Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
Niekto to rád zahalené

Niekto to rád zahalené

.frédérique Hazéová .lifestyle .zásah 23.04.2018

Dá sa z fundamentalizmu smiať bez toho, aby sme sa vysmievali z náboženstva? Iránska režisérka a dokumentaristka Sou Abadi s tým žiadny problém nemá a napriek tomu, že ju odhovárali, natočila komédiu o extrémizme a nepochopení podstaty Boha.

.týždeň

Krásna vojna

.mário Drgoňa .lifestyle .zásah 15.04.2018

V Blackboxe na Palackého 22 v Bratislave sa zišlo možno okolo 40 divákov. Viac sa ich tam ani nezmestí, a už to sľubuje veľmi intímny divadelný zážitok.

.týždeň

Killing Arnold

.juraj Malíček .kultúra .zásah 08.04.2018

Arnold Schwarzenegger natočil nový film a nič? Vôbec sa o tom nedozvieme? To ako je možné? Skutočne žijeme v nejakej paralelnej realite, kde meno Schwarzenegger už do kina nie je schopné prilákať davy?

.týždeň

Žižkovská noc

.filip Olšovský .kultúra .zásah 01.04.2018

Portál GoOut.cz píše krásne sprievodné články k rôznym pražským mestským častiam. Jediný Žižkov si ich vyslúžil až trojicu.

.týždeň

Ej, Slovensko, Slovensko, ja vám zase píšem absenciu!

.stanislav Vallo .kultúra .zásah 24.03.2018

Pozrite, Hudobná súťaž kráľovnej Alžbety v Bruseli, tento rok je to operný spev. Až 64 kandidátov z 22 krajín – a vy tam nie ste! 

.týždeň

Slota zbúral Weinwurma, ktorý je dnes hviezdou

.eva Čobejová .kultúra .zásah 18.03.2018

Keď v roku 1996 búrali na Mariánskom námestí v Žiline Weinwurmovu budovu, veľa protestov nebolo. Pamätám sa, ako zodpovedný miestny architekt iba bezmocne krčil plecami a bol celkom prekvapený, prečo sa vôbec pýtam na to búranie. 

.týždeň

Keď ilustrátor píše

.denisa Gdovinová .kultúra .zásah 11.03.2018

Na pozadí počítačovej obrazovky mi už dlho svieti ten istý obrázok – ilustrácia fontány Veľryba, ktorá stojí v bratislavskom Parku Andreja Hlinku.

Malý Berlín v Malom Ríme

Malý Berlín v Malom Ríme

.anton Vydra .kultúra .zásah 04.03.2018

V Trnave sa otvorili priestory unikátneho kultúrneho centra. Cez masívnu tmavohnedú bránu sa dostaneme do sveta, ktorý je citlivým prepojením dávnej minulosti so súčasnosťou. A nebije sa to. Naopak.

.týždeň

Keď je funkcionalizmus nedostupný

.eva Čobejová .kultúra .zásah 25.02.2018

V Žiline sa vám môže prihodiť aj toto: chcete si ísť pozrieť, ako to vyzerá v obnovenej Novej synagóge, ale máte smolu. Je desať hodín dopoludnia a synagóga je zavretá, otvoria až o jednej.

.týždeň

Prvý mainstreamový superhrdina tmavej pleti

.juraj Malíček .kultúra .zásah 18.02.2018

Už som videl hocičo, nebránim sa prakticky žiadnym filmovým úletom, ale Čierny panter mi vyslovene rozhodil poistky. Svojím spôsobom fascinujúce, zaujímavá skúsenosť, akurát také čosi sa dá povedať aj o strihaní nechtov krovinorezom.