Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Taký normálny socialista

.erika Mokrá .časopis .profil 23.10.2011

Nádejná budúcnosť Françoisa Hollanda, víťaza primárok v socialistickej strane, ktorý má šancu o pár mesiacov poraziť Nicolasa Sarkozyho a stať sa novým francúzskym prezidentom, sa vlastne začala písať už v noci zo 14. na 15. mája 2011.

.týždeň

Dobrá prezidentka

.eva Čobejová .časopis .profil 16.10.2011

Tá nová skúsenosť – so ženou v kresle premiéra – bola pre Slovensko užitočná. Odskúšali sme si, že je to normálna vec.

.týždeň

Pred špičkovou výzvou

.eva Čobejová .časopis .profil 09.10.2011

Keď nastúpil na ministerstvo zdravotníctva v Radičovej vláde, medzi reformne naladenými ľuďmi nastalo sklamanie. Prišiel takmer neznámy človek, navyše spojený s farmafirmami a bez veľkej vízie.

.týždeň

Rebel na výslní

.martin Hanus .časopis .profil 01.10.2011

Keby bolo išlo všetko podľa plánu, už pred 20 rokmi sa mal stať vrcholným nemeckým politikom. Lenže vtedy stroskotal. A tak sa zdalo, že starnúci konzervatívny euroskeptik dožije v politike na periférii. Ale Peter Gauweiler mieri opäť na vrchol.  

.týždeň

Rýchly koniec riaditeľa

.eva Čobejová .časopis .profil 25.09.2011

Takže Ondrej Šoth už nie je generálnym riaditeľom Slovenského národného divadla. Manažérsky experiment s excentrickým umelcom sa skončil. Trval rok a pol.

.týždeň

Druhé leto s Matovičom

.martin Hanus .časopis .profil 18.09.2011

Kým pred rokom sa mohlo zdať, že líder Obyčajných ľudí bude len maskotom slovenského parlamentarizmu, ktorého si netreba všímať, dnes je zrejme, že je čímsi viac.

.týždeň

Potápač, motorkár, premiér, prezident

.eva Čobejová .časopis .profil 04.09.2011

Celý v čiernom vrátane štýlových okuliarov, správne nasrdený výraz a obrovská trojkolesová motorka. Tak sa verejnosti v auguste predstavil takmer 59-ročný ruský premiér.

.týždeň

Mudrc z Omahy

.lukáš Krivošík .časopis .profil 27.08.2011

Jeden z najbohatších ľudí na svete, osemdesiatročný americký investor Warren Buffett našiel recept na americké dlhové problémy. Kongres by mal podľa neho viac zdaňovať boháčov, ktorých doteraz rozmaznával.

.týždeň

Neznesiteľné právo

.martin Hanus .časopis .profil 13.08.2011

V tejto rubrike nezvykneme písať profily vrahov. Ale pri Magnusovi Gäfgenovi, ktorý si začiatkom augusta vysúdil odškodné 3-tisíc eur, sa treba pristaviť. Jeho prípad je obžalobou právneho formalizmu na nemeckých aj európskych súdoch.

.týždeň

Ten, čo drží euro

.tomáš Hudák .časopis .profil 07.08.2011

Áno, je tu. Tak esemeskovali v stredu ráno novinári spred luxemburského hotela de Bourgogne. Len táto jednoduchá správa stačila na spustenie paniky na svetových burzách. Na dvere šéfa euroskupiny Jean-Claude Junckera totiž o desiatej ráno zaklopal taliansky minister financií Giulio Tremonti.