Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
.týždeň

Hra o Silvovi

.františek Mikloško .kultúra .zásah 02.07.2017

Bola to myšlienka predošlého riaditeľa Činohry SND Štefana Bučka, urobiť z recepčnej sály na štvrtom poschodí nového SND Modrý salón, malé činoherné divadlo.

.týždeň

To nevytesníš!

.juraj Malíček .kultúra .zásah 26.06.2017

Filmoví Transformers sú od tretieho dielu blbosť, jasne a nekompromisne a to je fajn, lebo človek aspoň vie, do čoho ide. Do kina, jasnačka, inak veľmi nemá zmysel dívať sa, to veľké plátno predsa len ukáže a každý film je lepší ako žiadny. 

98 percent

98 percent

.filip Olšovský .kultúra .zásah 19.06.2017

Začína sa to ako plnohodnotné vysokorozpočtové sci-fi. Hneď v prvej časti zo sveta v jeden moment zmiznú dve percentá ľudí. Bez varovania či akéhokoľvek vysvetlenia a bez ohľadu na vek, pohlavie či štátnu príslušnosť.

Filmoví cvoci

Filmoví cvoci

.michal Patarák .kultúra .zásah 12.06.2017

V novej talianskej komédii Šialene šťastná sa objavujú dve ženy, ktoré sa navzájom zvláštne dopĺňajú. 

.týždeň

Odchádzam z kina

.juraj Malíček .kultúra .zásah 04.06.2017

Akoby ma bodli do chrbta, strelili zo zálohy, naliali do ucha jed. Podlá zrada. Ono to prejde, samozrejme, veď ide len o extrémne mizerný film, ale človeka to aj tak hnevá.

.týždeň

Návrat Vrabca

.peter Bálik .kultúra .zásah 28.05.2017

Už dlhšie som nešiel do kina s takou malou dušičkou ako minulý týždeň. Piráti z Karibiku vypustili do sveta nový, v poradí už piaty, film a nevoľno mi nebolo ani tak z predchádzajúceho nočného žúru, ale z toho,

Padedé s Robinom

Padedé s Robinom

.elena Akácsová .kultúra .zásah 22.05.2017

„Toto bolo také super predstavenie, že vám odpúšťam nielen ten otrasný balet minule, ale môžete ma zobrať na dve ďalšie zlé predstavenia nabudúce!“ povedal veľkoryso Robin, deväťročný syn mojej kamarátky. 

.týždeň

Folklór v cirkuse

.elena Akácsová .kultúra .zásah 15.05.2017

Keď som prvýkrát čítala, že sa chystá prvé slovenské predstavenie nového cirkusu s pracovným názvom Cirkus Jánošík a videla fotky akrobatov v detvianskych krojoch, povzdychla som si. 

.týždeň

Prosím, vydrž!

.denisa Gdovinová .kultúra .zásah 07.05.2017

Pamätám si na to dobre. Bolo ich vtedy okolo stola viac, ale vždy som čakala aj tak najmä na moment, keď sa ozve Lasica alebo Dančiak. Pomaly a sebaisto povedia maximálne tri slová a všetci sa smejú najdlhšie. 

.týždeň

El Padre Jorge

.anton Vydra .kultúra .zásah 30.04.2017

Nie je to prvý a zaiste ani posledný film o pápežovi Františkovi. Nie je síce ani ten najlepší, no zároveň ani neuráža vkus diváka. A v niečom je aj zaujímavý.