ešte zaujal?

.týždeň

Majster opatrný

.jozef Majchrák .časopis .profil

Po Viktorovi Orbánovi prebral predsednícke žezlo EÚ poľský premiér Donald Tusk. Keď sa ho ešte v roku 1997 pýtali, v akej disciplíne by sa mohol zapísať do Guinnessovej knihy rekordov, bez váhania odpovedal, že v premárnení šancí. Ale predsa to prekliatie prelomil.

.týždeň

S Karimom budeme silnejší

.peter Bálik .časopis .profil

Ak všetko pôjde podľa plánu, v auguste vybehne na trávnik v slovenskom drese prvý futbalista čiernej pleti. Karim Guédé.

.týždeň

Jelena Bonnerová: Komunistka, disidentka, manželka

.eva Čobejová .časopis .profil

Na fotografii, ktorá vznikla pred pár mesiacmi, je tvár starej ženy s hrubými okuliarmi, ktorá má v ústach cigaretu. Napriek hlbokým vráskam vidno na tých fotkách vitálnu ženu.

.týždeň

Klobúk dolu, Zdendo

.richard Lintner .časopis .profil

Bol hokejový draft 1996. V Kiel Centre v St. Louis sedelo a čakalo na zavolanie svojho mena niekoľko stoviek mladých hokejistov. V treťom kole bol na rade New York Islanders. Generálny manažér pristúpil k mikrofónu a hlásil: obranca, narodený v Trenčíne, poslednú sezónu hral za Duklu. Začal som vstávať, okolosediaci chalani mi začali gratulovať. Vtom som začul meno Zdeno Chára.

.týždeň

Miliardár ide do politiky

.eva Čobejová .časopis .profil

Už sa zdalo, že ruská politická scéna nemá žiadnych nových hráčov. Premiér Putin založil na svoju podporu široký Národný front a politický boj sa skončil. A zrazu prišiel on.

.týždeň

Dúhová aktivistka

.eva Čobejová .časopis .profil

Romana Schlesingerová je snom pre všetky druhy aktivistov. Mladá a energická osoba, ktorá chce dosiahnuť maximum a vie si získať médiá.

.týždeň

Zapaterov koniec

.časopis .profil

Španielski socialisti sa otriasajú z historickej prehry a z ich čela odchádza muž, ktorý bol spojivom medzi historickou a súčasnou podobou španielskej ľavice. José Rodríguez Zapatero.

.týždeň

Zvodca či násilník?

.erika Mokrá .časopis .profil

Ešte pred pár dňami patril medzi najmocnejších mužov sveta a jeho politická cestička mohla viesť až do Elyzejského paláca, kde by nahradil Nicolasa Sarkozyho. Ale stalo sa niečo neuveriteľné: dnes sedí vo väzení v USA a nielen Francúzi sú ohromení.