Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Oxana Balinská: Život s Papom Kaddáfím

.eva Čobejová .časopis .profil

Zatiaľ čo sa v Líbyi ešte stále bojuje, v médiách sa objavujú bizarné portréty vodcu Kaddáfího. Jeden z nich teraz načrtla ukrajinská sestrička Oxana Balinská.

.týždeň

Český Napoleon

.jozef Majchrák .časopis .profil

Najmenšia česká vládna strana sa zmieta v sebazničujúcom škandále. Jeho ústrednou postavou je biznismen a šedá eminencia Vecí verejných Vít Bárta.

.týždeň

Najprotivnejší politik?

.časopis .profil

Od premiéra Davida Camerona si vyslúžil označenie „najprotivnejšieho človeka v modernej politike“. Volá sa Ed Balls, je to tieňový minister financií za opozičných labouristov a jedna z kľúčových osobností sporov, ktoré teraz prudko otriasajú Britániou.

.týždeň

Reformátorka

.martin Hanus .časopis .profil

Minulý týždeň schválili poslanci v prvom čítaní jej zákon o prokuratúre. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská tým opäť pripomenula, že je ženou na správnom mieste a jednou z opôr Radičovej vlády.

.týždeň

Marine Le Penová: prekoná otca?

.erika Mokrá .časopis .profil

Najskôr ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom sú proti tebe a potom vyhráš. Aj týmto Gándhího citátom povzbudzujú na sociálnych sieťach novopečenú líderku Národného Frontu Marine Le Penovú jej sympatizanti.

.týždeň

Varehaland

.časopis .profil

Autor tohto článku sa na Zemplín vracia dlhé roky. Donedávna sa nazdával, že Mikuláš Vareha je bizarnou postavou pripravovaného veľkofilmu. Minulý týždeň však „herca“ zatkla polícia za daňový únik na úrovni ročného rozpočtu ministerstva vnútra.

.týždeň

Barónove nové šaty

.martin Hanus .časopis .profil

Usvedčený plagiátor, ktorý sa neprávom hrdil doktorským titulom. Novinári ho z večera do rána odvrhli, no nemecký ľud ho naďalej miluje. Je možné, že ako minister obrany padne. Ale je tiež možné, že sa predsa len raz stane kancelárom.

.týždeň

Neúspešná eurolady

.eva Čobejová .časopis .profil

Elena Kohútiková, kandidátka Slovenska, sa nestane členkou Výkonnej rady Európskej centrálnej banky. Ministri financií eurozóny jednomyseľne odporučili Belgičana Petra Praeta.

.týždeň

Alexandr Vondra: morálny rozmer

.časopis .profil

Nejako sa nám to celé sype, zišlo na um nejednému z nás, keď sme sa dozvedeli, že český minister obrany Alexandr Vondra je zrejme namočený v polmiliardovej afére. Práve on totiž dosiaľ patril k bojovníkom proti korupcii.

.týždeň

Olga Domoradová: Žive Belarus!

.časopis .profil

Mladá žena, ktorá vyrástla už po páde Železnej opony, túži po lepšej budúcnosti pre svoju vlasť. Na Štedrý večer ju zatkli na pokojnej sviečkovej demonštrácii, neuvažuje však, že sa z boja za slobodné Bielorusko stiahne.