Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Barónove nové šaty

.martin Hanus .časopis .profil

Usvedčený plagiátor, ktorý sa neprávom hrdil doktorským titulom. Novinári ho z večera do rána odvrhli, no nemecký ľud ho naďalej miluje. Je možné, že ako minister obrany padne. Ale je tiež možné, že sa predsa len raz stane kancelárom.

.týždeň

Neúspešná eurolady

.eva Čobejová .časopis .profil

Elena Kohútiková, kandidátka Slovenska, sa nestane členkou Výkonnej rady Európskej centrálnej banky. Ministri financií eurozóny jednomyseľne odporučili Belgičana Petra Praeta.

.týždeň

Alexandr Vondra: morálny rozmer

.časopis .profil

Nejako sa nám to celé sype, zišlo na um nejednému z nás, keď sme sa dozvedeli, že český minister obrany Alexandr Vondra je zrejme namočený v polmiliardovej afére. Práve on totiž dosiaľ patril k bojovníkom proti korupcii.

.týždeň

Olga Domoradová: Žive Belarus!

.časopis .profil

Mladá žena, ktorá vyrástla už po páde Železnej opony, túži po lepšej budúcnosti pre svoju vlasť. Na Štedrý večer ju zatkli na pokojnej sviečkovej demonštrácii, neuvažuje však, že sa z boja za slobodné Bielorusko stiahne.

.týždeň

Zuzana Fialová: Adrenalínová herečka

.eva Čobejová .časopis .profil

Zuzana Fialová leží v moskovskej nemocnici, oprašuje ruštinu a občas komunikuje s novinármi o svojom zranení, ktoré utrpela pri samovražednom atentáte na letisku Domodedovo.

.týždeň

Príbeh padlého úradníka

.martin Hanus .časopis .profil

Dlhých 20 rokov šéfoval vládnej legislatíve, poznal ho každý minister a azda ako jediný topúradník prežil všetky tri Mečiarove, dve Dzurindove aj Ficovu vládu. Až kým nenarazil na Sulíka. Zoznámte sa – Štefan Grman.

.týždeň

Chlapec s loptou

.peter Bálik .časopis .profil

Argentínsky futbalista Lionel Messi druhýkrát po sebe obhájil Zlatú loptu, ocenenie pre najlepšieho hráča roka.

.týždeň

Michal Gučík: Herec a podnikateľ

.eva Čobejová .časopis .profil

TA3 má nového generálneho riaditeľa. Je ním vyštudovaný herec a podnikateľ Michal Gučík.

.týždeň

Motivačná trénerka bez motivácie

.elena Akácsová .časopis .profil

Keď v mladom veku zomrie človek, ktorý sa stal známy ako propagátor zdravého životného štýlu, vyzerá to ako nepodarený krutý vtip. Kruté je to však aj v prípade, že to označenie vlastne dostal omylom.

.týždeň

Vladimír Wänke: Do väzenia!

.eva Čobejová .časopis .profil

Vladimír Wänke si nebude užívať pokojnú penziu. Minulý týždeň ho aj Najvyšší súd vypočul a poslal za korupciu do väzenia na tri roky a štyri mesiace. Môžu za to najmä jablká a víno.