Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Piati králi

.juraj Kušnierik .názory

Traja prišli od východu, jeden vládol v Jeruzaleme a jeden sa narodil v Betleheme.

.týždeň

Nehaňte len Sulíka! (Ale aj o konšpiráciách v .týždni, o roku eura a „protikrížových“ katolíkoch)

.martin Hanus .názory

Novoročná rozcvička po sviatkoch a dovolenkách: o predsedovi SaS, ktorý si vie predstaviť povolebnú koalíciu s HZDS, o mediálnej analýze Gabriela Šípoša, eurobilancii Jána Tótha či o dvoch katolíkoch, ktorí majú pochopenie pre rozhodnutie súdu v Štrasburgu...

.týždeň

O ekonómii zľahka a pútavo

.jozef Ryník .názory

Cez vianočne sviatky som sa konečne dostal ku knihám, ktoré som kupoval a hromadil počas roka a nemal čas si ich prečítať. Jedna z nich ma mimoriadne potešila a spríjemnila oddych cez Vianoce.

.týždeň

Slobodomurári v opere

.eva Čobejová .názory

Jeden z vianočných sviatkov sme sa rozhodli stráviť v opere. Vybrali sme sa na Mozartovu Čarovnú flautu. Hudobníci, speváci sa snažili, hľadisko bolo vypredané, a predsa mám z toho zvláštny pocit.

.týždeň

Dialóg nad oplátkami

.marína Gálisová .názory

Pýta sa ma môj syn pri štedrovečernom stole, či som ako decko tiež jedávala vianočné oblátky. Po krátkej úvahe odhadnem, že áno, ale trochu iné. „Na tých kupovaných nebol kríž, vieš?“ pokúšam sa vysvetliť rozdiel.

.týždeň

Nemocničné lamentácie

.juraj Kušnierik .názory

Nefungujúci systém, apatické sestričky, mizantropickí lekári. Už sa o tom popísalo veľa, ale keď sa to človeka dotkne osobne a ešte k tomu na Vianoce, zostávajú iba lamentácie...

.týždeň

Detský kútik v base

.andrej Bán .názory

Medzi vianočné absurdity patrí návšteva kamaráta vo väznici, v tomto prípade v Hrnčiarovciach nad Parnou (dúfam, že som si ten názov zapamätal dobre). „Prajem pekné sviatky,“ zaželal som na Štefana o pol deviatej uniformovanému mužovi pri vchode. „Aj vám,“ usmial sa. A keď skontroloval moje meno na zozname dnes pozvaných hostí, pustil ma dnu. Milo ma prekvapil aj fakt, že o tri hodiny ma pustil aj von.

.týždeň

Vianoce - sviatky pokoja? Nezmysel!

.juraj Kušnierik .názory

Gýčová predstava o Vianociach ako o sviatku rodiny a pokoja je úplne pomýlená. Rodina a pokoj sú fajn, ale Vianoce nie sú ich sviatkom.

.týždeň

Trošku o Ahoj Kikuš

.eva Čobejová .názory

Niektorí kolegovia sa rozčuľujú, že horšiu reklamu, ako je tá s Ahoj Kikuš či Ahoj Ferino ešte nevideli, ani nepočuli. Lenže ja si myslím, že to je totálny zásah.