Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Zvodca či násilník?

.erika Mokrá .časopis .profil 21.05.2011

Ešte pred pár dňami patril medzi najmocnejších mužov sveta a jeho politická cestička mohla viesť až do Elyzejského paláca, kde by nahradil Nicolasa Sarkozyho. Ale stalo sa niečo neuveriteľné: dnes sedí vo väzení v USA a nielen Francúzi sú ohromení.

.týždeň

Radek John: od desiatich k piatim

.časopis .profil 14.05.2011

Ako novinár si získal popularitu, ale aj dôveru verejnosti. Ten kredit spočiatku využíval v politike. Teraz sa Radek John vzdal postu hlavného bojovníka proti korupcii a svojím odchodom otriasol vládou.

.týždeň

Zneuznaný podnikateľ

.eva Čobejová .časopis .profil 08.05.2011

František Mojžiš si vypočul na špecializovanom súde rozsudok. Má ísť na 8 a pol roka do väzenia. Odvolal sa.

.týždeň

Hokejový vlastenec

.eva Čobejová .časopis .profil 30.04.2011

Minulý týždeň sa zároveň s majstrovstvami sveta v hokeji začal aj festival Týždeň nových menšín. Bolo to takmer symbolické, pretože nasledujúce dni bude na Slovensku ďalšia nová menšina – menšina hokejových nefanúšikov.

.týždeň

Kubice: návrat nežiaduceho

.časopis .profil 25.04.2011

Radek John odchádza, do uvoľneného kresla ministra vnútra si sadne Jan Kubice. Jeho meno sa už niekoľko rokov spája najmä s takzvanou Kubiceho správou, ktorá v roku 2006 spôsobila na českej politickej scéne obrovský rozruch.

.týždeň

Oxana Balinská: Život s Papom Kaddáfím

.eva Čobejová .časopis .profil 17.04.2011

Zatiaľ čo sa v Líbyi ešte stále bojuje, v médiách sa objavujú bizarné portréty vodcu Kaddáfího. Jeden z nich teraz načrtla ukrajinská sestrička Oxana Balinská.

.týždeň

Český Napoleon

.jozef Majchrák .časopis .profil 11.04.2011

Najmenšia česká vládna strana sa zmieta v sebazničujúcom škandále. Jeho ústrednou postavou je biznismen a šedá eminencia Vecí verejných Vít Bárta.

.týždeň

Najprotivnejší politik?

.časopis .profil 04.04.2011

Od premiéra Davida Camerona si vyslúžil označenie „najprotivnejšieho človeka v modernej politike“. Volá sa Ed Balls, je to tieňový minister financií za opozičných labouristov a jedna z kľúčových osobností sporov, ktoré teraz prudko otriasajú Britániou.

.týždeň

Reformátorka

.martin Hanus .časopis .profil 26.03.2011

Minulý týždeň schválili poslanci v prvom čítaní jej zákon o prokuratúre. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská tým opäť pripomenula, že je ženou na správnom mieste a jednou z opôr Radičovej vlády.

.týždeň

Marine Le Penová: prekoná otca?

.erika Mokrá .časopis .profil 20.03.2011

Najskôr ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom sú proti tebe a potom vyhráš. Aj týmto Gándhího citátom povzbudzujú na sociálnych sieťach novopečenú líderku Národného Frontu Marine Le Penovú jej sympatizanti.