Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Druhé leto s Matovičom

.martin Hanus .časopis .profil

Kým pred rokom sa mohlo zdať, že líder Obyčajných ľudí bude len maskotom slovenského parlamentarizmu, ktorého si netreba všímať, dnes je zrejme, že je čímsi viac.

.týždeň

Potápač, motorkár, premiér, prezident

.eva Čobejová .časopis .profil

Celý v čiernom vrátane štýlových okuliarov, správne nasrdený výraz a obrovská trojkolesová motorka. Tak sa verejnosti v auguste predstavil takmer 59-ročný ruský premiér.

.týždeň

Mudrc z Omahy

.lukáš Krivošík .časopis .profil

Jeden z najbohatších ľudí na svete, osemdesiatročný americký investor Warren Buffett našiel recept na americké dlhové problémy. Kongres by mal podľa neho viac zdaňovať boháčov, ktorých doteraz rozmaznával.

.týždeň

Neznesiteľné právo

.martin Hanus .časopis .profil

V tejto rubrike nezvykneme písať profily vrahov. Ale pri Magnusovi Gäfgenovi, ktorý si začiatkom augusta vysúdil odškodné 3-tisíc eur, sa treba pristaviť. Jeho prípad je obžalobou právneho formalizmu na nemeckých aj európskych súdoch.

.týždeň

Ten, čo drží euro

.tomáš Hudák .časopis .profil

Áno, je tu. Tak esemeskovali v stredu ráno novinári spred luxemburského hotela de Bourgogne. Len táto jednoduchá správa stačila na spustenie paniky na svetových burzách. Na dvere šéfa euroskupiny Jean-Claude Junckera totiž o desiatej ráno zaklopal taliansky minister financií Giulio Tremonti.

.týždeň

Zázrak alebo disciplína?

.časopis .profil

Jaromír Jágr patrí k najúspešnejším hokejistom sveta, ale blíži sa do veku, keď mnohí s vrcholovým športom končia. On sa však po troch sezónach v KHL vracia do NHL – do tímu Philadelphia Flyers. Je to zázračný comeback alebo dôsledok disciplinovane vedenej kariéry?

.týždeň

Antieurópanka?

.martin Hanus .časopis .profil

Nemecká kancelárka čelila pred posledným summitom eurozóny, na ktorom sa schválil ďalší balíček pomoci Grécku, silnejúcej kritike: vraj jej nejde ani tak o záchranu spoločnej meny, ako o ochranu nemeckých peňazí, a na rozdiel od predchodcov nemá cit pre Európu. Aký je vlastne vzťah Angely Merkelovej k európskej integrácii?

.týždeň

Kto príde po Ottovi?

.martin Hanus .časopis .profil

Politika je vraj preňho ako vírus a nevylučuje, že sa do nej vráti, oznámil minulý týždeň, krátko pred pohrebom svojho otca vo viedenskom Dóme svätého Štefana, Karol von Habsburg. Má však niekto z tejto generácie Habsburgovcov na to, aby Európu ešte zaujal?

.týždeň

Majster opatrný

.jozef Majchrák .časopis .profil

Po Viktorovi Orbánovi prebral predsednícke žezlo EÚ poľský premiér Donald Tusk. Keď sa ho ešte v roku 1997 pýtali, v akej disciplíne by sa mohol zapísať do Guinnessovej knihy rekordov, bez váhania odpovedal, že v premárnení šancí. Ale predsa to prekliatie prelomil.

.týždeň

S Karimom budeme silnejší

.peter Bálik .časopis .profil

Ak všetko pôjde podľa plánu, v auguste vybehne na trávnik v slovenskom drese prvý futbalista čiernej pleti. Karim Guédé.