Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Zachráňte politológiu!

.jozef Majchrák .názory

Odbor politológie na Trenčianskej univerzite stratil garanta, profesora Rastislava Tótha a osemsto študentov politológie sa vraj teraz obáva, že nebudú mať kde doštudovať.

.týždeň

Alex Chilton, Big Star R.I.P.

.peter Bálik .názory

Americká popmusic prišla o ďalšieho skvelého hudobníka. Alex Chilton, líder skupiny Big Star, zomrel v stredu vo svojom domovskom meste New Orleans.

.týždeň

Za Pavlom Polanským

.juraj Kušnierik .názory

V stredu, 17. marca 2010 zomrel vo veku 84 rokov Pavol Polanský, človek, ktorý miloval dobrú hudbu.

.týždeň

Sama v Poprade

.eva Čobejová .názory

Ocitla som sa v Poprade. Bol obyčajný marcový večer, pracovný týždeň, centrum podtatranského mestečka. Bolo krátko po siedmej hodine večer a ja som zistila, že na centrálnom námestí je úplne pusto, všetko okolo pozatvárané a na námestí sa tmolím len ja a jedna bezradná poľská rodina, ktorá si chcela kúpiť nejaké potraviny.

.týždeň

Skvelý Hřebejk

.martin Hanus .názory

Ešte ste náhodou nevideli Kawasakiho růži? Autor týchto riadkov si bol film pozrieť včera a ostal ovalený. Niečo také dobré nečakal. Hřebejk trafil hřebík po hlavičke...

.týždeň

Sólyom a Fico: ako u bláznov

.martin Hanus .názory

Maďarský prezident žiada od Slovenska to, čo tu už dávno funguje. A slovenský premiér namiesto toho, aby ho uviedol do správnych medzí, vidí v jeho požiadavke rozbíjanie Slovenskej republike a jej základných elementov štátnosti. Ako u bláznov...

.týždeň

Príjemne lenivý rodič

.eva Čobejová .názory

V poslednom čase som dostala niekoľko dobre mienených odporúčaní od svojich priateľov a známych, že si musím prečítať knihu Toma Hodgkinsona: Líný rodič (v slovenskom vydaní je to preložené trošku jemnejšie a nepresnejšie ako Pohodoví rodičia). Konečne vraj niekto dostal rozum.