Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
.týždeň

Robert Vé

.maroš Bafia .lifestyle .zásah 09.09.2018

Jedna z mála vecí, ktoré si pamätám ako decko, je fotografia ženy so smutnými očami, výrazne namaľovanou tvárou, s ofinou do čela a cigaretou v kútiku úst. Pripomínala mi klauna. Klaunom je pre mňa i autor fotografie, Robert Vano. 

.týždeň

Film pre psíčkarov

.juraj Malíček .lifestyle .zásah 02.09.2018

Ak by mi doma dovolili len jedno-jediné zviera, bola by to mačka. Pes by bol až druhý v poradí, ak by mi teda povolili dve. 

.týždeň

Hořící Jan

.elena Akácsová .lifestyle .zásah 26.08.2018

Jan Palach prichádza s dvoma kýblikmi naplnenými benzínom pred budovu Národného múzea na Václaváku. Pedantne si vyzlečie a zloží nabok kabát a šál, z aktovky vyberie list a chvíľku sa rozhoduje, kam ho položí.

.týždeň

Fakír v kine

.maroš Bafia .lifestyle .zásah 19.08.2018

Keď prídu do kina štyria ľudia, vravím si: škoda. Po fakírovi, ktorý mal vraj absolvovať nezvyčajnú cestu, si vravím: „mohol som stráviť deväťdesiat minút na terase, v meste pri káve a zmrzline.“ 

.týždeň

La dolce vita

.michaela Mojžišová .lifestyle .zásah 13.08.2018

Letní slovenskí turisti smerujúci do Talianska si to zväčša namieria do Benátskej lagúny alebo Toskánska. Juhovýchodne ležiaca Apúlia je u nás málo známa destinácia.

.týždeň

Kráľ pri výčape

.maroš Bafia .lifestyle .zásah 05.08.2018

Za sebou počujem hostí malej krčmičky, predo mnou, na javisku, kráľ Henrich VIII. obhajuje svoje rozhodnutie, prečo sa musí zbaviť svojej prvej, druhej, tretej... šiestej manželky. 

.týždeň

Ako utečiem?

.juraj Malíček .lifestyle .zásah 30.07.2018

Cez parkovisko to nepôjde, potvrdzovanie toho lístku by ma príliš zdržalo. Po zadnom schodišti tiež nie, to už je teraz večer zamknuté.

Aj futbalisti plačú

Aj futbalisti plačú

.filip Olšovský .lifestyle .zásah 22.07.2018

Je to už jeho siedma kniha v priebehu siedmich rokov. Hej, už sa dosť opakuje a nie je to také vzrúšo ako na začiatku. No najväčšie lákadlo zostáva.

Rodriguez

Rodriguez

.peter Bálik .lifestyle .zásah 16.07.2018

Príbeh amerického pesničkára Sixta Rodrigueza dodnes dojíma. Zabudnutý hudobník, ktorý celý život pracoval ako robotník, nevediac o tom, že na druhej strane zemegule je hviezdou, až zázrak menom internet mu otvoril cestou do sveta.

.týždeň

Street food

.marína Gálisová .lifestyle .zásah 08.07.2018

Autíčko, z ktorého vám načapujú kávu, to je super vec. Aj také, z ktorého si kúpite burger alebo hotdog. Šik doplnok pre lokalitu, áno, to je street food, čiže pouličné jedlo.