Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Hudba a hviezdy

.juraj Kušnierik .názory

Lady Gaga, Brit Awards, Rough Trade a Red Bull Music Academy.

.týždeň

Obraz a bolesť

.andrej Bán .názory

Najkrajšia hudba je ticho, najkrajší obraz je prázdno. A najkrajšia fotografia je tá, ktorá nevznikla. Ostala iba v mojom oku, v mojej pamäti, pretože som nemal pri sebe fotoaparát. Alebo som ho mal, no s pietou som ho nepoužil.

.týždeň

Kto proti bordelu

.eva Čobejová .názory

Začiatkom februára som si v sobotňajšej prílohe SME prečítala stĺpček Mira Čárskeho, ktorý kritizoval aktivitstov bojujúcich proti erotickému salónu v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke. Ten stĺpček sa mi nezdal celkom najvydarenejší, ale pomyslela som si iba to, čo platí o každom autorovi: nie každý deň je nedeľa.

.týždeň

Mediár

.elena Akácsová .názory

Vážení čitatelia, v čísle 7/2010 sme omylom uverejnili .mediár Eleny Akácsovej z minulého týždňa. Za chybu sa ospravedlňujeme a uverejňujeme aktuálny text.

.týždeň

Idioti v talároch sú globálny jav

.františek Šebej .názory

Tu, z perspektívy žaby rozhliadajúcej sa na Slovensku, by sa zdalo, že sudcovia mdlého umu a s morálnou výbavou hodnou zbojníckej búdy, sa vyskytujú húfne iba na Slovensku, ale nie je to tak. Zdá sa, že sa podobné kvality skrývajú aj pod parochňami britských sudcov (a ak je to tak aj v konzervatívnej Británii, tak to tak musí byť asi už všade).

.týždeň

Hudba na ostrove

.juraj Kušnierik .názory

Novinky z (hudobného) Reykjavíku.

.týždeň

Vlastenci, golfisti a Janko Palárik

.jozef Majchrák .názory

Minister školstva za supernárodnú SNS Ján Mikolaj vo svojom „napätom“ rozpočte našiel 580-tisíc eur, ktorými sa rozhodol prispieť na medzinárodný golfový turnaj.

.týždeň

Playboy v STV

.martin Hanus .názory

Ako môže vyzerať kariéra človeka, ktorý stratí aj posledné zvyšky sebaúcty? Príkladov by sme u nás našli mnoho. Jeden z nich sa k nám teraz prihovára ako megafón STV.

.týždeň

20 rokov Artfora

.juraj Kušnierik .názory

Artforum má za sebou prvých 20 rokov.