Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.profil
.týždeň

Globálny revolucionár

.časopis .profil

Kalle Lasn je environmentalista, bojovník proti konzumnej spoločnosti, filmár a marketingový guru. Nie je jediný, kto hlása myšlienky antikonzumizmu, ale vie ich šíriť tak, ako sa to iným nedarí. Duchovný otec hnutia Occupy Wall Street nie je obyčajný rebelant.

.týždeň

Umberto Eco a lži

.časopis .profil

To, čo je v jeho knihách intelektuálne, nie je pre každého čitateľa dôležité. Jeho román Meno ruže zhltli milióny ľudí, ktorí hľadali a našli „len“ vraždy mníchov, zakázanú lásku a záhadu starých rukopisov. Ale bolo by chybou vyhlasovať Eca za akéhosi predchodcu Dana Browna.

.týždeň

Agromagnát ide do politiky

.gabriel Beer .časopis .profil

Hra na nespokojného občianskeho aktivistu sa skončila. Andrej Babiš, údajne tretí najbohatší Čech, ktorý je pôvodom Slovák, vstupuje do politiky.

.týždeň

Činorodý exot

.jaroslav Daniška .časopis .profil

Poľsko je v rozklade. V krajine Jána Pavla II. zažil prekvapivý volebný úspech Janusz Palikot, muž, ktorý steleňuje presný opak toho, čo reprezentoval poľský pápež. Kto je tento muž a ako môže zmeniť Poľsko?

.týždeň

Fuerza argentina

.časopis .profil

Cristina Fernandez de Kirchnerová bude opäť hlavou štátu Argentína. Je prvou ženou, ktorú si Argentínčania zvolili za prezidentku – a nielen raz, ale dvakrát. Toto druhé volebné víťazstvo sa dá považovať za politický zázrak.

.týždeň

Taký normálny socialista

.erika Mokrá .časopis .profil

Nádejná budúcnosť Françoisa Hollanda, víťaza primárok v socialistickej strane, ktorý má šancu o pár mesiacov poraziť Nicolasa Sarkozyho a stať sa novým francúzskym prezidentom, sa vlastne začala písať už v noci zo 14. na 15. mája 2011.

.týždeň

Dobrá prezidentka

.eva Čobejová .časopis .profil

Tá nová skúsenosť – so ženou v kresle premiéra – bola pre Slovensko užitočná. Odskúšali sme si, že je to normálna vec.

.týždeň

Pred špičkovou výzvou

.eva Čobejová .časopis .profil

Keď nastúpil na ministerstvo zdravotníctva v Radičovej vláde, medzi reformne naladenými ľuďmi nastalo sklamanie. Prišiel takmer neznámy človek, navyše spojený s farmafirmami a bez veľkej vízie.

.týždeň

Rebel na výslní

.martin Hanus .časopis .profil

Keby bolo išlo všetko podľa plánu, už pred 20 rokmi sa mal stať vrcholným nemeckým politikom. Lenže vtedy stroskotal. A tak sa zdalo, že starnúci konzervatívny euroskeptik dožije v politike na periférii. Ale Peter Gauweiler mieri opäť na vrchol.  

.týždeň

Rýchly koniec riaditeľa

.eva Čobejová .časopis .profil

Takže Ondrej Šoth už nie je generálnym riaditeľom Slovenského národného divadla. Manažérsky experiment s excentrickým umelcom sa skončil. Trval rok a pol.