Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Radek John: od desiatich k piatim

.časopis .profil

Ako novinár si získal popularitu, ale aj dôveru verejnosti. Ten kredit spočiatku využíval v politike. Teraz sa Radek John vzdal postu hlavného bojovníka proti korupcii a svojím odchodom otriasol vládou.

.týždeň

Zneuznaný podnikateľ

.eva Čobejová .časopis .profil

František Mojžiš si vypočul na špecializovanom súde rozsudok. Má ísť na 8 a pol roka do väzenia. Odvolal sa.

.týždeň

Hokejový vlastenec

.eva Čobejová .časopis .profil

Minulý týždeň sa zároveň s majstrovstvami sveta v hokeji začal aj festival Týždeň nových menšín. Bolo to takmer symbolické, pretože nasledujúce dni bude na Slovensku ďalšia nová menšina – menšina hokejových nefanúšikov.

.týždeň

Kubice: návrat nežiaduceho

.časopis .profil

Radek John odchádza, do uvoľneného kresla ministra vnútra si sadne Jan Kubice. Jeho meno sa už niekoľko rokov spája najmä s takzvanou Kubiceho správou, ktorá v roku 2006 spôsobila na českej politickej scéne obrovský rozruch.

.týždeň

Oxana Balinská: Život s Papom Kaddáfím

.eva Čobejová .časopis .profil

Zatiaľ čo sa v Líbyi ešte stále bojuje, v médiách sa objavujú bizarné portréty vodcu Kaddáfího. Jeden z nich teraz načrtla ukrajinská sestrička Oxana Balinská.

.týždeň

Český Napoleon

.jozef Majchrák .časopis .profil

Najmenšia česká vládna strana sa zmieta v sebazničujúcom škandále. Jeho ústrednou postavou je biznismen a šedá eminencia Vecí verejných Vít Bárta.

.týždeň

Najprotivnejší politik?

.časopis .profil

Od premiéra Davida Camerona si vyslúžil označenie „najprotivnejšieho človeka v modernej politike“. Volá sa Ed Balls, je to tieňový minister financií za opozičných labouristov a jedna z kľúčových osobností sporov, ktoré teraz prudko otriasajú Britániou.

.týždeň

Reformátorka

.martin Hanus .časopis .profil

Minulý týždeň schválili poslanci v prvom čítaní jej zákon o prokuratúre. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská tým opäť pripomenula, že je ženou na správnom mieste a jednou z opôr Radičovej vlády.

.týždeň

Marine Le Penová: prekoná otca?

.erika Mokrá .časopis .profil

Najskôr ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom sú proti tebe a potom vyhráš. Aj týmto Gándhího citátom povzbudzujú na sociálnych sieťach novopečenú líderku Národného Frontu Marine Le Penovú jej sympatizanti.

.týždeň

Varehaland

.časopis .profil

Autor tohto článku sa na Zemplín vracia dlhé roky. Donedávna sa nazdával, že Mikuláš Vareha je bizarnou postavou pripravovaného veľkofilmu. Minulý týždeň však „herca“ zatkla polícia za daňový únik na úrovni ročného rozpočtu ministerstva vnútra.