Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
Sivý župan?

Sivý župan?

.michal Magušin .filip Olšovský .slovensko .profil 21.10.2017

Je nevýrazný, nekonfliktný, na prvý pohľad nemá na konte žiadne veľké škandály. Ľavičiar a ateista, zarytý diskutér, volič Smeru. Prečo má Milan Ftáčnik najväčšiu šancu stať sa bratislavským županom?

Štuchanec nie je všeliek

Štuchanec nie je všeliek

.martin Vlachynský .ekonomika .profil 16.10.2017

Ekonomický nobelovec Richard Thaler ukazuje, ako pomôcť ľuďom v rozhodovaní a pritom im neubrať zo slobody rozhodovania. Za posledných sedem rokov, čo píšem do .týždňa o ekonomických nobelovcoch, som čelil väčšinou tomu istému problému.

Umelec dvoch svetov

Umelec dvoch svetov

.marína Gálisová .kultúra .profil 08.10.2017

Nobelovu cenu za literatúru získal Kazuo Ishiguro, britský spisovateľ japonského pôvodu. Prečo? Dôvodov je viac, ale k tým vtipnejším patria tieto dva: nie je ani Bob Dylan, ani Haruki Murakami.

Rezník šéfom RTVS?

Rezník šéfom RTVS?

.eva Čobejová .spoločnosť .profil 04.06.2017

Koalícia sa stále nedohodla na spoločnom kandidátovi na post šéfa RTVS. Opozícia a Most-Híd sa pravdepodobne priklonia k Michalovi Ruttkayovi. Smer a SNS budú hlasovať za súčasného šéfa TASR Jaroslava Rezníka. To je človek, ktorý nie je síce tak mediálne zbehlý, ale pre politikov má svoju cenu.

Iný ako iní

Iný ako iní

.andrej Bán .spoločnosť .profil 04.06.2017

V najužšom okruhu vážnych kandidátov na šéfa RTVS, možno až povestným čiernym koňom, je verejnosti doteraz málo známy Michal Ruttkay. Kto to je?

Muž, na ktorom vyrástol Macron

Muž, na ktorom vyrástol Macron

.anton Vydra .slovensko .profil 15.05.2017

V roku 2000 bol Emmanuel Macron asistentom významného filozofa a fenomenológa Paula Ricœura. K odkazu tohto muža sa dodnes hrdo hlási. Čo je to za odkaz?

Ficov nenaplnený sen

Ficov nenaplnený sen

.michal Novota .slovensko .profil 10.04.2017

To, čo sa v roku 2014 nepodarilo Ficovi, dokázal Aleksandar Vučić v Srbsku. Tento v kresle silno usadený premiér začiatkom apríla vyhral prezidentské voľby, a to hneď v prvom kole, so ziskom viac ako 55 percent hlasov.

Jan Patočka: od neistoty k odvahe

Jan Patočka: od neistoty k odvahe

.anton Vydra .klub .profil 12.03.2017

Pred 40 rokmi zomrel český filozof Jan Patočka, hovorca Charty ´77. Jeho pohreb bol ukážkou nechutnej hrubosti komunistického režimu. Kto bol tento vzdelaný muž a s akými výzvami musel zápasiť?

Ten druhý Affleck

Ten druhý Affleck

.filip Olšovský .kultúra .profil 06.03.2017

Matt Damon, Ben Affleck a Casey Affleck. Trojica bostonských hercov a priateľov z detstva, z ktorej má hereckého Oscara iba jediný. Ten najmladší a najmenej známy.

Milo, americký Kollár

Milo, americký Kollár

.marína Gálisová .spoločnosť .profil 26.02.2017

Tridsaťtriročný publicista, komentátor a internetový trol s gréckym menom a britským prízvukom Milo Yiannopoulos má jediný cieľ: živiť sa provokáciami.